آموزش های Packtpub

آنچه در این صفحه می خوانید:

معرفی Packtpub

Packt Publishing یا PacktPub یکی از بزرگترین و معتبرترین ناشران کتاب‌ های آموزشی ویدئویی و الکترونیکی در جهان است. این ناشر بیش از 4000 کتاب ویدئویی و الکترونیکی در بیش از 20 رشته مختلف را ارائه می‌دهد.  کمپانی Packt Publishing در سال 2044 در بیرمنگام انگلستان تاسیس شد. هدف این کمپانی کمک به تمام افراد جهان است. Packt در درجه اول کتاب های الکترونیکی و چاپی و فیلم های مربوط به فناوری اطلاعات، از جمله برنامه نویسی، طراحی وب، تجزیه و تحلیل داده ها و سخت افزار و پایتون را منتشر می کند. از طریق ارائه سرویس های اطلاعات و یادگیری مؤثر به متخصصان فناوری اطلاعات آموزش ویدئویی می دهد و کتاب های مختلف در زمینه های متفاوت را ارائه می دهد تا با روش های جدید از نرم افزارها استفاده کنند. برای رسیدن به این هدف، تاکنون بیش از 6،000 کتاب و فیلم منتشر کرده است.

این مطالب و دوره های آموزشی متخصصان IT را با تکنولوژی در حال ظهور آشنا کرده است و همچنین مهارت آنها را برای یادگیری ابزارهای مختلف افزایش می دهد. علاوه بر دوره های ویدئویی، کتاب های چاپی و همچنین کتاب های الکترونیکی را در سایت خود گماشته است. مطالب آنها درباره نرم افزارها و فناوری اطلاعات است. این کمپانی از پروژه های متن باز نیز پشتیبانی می کند و تمام کتاب ها، کتاب های الکترونیکی، آموزش های ویدئویی، و مقالات برای توسعه دهندگان فناوری اطلاعات، مدیران و کاربران می باشد. همچنین از پروژه های کوچکتر پشتیبانی می کند و کتاب هایی که برای انتشارات ها سودآور نیست را می پذیرد.

در کنار فعالیت های سنتی نشر، Packt از پروژه ها و مفاهیم اوپن سورس پشتیبانی و ترویج می کند.

کتاب های Packtpub

پکت نسخه چاپی کتاب های خود را که به اروپا، آمریکای شمالی و کشورهای منتخب آسیایی ارائه می دهد. علاوه بر این، آنها نسخه PDF همه کتاب های خود را برای دانلود ارائه می دهند و در آگوست 2010 ارائه آنها را در قالب ePub و Mobi آغاز کردند. این کتاب های الکترونیکی در مارس 2009 از مدیریت حقوق دیجیتال رایگان ساخته شده است. کتاب های بسته نیز از طریق پلتفرم Perlego در دسترس هستند، در حالی که برخی (اما نه همه) در سیستم Safari Books Online قابل دسترسی هستند.

مباحث آموزش های PacktPub

برخی از رشته‌ هایی که در آن‌ ها آموزش‌ های PacktPub موجود است عبارتند از:

1. برنامه‌ نویسی و توسعه وب: شامل آموزش‌ های برنامه‌نویسی در زبان‌ های مختلفی مانند ++Python ،Java ،C و غیره است. همچنین آموزش‌ های توسعه وب با استفاده از فریمورک‌ هایی جنگو، Flask، Ruby on Rails ،Laravel و غیره نیز در این انتشارات موجود است.

2. امنیت و شبکه: شامل آموزش‌ های امنیت سایبری، شبکه‌ های کامپیوتری و امنیت شبکه‌ ها است.

3. داده‌ ها و علم داده: شامل آموزش‌ های علم داده، پردازش داده‌ ها و مدیریت پایگاه‌داده‌ ها است.

4. طراحی و گرافیک: شامل آموزش‌ های طراحی گرافیک با استفاده از ابزارهای مختلفی مانند Photoshop ،InDesign ،Sketch و غیره است.

5. اینترنت اشیاء و تکنولوژی‌ های نوین: شامل آموزش‌ های مرتبط با اینترنت اشیاء، رایانش ابری و تکنولوژی‌ های نوین است.

6. بازی‌ های کامپیوتری: شامل آموزش‌ های مرتبط با توسعه بازی‌ های کامپیوتری با استفاده از ابزارهای مختلفی مانند Unity و Unreal Engine است.

آموزش های Packtpub مناسب چه افرادی است؟

محتواهایی که در پلتفرم Packtpub وجود دارند برای همه کاربرانی که به حوزه آی تی علاقه‌ دارند، کاربردی هستند اما کاربرد این محتواها برای بعضی گروه‌ ها بیشتر است. از جمله گروه‌ هایی که استفاده از آموزش های Packtpub برای آن‌ها کاربردی‌تر است، می‌ توان به دانشجویان آی تی اشاره کرد. دسترسی به منابع اطلاعاتی روز دنیا یکی از نیازهای اصلی دانشجویان در هر رشته‌ ای است و این موضوع در مورد رشته آی تی و رشته‌ های مرتبط با آن که نیاز به اطلاعات آپدیت و بروز دارند، اهمیت بیشتری دارد. پلتفرم Packtpub یکی از ابزارهایی است که به دانشجویان این حوزه امکان استفاده از منابع معتبر انگلیسی در کنار منابع فارسی را می‌ دهد. 

علاوه بر دانشجویان افرادی که در این حوزه فعالیت کرده و کسب درآمد دارند هم امکان به کارگیری و استفاده از آموزش‌ های این پلتفرم را دارند. آموزش های Packtpub به این افراد در جهت کسب درآمد بیشتر کمک می‌ کند. با استفاده از محتواهای این پلتفرم و بروزرسانی اطلاعات، گستره کاری فعالان این زمینه بیشتر می‌ شود و این موضوع به افزایش درآمدزایی آن‌ها کمک می‌ کند. 

چگونه می توان به دوره های PacktPub دسترسی داشت؟

آموزش‌های PacktPub به صورت آنلاین در دسترس هستند و با خرید اشتراک ماهانه یا سالانه، به تمامی دوره‌های آموزشی این ناشر دسترسی دارید. همچنین، به صورت محدود، برخی از دوره‌ های PacktPub نیز به صورت رایگان در دسترس قرار می‌ گیرند. با توجه به اینکه مطالب آموزشی در این پلتفرم برخلاف بسیاری از ابزارهای آموزش آنلاین علاوه بر ویدیو به صورت متنی هم هستند، این امکان را دارید که با مشاهده ویدیو مطلب را آموزش دیده و با مطالعه پی دی اف مربوط به آن، تسلط خود را در موضوع آموزش افزایش دهید. بعضی از آموزش های Packtpub را در ادامه معرفی خواهیم کرد.

برای دسترسی به دوره‌های PacktPub، شما نیاز به اشتراک در سایت این ناشر دارید. اما به دلیل تحریم ها دسترسی راحت برای شما امکان پذیر نیست و هزینه ی زیادی هم برای شما دارد. برای این منظور، می‌توانید به صفحه اصلی گیت مراجعه کرده و یکی از پلن‌ های اشتراک ماهانه را خریداری کنید. سپس با استفاده از اطلاعات ورودی خود، می‌ توانید وارد حساب کاربری خود شوید و به تمامی دوره‌ های آموزشی این ناشر و دیگر انتشارات دسترسی داشته باشید. همچنین می توانید به صورت مجزا هر دوره ی پولی را با مبلغ ناچیز تهیه کنید. علاوه بر این، گیت برخی از دوره‌ های آموزشی این سایت را به صورت رایگان به عنوان نمونه در اختیار کاربران قرار می‌ دهد.

نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود