دوره های زبان پرتغالی دوره های ویدئویی زبان پرتغالی

در این بخش می خوانید:

زبان پرتغالی

پرتغالی آخرین زبان اروپایی است که به گروه زبان مدرن اروپایی اضافه شده است. با موقعیت جغرافیایی آفریقای جنوبی و دو اقتصاد نوظهور همسایه جدید (موزامبیک و آنگولا)، تقاضا برای افراد واجد شرایطی که می توانند زبان پرتغالی را روان صحبت کنند، بنویسند، بخوانند و بفهمند به طور چشمگیری در دو سال گذشته افزایش یافته است. بنابراین، چرا رزومه خود را غنی نکنید و شاید فرصت های شغلی جدیدی داشته باشید.

آیا می دانید: پرتغالی زبان رسمی 9 کشور است: پرتغال، برزیل، موزامبیک، آنگولا، گینه بیسائو، تیمور شرقی، گینه استوایی، کیپ ورد و سائوتومه و پرنسیپ و ماکائو.

چرا پرتغالی یاد بگیریم؟

  • طبق OLP پرتغالی چهارمین زبان پر صحبت در جهان است. آیا می دانستید که بیش از 240 میلیون نفر پرتغالی را به عنوان زبان مادری خود صحبت می کنند.
  • این یک زبان مادری در اقتصادهای نوظهور مانند برزیل، آنگولا و موزامبیک است، بنابراین یادگیری پرتغالی ممکن است یک گزینه شغلی عالی باشد!
  • پرتغال یکی از بهترین مقاصد اروپا است. لیسبون به تازگی یکی از بهترین مقاصد گردشگری در جهان محسوب می شود. در پرتغال، چیزهای زیادی برای دانستن در مورد سبک زندگی واقعی پرتغالی وجود دارد. پس چرا از پرتغال دیدن نمی کنید؟
  • با فرهنگ و مردم پرتغالی و برزیلی که به طرز شگفت انگیزی استقبال می کنند، ارتباط برقرار کنید.
  • با یادگیری زبان پرتغالی، مهارت های زبانی و توانایی خود در صحبت به زبان های دیگر را افزایش دهید. آیا می دانستید که زبان پرتغالی یکی از غنی ترین زبان های لاتین است؟ یادگیری پرتغالی را به عنوان راهی برای تقویت کلی مهارت های زبانی خود در نظر بگیرید.
  • آیا می دانستید که بیش از 5 میلیون پرتغالی در خارج از پرتغال زندگی می کنند؟ تحصیل پرتغالی در آفریقای جنوبی ممکن است شانس بسیار خوبی برای اتصال به این میراث باشد.
  • بسیاری از دانش جویان پرتغالی اغلب تجربه یادگیری پرتغالی خود را با تماس با اقوام یا دوستان پرتغالی آغاز می کنند. از لحظه‌ای که آنها شروع به یادگیری بیشتر در مورد فرهنگ پرتغالی، آشپزی یا حتی موسیقی می‌کنند، زبان همیشه یک مانع است. پس چرا در عوض آن را به پلی برای فرهنگ پرتغال تبدیل نکنیم؟
  • «پرتغالی‌ها» و « برازیلیروس» بسیار خوش‌آمد، گرم و معتبر هستند.
  • مطالعات خود را تکمیل کنید. پرتغال مکان مناسبی برای انجام یک برنامه بین المللی مانند اراسموس است. برزیل برنامه های تبادلی را برای دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد (PEC-G و PEC-PG) ارائه می دهد.
  • رزومه خود را با افزودن زبانی دیگر بهبود بخشید. زبان پرتغالی در کشورهایی که انگلیسی به طور گسترده استفاده نمی شود مانند برزیل، آنگولا و موزامبیک صحبت می شود، بنابراین اگر قصد کار در یک کشور پرتغالی زبان را دارید، یادگیری آن باید گزینه بسیار خوبی باشد.

آموزش زبان پرتغالی

آموزش زبان پرتغالی

در دوره های آموزش زبان پرتغالی بیشتر مهارت های ارتباطی را با تأکید ویژه بر فعالیت های تکراری، یعنی گوش دادن و خواندن، توسعه می دهد. توجه دقیق به جنبه های انتقادی دستور زبان پرتغالی داده خواهد شد. متون کوتاه داستانی و غیر داستانی برای درک مطلب و همچنین برای نشان دادن جنبه های فرهنگی کشورهای لوسوفون استفاده می شود.

قواعد زبان پرتغالی

دوره های پرتغالی شامل بررسی جامع گرامر پرتغالی، توسعه مهارت های خواندن، نوشتن، صحبت کردن و درک و تجزیه و تحلیل و تفسیر متون پرتغالی است. این دوره ها مقدمه ای بر ادبیات پرتغالی از پرتغال، آفریقا و آمریکای لاتین ارائه می دهد.

دانلود آموزش زبان پرتغالی

دوره های پرتغالی گیت یک مطالعه فشرده از زبان پرتغالی را با تمرکز بر کسب مهارت های ارتباطی اولیه ارائه می دهد: گوش دادن، خواندن، صحبت کردن و نوشتن. همچنین معرفی مختصری از فرهنگ پرتغالی را ارائه می دهد. برای دانلود آموزش زبان پرتغالی می توانید دوره های زبان پرتغالی را مشاهده کرده و دوره مورد نظر خود را انتخاب کنید.

آیا پرتغالی شبیه اسپانیایی است؟

بله، پرتغالی و اسپانیایی شبیه ترین زبان ها هستند. اما چگونه؟ بیایید دریابیم. همانطور که احتمالاً می دانید، زبان اسپانیایی و پرتغالی هر دو زبان های ایبرو رومنس هستند که در شبه جزیره ایبری توسعه یافته اند. اسپانیا و پرتغال چینش جغرافیایی منحصر به فرد شبه جزیره ایبری را اشغال کرده اند. با این حال، از بین تمام زبان‌های رومی، اسپانیایی نزدیک‌ترین زبان به پرتغالی است.

هر دو زبان از لاتین گرفته شده اند. آنها منشأ مشترکی توسط امپراتوری روم دارند زیرا روم لاتین را به شبه جزیره آورد. این گروه زبانی شامل اسپانیایی، پرتغالی و کاتالانی است. آنها همچنین یک واقعیت جغرافیایی را به اشتراک می گذارند. بنابراین طبیعی است که این هر دو زبان از بسیاری جهات شبیه باشند.

آنها از بسیاری جهات بسیار به هم مرتبط هستند و کاملاً مشابه هستند. هر دو زبان در طول دوره استعمار به چهار گوشه جهان گسترش یافتند. و حضور پررنگی در سرتاسر جهان دیده اند.

تخمین زده می شود که 525 میلیون نفر در سراسر جهان به زبان اسپانیایی صحبت می کنند که بالاترین زبان رومی و چهارمین زبان پرگویش در جهان است. همچنین اسپانیایی سومین زبان پرکاربرد در اینترنت است. (خب، این شگفت انگیز است)

حدود ده میلیون نفر در پرتغال به زبان پرتغالی صحبت می کنند، اما پراکندگی آن در سراسر جهان بسیار بیشتر است. این دومین زبان رومی است که به طور گسترده صحبت می شود.

 همه چیز درباره آزمون زبان پرتغالی

آزمون زبان پرتغالی برای شهروندی چیست؟

آزمون CIPLE گواهی مهارت زبان پرتغالی است که یکی از شرایط لازم برای شهروندی پرتغالی است. این آزمون زبان رسمی پرتغالی سطح A2 توسط CAPLE (Centro de Avaliação de Português Língua Estrangeira) برگزار می شود و معمولاً برای افراد حرفه ای، شهروندی زبان و اهداف تحصیلی مورد نیاز است. اگر قصد دارید مقیم دائم یا شهروند پرتغال شوید، باید ثابت کنید که دانش اولیه زبان پرتغالی را دارید.

آزمون زبان پرتغالی برای چیست؟

امتحانات CIPLE، از سطح A1 تا C2، می تواند برای اهداف آموزشی، اجتماعی، حرفه ای یا موارد دیگر شرکت شود.

طبق قوانین پرتغالی در حال اجرا، آزمون CIPLE (سطح A2) حداقل سطح مورد نیاز برای دریافت ملیت پرتغالی است.

نمره قابل قبول در آزمون زبان پرتغالی چقدر است؟

آزمون CIPLE با موارد زیر درجه بندی می شود: رد شدن (0-54%) | کافی (55%-69%) | خوب (70%-84%) | خیلی خوب (85%-100%)

نمره قبولی در آزمون پرتغالی

آزمون CIPLE پرتغالی A2 چند ساعت است؟

مدت زمان آزمون 2 ساعته و شامل بخش کتبی و شفاهی می باشد. نمره آزمون ها از قسمت های زیر ترکیب می شود:

(خواندن + نوشتن) 1ساعت و ربع | 40% نمره

در طول آزمون ریدینگ، از متقاضیان انتظار می رود که متون نوشتاری اولیه را که معمولاً به صورت گفتگوی غیررسمی، اسناد توصیفی، اخبار یا داستان های کوتاه است، درک کنند و به سؤالات مربوط به آن متون پاسخ دهند تا نشان دهند که آنها را درک کرده اند. آنها همچنین ملزم به استفاده از عبارات رایج و عبارات پرکاربرد برای نوشتن یک متن کوتاه هستند. معمولاً این یک متن کوتاه در مورد خود یا افراد دیگر یا در مورد آنچه احساس و فکر می کنید است.

صحبت کردن (10-15 دقیقه) | 25% نمره

بخش بیان شفاهی آزمونی است که با دو داوطلب به طور همزمان انجام می شود. این امر مستلزم آن است که متقاضیان از عبارات ساده با ساختارهای اولیه استفاده کنند و همچنین بر روی موضوعات و تصاویر تعامل داشته باشند.

گوش دادن (30 دقیقه) | 30% نمره

متقاضیان باید توانایی درک جملات واضح، مختصر و ارتباطات اولیه روزانه را نشان دهند.

چه کسانی می توانند در آزمون زبان پرتغالی شرکت کنند؟

آزمون CIPLE می تواند توسط هر فردی بالای 16 سال و واجد شرایط ملیت پرتغالی، به استثنای چند مورد، شرکت کند. برخی از افراد از طریق ازدواج، تبدیل شدن به یک شهروند پرتغالی، برخی از طریق اخذ تابعیت و برخی دیگر با سرمایه گذاری در یک برنامه اقامت با سرمایه گذاری - ویزای طلایی پرتغال، واجد شرایط می شوند.

آیا برای دانش آموزان زیر 16 سال امتحان وجود دارد؟

امتحانات CIPLE-e (سطح A2)، DEPLE-e (سطح B1) و DIPLE-e (سطح B2) نسخه های مدرسه ای برای جوانان بین 12 تا 15 سال هستند.

همچنین یک آزمون (TEJO) برای افراد جوان‌تر بین 8 تا 11 سال نیز وجود دارد که سطوح A1، A2 و B1 را ارزیابی می‌کند.

اگر برای ویزای طلایی پرتغال اقدام کنم، آیا باید در آزمون CIPLE شرکت کنم؟

متقاضیان ویزای طلایی برای دریافت مجوز اقامت نیازی به شرکت در آزمون CIPLE ندارند، اما برای اینکه شهروند پرتغال شوند باید این آزمون را تکمیل کنند. در مورد شرایط درخواست برای برنامه ویزای طلایی پرتغال در اینجا اطلاعات بیشتری کسب کنید.

چه زمانی می توانم در آزمون CIPLE زبان پرتغالی شرکت کنم؟

برای اخذ تابعیت پرتغال باید حداقل 5 سال مقیم پرتغال باشید و در هر مقطعی از این مدت می توانید در آزمون زبان شهروندی شرکت کنید.

برای آزمون CIPLE چه مدارکی لازم است؟

هنگام شرکت در آزمون، باید پاسپورت، کارت شناسایی یا اجازه اقامت خود را داشته باشید.

نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود