در این بخش می خوانید:

معرفی فیزیک

فیزیکمطالعه اصول اساسی است که جهان فیزیکی اطراف ما را کنترل می کند و در مورد نیروها، حرکت، انرژی و مفاهیم دیگر در علم  فیزیک با استفاده از جبر و مثلثات اطلاعات می دهد. در فیزیک، ما می خواهیم توضیح دهیم که چرا اجسام اطراف حرکت می کنند. فیزیک، علمی است که با ساختار ماده و تعامل بین اجزای اساسی جهان قابل در ارتباط است. در فواصل زمانی وسیع تر، فیزیک (از فیزیکدان یونانی) با تمام جنبه های طبیعت در سطوح ماکروسکوپی و submicroscopic مرتبط است. محدوده مطالعه فیزیک شامل نه تنها رفتار اشیاء تحت نیروهای وارد شده است، بلکه همچنین طبیعت و منشاء نیروهای گرانشی، الکترومغناطیسی و نیروی هسته ای را در بر می گیرد. هدف نهایی آن، تشکیل چندین فرمول جامع است که با هم همه ی پدیده های متفاوت را توضیح دهد. فیزیک علم فیزیکی پایه است. تا جایی که اخیرا فیزیک و فلسفه طبیعی به عنوان جایگزینی برای علم مورد استفاده قرار گرفتند، هدف آن کشف و تشکیل قوانین اساسی طبیعت است. همانطور که علوم مدرن توسعه یافت و به طور فزاینده ای تخصصی شد، فیزیک آن بخش از علم فیزیکی را معنا کرد که در نجوم، شیمی، زمین شناسی و مهندسی نیست. اما فیزیک در همه علوم طبیعی نقش مهمی دارد و همه این زمینه ها دارای شاخه هایی هستند که قوانین و اندازه گیری های فیزیکی تأکید خاصی را به خود اختصاص می دهند که دارای نام هایی مانند استروفی فیزیک، ژئوفیزیک، بیوفیزیک و حتی روانپزشکی هستند. فیزیک در پایه می تواند به عنوان علم ماده، حرکت و انرژی تعریف شود. قوانین آن معمولا با اقتصاد و دقت در زبان ریاضیات بیان می شود. دامنه فیزیک شاخه های سنتی سازمان یافته یا رشته های فیزیک کلاسیک و مدرن در زیر آمده است.

 • مکانیک
 • مطالعه گرانش
 • مطالعه گرما
 • ترمودینامیک
 • مکانیک آماری
 • مطالعه برق و مغناطیس
 • اپتیک
 • فیزیک اتمی و شیمیایی
 • فیزیک ماده چگال
 • فیزیک هسته ای
 • فیزیک ذرات
 • فیزیک کوانتوم
 • مکانیک نسبیتی
 • قوانین حفاظت و تقارن
 • نیروهای بنیادی و زمینه ها

یادگیری علم فیزیک

فیزیک علمی است که به تمام جنبه های فیزیکی جهان می پردازد، اگرچه مطالعات پایه بیشتر بر ماده و حرکت و رفتار آن در فضا و زمان متمرکز است. به دلیل تاکید زیاد آن بر حل مسئله، می تواند موضوعی چالش برانگیز برای یادگیری باشد. با این حال، با تمرین مداوم و مطالعه متمرکز، می توانید به آن مسلط شوید. مهمترین جنبه یادگیری هر موضوعی نگرش صحیح است. در مورد مطالعات خود مشتاق باشید!

بسیاری از گزینه‌ های درسی موجود به صورت آنلاین وجود دارد که می‌ توانند به تحصیل شما کمک کنند. ماژول ها و مسائل تعاملی راه بسیار خوبی برای تشکیل یک پایه محکم از مبانی فیزیک هستند.
به دنبال محتوای ارائه شده توسط دانشگاه ها باشید. همچنین می‌ توانید برای دریافت ویدیوهای آموزشی به منابع آنلاین مانند گیت دات آی آر مراجعه کنید که نحوه حل مشکلات فیزیک را توضیح می‌دهند. اگر شما یک یادگیرنده بصری هستید، این دوره های ویدئویی آنلاین از برترین مدرسان دنیا می توانند به ویژه مفید باشند.

فیزیک درس خواندن سختی است. نه فقط به این دلیل که به ریاضیات زیادی نیاز دارد، بلکه به این دلیل که به صبر، فداکاری و زمان زیادی نیاز دارد. بیشتر مردم فقط در دبیرستان فیزیک را یاد می گیرند و دیگر هرگز به این موضوع سر نمی زنند، شاید نیازی به آن نداشته باشند یا وارد حرفه ای می شوند که نیازی به دانش فیزیک ندارد. هر چه که باشد، مطمئناً رویکردهای اشتباه و درستی برای یادگیری فیزیک وجود دارد. 

اگر می‌خواهید فیزیک را در حد کسی که آن را در دانشگاه آموخته است یاد بگیرید و بفهمید، یا حداقل به اندازه‌ ای یاد بگیرید در حال حاضر در تحقیقات فیزیک چه می‌ گذرد و بیشتر مقالات تحقیقاتی را دنبال کنید، باید حداقل 3 سال وقت بگذارید. مهم است که قبل از شروع، انتظارات درستی داشته باشید. با این حال، نکته کلیدی اینجا است: برای انجام فیزیک نیازی به مدرک فیزیک ندارید. شما فقط باید منابع و کتاب های درسی کافی را پیدا کنید و شروع به یادگیری کنید. شاید اختصاص 10 تا 20 ساعت مطالعه در هفته بسته به میزان یادگیری شما کافی باشد. جنبه کلیدی فیزیک را به خاطر بسپارید: درک، نه حفظ کردن. بسیاری از مردم فکر می کنند فیزیک، مانند شیمی و زیست شناسی، در مورد حفظ مفاهیم و فرمول ها است. حقیقت این است، اگر نمی‌ دانید که چگونه مفاهیم، قوانین و فرمول‌ ها را برای مسائل واقعی به کار ببرید، و فقط می‌ دانید که آنها چه می‌ گویند یا چه شکلی هستند، پس واقعاً فیزیک را نمی‌ دانید. شما باید ریاضیات را نیز یاد بگیرید. نکته شماره 1 که مردم را از یادگیری فیزیک در زمان خود دور می کند این واقعیت است که بر خلاف زیست شناسی و شیمی; فیزیک از ریاضیات زیادی استفاده می کند.

فیزیک شامل مطالعه جهان از بزرگترین کهکشان ها تا کوچکترین ذرات زیر اتمی است.

علاوه بر این، فیزیک اساس بسیاری از علوم دیگر، از جمله شیمی، اقیانوس شناسی، زلزله شناسی و ستاره شناسی است (و می توان آن را در زیست شناسی یا علوم پزشکی به کار برد). همه این موارد با مدرک لیسانس فیزیک به راحتی قابل دسترسی هستند.

چرا باید فیزیک را یاد بگیریم؟

هدف فیزیک این است که بفهمد اشیا از اصول اولیه چگونه کار می کنند. ما دوره‌ های فیزیک را ارائه می‌ دهیم که با طیف وسیعی از اهدافی که دانش‌ جویان ممکن است در تحصیل فیزیک داشته باشند، مطابقت دارند - گذراندن دروس انتخابی برای گسترش سواد علمی، برآورده کردن الزامات برای رشته‌ ای در علوم یا مهندسی، یا کار برای دریافت مدرک در فیزیک یا مهندسی است. دوره های فیزیک زیبایی ریاضی جهان را در مقیاس های مختلف از زیر اتمی تا کیهان شناسی نشان می دهد. مطالعه فیزیک، استدلال کمی و مهارت های حل مسئله را تقویت می کند که در زمینه های فراتر از فیزیک ارزشمند هستند.

دانشجویانی که فیزیک یا فیزیک مهندسی می‌ خوانند، آماده هستند تا روی ایده‌ های پیشرو در علم و فناوری، دانشگاه، دولت یا بخش خصوصی کار کنند. مشاغل ممکن است بر تحقیقات پایه در اخترفیزیک، کیهان شناسی، فیزیک ذرات، فیزیک اتمی، فوتونیک یا فیزیک ماده متراکم، یا در تحقیقات کاربردی تر در زمینه هایی مانند انرژی های تجدیدپذیر، علم اطلاعات کوانتومی، توسعه مواد، بیوفیزیک، یا فیزیک پزشکی تمرکز کنند. مشاغل همچنین می تواند شامل تدریس، پزشکی، حقوق (به ویژه حقوق مالکیت معنوی یا حق ثبت اختراع)، نگارش علمی، تاریخ علم، فلسفه علم، سیاست علمی، سیاست انرژی، دولت یا مدیریت در زمینه های فنی باشد.

فیزیک برای درک دنیای اطراف ما، دنیای درون ما و دنیای فراتر از ما بسیار مهم است. ابتدایی ترین و اساسی ترین علم است.

فیزیک تصورات ما را با مفاهیمی مانند نسبیت و نظریه ریسمان به چالش می‌ کشد، و منجر به اکتشافات بزرگی مانند رایانه‌ ها و لیزرها می‌ شود که منجر به فناوری‌ هایی می‌ شود که زندگی ما را تغییر می‌ دهند - از درمان مفاصل، درمان سرطان، و توسعه راه‌حل‌ های انرژی پایدار. داستان های واقعی فیزیکدان را در کادر سمت راست بررسی کنید.

فیزیکدانان مشکل گشا هستند. مهارت های تحلیلی آنها فیزیکدانان را همه کاره و سازگار می کند، بنابراین آنها در مکان های جالب کار می کنند.

شما می توانید فیزیکدانان را در آزمایشگاه های صنعتی و دولتی، در محوطه های دانشگاهی، در سپاه فضانوردان و مشاوره در برنامه های تلویزیونی بیابید. علاوه بر این، بسیاری از فارغ التحصیلان فیزیک در روزنامه ها و مجلات، در دولت، و حتی در وال استریت کار می کنند مکان هایی که توانایی آنها در تفکر تحلیلی یک دارایی بزرگ است.

فیزیک چشم انداز وسیعی را برای هر مشکلی به ارمغان می آورد. از آنجا که آنها یاد می گیرند که چگونه هر مشکلی را در نظر بگیرند، به زمینه محدود نمی شوند. این تفکر مبتکرانه فیزیکدانان را در هر زمینه ای مطلوب می کند. مدرک لیسانس در فیزیک یک پایه عالی برای مشاغل زیر است:

 • روزنامه نگاری
 • قانون
 • دارایی، مالی، سرمایه گذاری
 • دارو
 • مهندسی
 • علوم کامپیوتر
 • ستاره شناسی
 • زیست شناسی
نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود