آموزش اتوماسیون فرآیندهای رباتیک

اتوماسیون فرآیند رباتیک (RPA) چیست؟

ابزارهای اتوماسیون فرآیند رباتیک (RPA) می توانند به کسب و کارها کمک کنند تا کارایی و اثربخشی عملیات خود را سریعتر و با هزینه کمتر نسبت به سایر روش های اتوماسیون بهبود بخشند. علاقه و فعالیت در RPA در حال افزایش است و ما به طور فزاینده ای شاهد استقرار آن هستیم که به مقیاس سازمانی می رسد و در فرآیندهای سراسر سازمان عمل می کند.  اتوماسیون فرآیند رباتیک (RPA) از نرم‌افزاری استفاده می‌کند که معمولاً به عنوان «ربات» شناخته می‌شود، تا برنامه‌های IT موجود را ضبط و تفسیر کند تا پردازش تراکنش، دستکاری داده‌ها و ارتباط بین چندین سیستم فناوری اطلاعات را امکان‌پذیر کند. ربات های متعدد را می توان به عنوان یک نیروی کار مجازی - یک مرکز پردازش پشتیبان اما بدون منابع انسانی در نظر گرفت. به دلیل هزینه کمتر مجوز ربات در مقایسه با حقوق معمولی، مزایای مالی وجود دارد، و شرکت‌ها همچنین مزایای غیر مالی از جمله بهبود دقت، به موقع بودن و انعطاف‌پذیری عملیاتی را مشاهده می‌کنند.

اتوماسیون فرآیند رباتیک (RPA) استفاده از روبات‌های نرم‌افزاری یا «ربات‌ها» برای تکمیل وظایف تکراری و مبتنی بر قوانین درون یا بین سیستم‌های کامپیوتری است. ربات ها این کار را از طریق رابط های کاربری موجود انجام می دهند، بنابراین نیازی به ایجاد یکپارچه سازی نرم افزار اصلی وجود ندارد. با RPA، کاربران ربات‌ها را آموزش می‌دهند تا نرم‌افزار را تقریباً مانند یک انسان کار کنند (نه لزوماً در سطح فشار دادن کلید، اما با استفاده از رابط کاربری یکسان و نتایج یکسان). فرآیندهایی که برای تکمیل آنها به چندین برنامه نیاز دارند نیز می توانند از این طریق تکمیل شوند. پس از آموزش برای انجام یک کار، ربات‌ها می‌توانند برای پاسخگویی به تقاضای در حال تغییر مقیاس شوند.

ربات‌ها به سرعت وظایف را هر بار به صورت یکسان انجام می‌دهند، بدون نیاز به وقفه یا بررسی کیفیت. فرآیندهای پشتیبان و سنگین داده کاندیدای عالی برای RPA هستند. ربات‌ها می‌توانند ورود یا انتقال داده‌ها را بین صفحات گسترده، به عنوان مثال، یا بین ایمیل‌ها، فرم‌های تماس، یا پلتفرم‌های گزارش‌دهی کنترل کنند - اگرچه اینها تنها نمونه‌هایی از کاربردهای زیاد RPA هستند.

RPA چه تفاوتی با اتوماسیون سنتی دارد؟

اتوماسیون دیجیتال به طور سنتی نیاز به توسعه نرم افزارهای سفارشی ادغام شده یا حتی پلت فرم های خودکار منحصر به فرد داشت. شرکت‌ها مجبور بودند توسعه‌دهندگانی را برای ساخت این سیستم‌ها استخدام کنند، که هزینه‌های قابل‌توجهی را به همراه دارند و ممکن است سال‌ها طول بکشد تا استقرار آن‌ها انجام شود. با RPA، ربات‌ها یاد می‌گیرند که از سیستم‌هایی استفاده کنند که در حال حاضر وجود دارند و کاملاً در قسمت فرانت اند اکوسیستم‌های دیجیتال موجود کار می‌کنند. اتوماسیون های ساخته شده بر روی پلت فرم Nividous می توانند در عرض چند هفته و نه ماه ها یا سال ها تولید شوند.

در نتیجه، RPA به کاربران این امکان را می‌دهد که فرآیندهای تجاری را در کسری از زمان و هزینه خودکار کنند. RPA با تمام رابط‌های دیجیتال سازگار است و از زیرساخت‌های موجود بدون تأثیر بر سیستم‌های زیربنایی استفاده می‌کند. این امر از مهم ترین عنصر هزینه بسیاری از پروژه های اتوماسیون جلوگیری می کند. با RPA، کسب‌وکارها می‌توانند بدون نیاز به مهارت‌های فناوری پرهزینه و کمیاب، به سرعت عملیات خود را مدرن و مقیاس‌بندی کنند.

نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود