آموزش Splunk

آنچه در این صفحه می خوانیم:

 

آموزش Splunk

splunk یک فناوری نرم افزاری است که از داده های تولید شده توسط رایانه برای ردیابی، اسکن، تجزیه و تحلیل و تجسم آن در زمان واقعی استفاده می کند. این داده‌های ذخیره‌سازی را به‌عنوان رویدادهای نمایه‌ساز و انواع مختلف فایل‌های گزارش ردیابی می‌کند و می‌خواند. ما را قادر می سازد تا داده ها را در قالب های مختلف داشبورد مشاهده کنیم.

splunk برنامه ای است که امکان جستجو و تجزیه و تحلیل داده های رایانه ای را فراهم می کند. داده‌های نیمه ساختاریافته و لاگ‌های تولید شده توسط فرآیندهای مختلف را با مدل‌سازی مناسب داده‌ها بر اساس نیاز شرکت‌های آن تجزیه و تحلیل می‌کند. کاربر داده ها را با استفاده از هر وسیله ای مانند برنامه های وب، حسگرها یا رایانه ها تولید می کند. دارای عملکرد داخلی برای تعریف انواع داده ها، جداکننده های فیلد و بهینه سازی فرآیند جستجو است. برای نتیجه جستجو شده، تجسم داده ها را نیز فراهم می کند.

 

تاریخچه مختصری از Splunk
راب داس و اریک سوان این فناوری را در سال 2003 به عنوان راه حلی برای تمام سوالات مطرح شده در حین بررسی غارهای اطلاعاتی که اکثر شرکت ها با آن مواجه بودند، پایه گذاری کردند. نام "اسپلانک" از کلمه "spelunking" گرفته شده است که به معنای کاوش در غارهای اطلاعاتی است. این به عنوان یک موتور جستجو برای فایل های گزارشی که در زیرساخت یک سیستم ذخیره می شوند، توسعه داده شد.

اولین نسخه Splunk در سال 2004 عرضه شد که تا حد زیادی مورد استقبال کاربران نهایی قرار گرفت. کم کم در بین اکثر شرکت ها ویروسی شد و شروع به خرید مجوزهای شرکت آن کردند. هدف اصلی بنیانگذاران این است که این فناوری در حال توسعه را به صورت انبوه به بازار عرضه کنند تا بتوان آن را تقریباً در تمام موارد استفاده ممکن به کار برد.

 

Splunk چه می کند؟
Splunk کلید انعطاف پذیری سازمانی است. هدف ما ساختن دنیای دیجیتال ایمن تر و انعطاف پذیرتر است. ما هر روز با کمک به تیم‌های امنیتی، فناوری اطلاعات و توسعه‌دهندگان، سازمان‌های خود را ایمن نگه می‌داریم و به این هدف می‌پردازیم. زمانی که سازمان‌ها سیستم‌های دیجیتال انعطاف‌پذیری داشته باشند، می‌توانند تطبیق دهند، نوآوری کنند و برای مشتریان خود عرضه کنند.
برای این منظور، Splunk مجموعه کاملی از نرم‌افزارها، برنامه‌ها و APIهای مختلف، به علاوه انعطاف‌پذیری زیادی را ارائه می‌دهد. راه‌حل‌های ما به سازمان‌ها کمک می‌کند تا انعطاف‌پذیری دیجیتال شما را بالغ کنند، بنابراین می‌توانید با هر چیزی سازگار شوید. شناخته شده ترین محصولات Splunk عبارتند از:

 • Splunk Enterprise به شما امکان می دهد تمام داده های خود را جستجو، تجزیه و تحلیل و تجسم کنید و بینش هایی را ارائه دهید که می توانید بر اساس آنها عمل کنید.
 • پلتفرم Splunk Cloud که جستجو، تجزیه و تحلیل و تجسم داده ها را در ابر (SaaS) ارائه می دهد.
 • Universal Forwader ما محبوب ترین راه برای دریافت داده ها به Splunk Enterprise و Splunk Cloud Platform است.
   

Splunk چگونه به رشد شغلی شما کمک می کند؟
با تغییر چشم انداز Big Data هر روز در میان، فناوری های متعددی در کانون توجه قرار می گیرند. با این حال، تعدادی از آنها با عملکرد خود نشان داده اند. Splunk یکی از این فناوری های پررونق است. تقاضای فزاینده و مناسب بودن آن برای داوطلبان با سوابق تحصیلی متنوع، آن را به یک زمینه جذاب از فرصت ها تبدیل می کند. از این رو، اگر می خواهید در حوزه تجزیه و تحلیل داده ها شغلی ایجاد کنید، یادگیری Splunk موفقیت شما را تضمین می کند. هشت سال طول کشید تا Splunk [NASDAQ: SPLK] توسعه یابد و اکنون انتظار می‌رود که درآمد امسال از ۱۰۰ میلیون دلار آمریکا عبور کند. Splunk اولین گزینه در میان بسیاری از شرکت‌های موجود و همچنین IPOهایی است که هنوز در راهند و موج انقلاب Big Data را اجرا می‌کنند.

برای آن دسته از افرادی که اغلب در حوزه فناوری گشت و گذار نمی کنند، اجازه دهید به شما بگویم که اریک سوان، مدیر ارشد فناوری Splunk و یکی از بنیانگذاران، به طور پیش بینی شده در مصاحبه ای توضیح داد که چاشنی جادویی Splunk این است که آن را «Google برای داده های تولید شده توسط ماشین» می دانند. .' ماشین در اینجا شامل تمام ماشین هایی است که حجم عظیمی از داده را تولید می کنند. در شبکه Splunk، ترافیک داده ها توسط ماشین های مختلف شمارش، ثبت و طبقه بندی می شود.

Splunk در بسیاری از حوزه های فناوری و سایر صنایع مانند امور مالی و بیمه، فناوری اطلاعات، خرده فروشی، تجارت و بسیاری دیگر در حال رشد است. بسیاری از سازمان ها در سراسر جهان از Splunk برای نیازهای تجاری خود در امنیت سایبری، درک مشتری، پیشگیری از کلاهبرداری، بهبود عملکرد خدمات و کاهش هزینه کلی استفاده می کنند. Splunk در سراسر جهان در سازمان هایی مانند IBM، Salesforce، Facebook، HP، Adobe و غیره در حال استفاده است.

 

چه کسی باید Splunk را یاد بگیرد؟
Splunk یکی از مناسب ترین دوره ها برای متقاضیانی است که می خواهند خود را به عنوان مهندسان یادگیری ماشین، مدیران سیستم، مدیران تجزیه و تحلیل و مبتدی ببینند که مایلند در این فناوری عالی آموزش ببینند. قابل توجه ترین واقعیت این است که برای یادگیری این فناوری نیازی به داشتن پیشینه فنی نیست و همین امر آن را برای داوطلبانی که دارای مدرک در رشته های مختلف آموزشی هستند قابل استفاده است.

در دنیای امروز، Splunk به یکی از ابزارهای پرتقاضا برای متخصصان Big Data تبدیل شده است. در Big Data، منابع داده های متعددی مانند ساختاریافته یا بدون ساختار وجود دارد. بنابراین، Splunk به کارشناسان کمک می کند تا مهم ترین اطلاعات را حتی از داده های بدون ساختار بازیابی کنند، که بزرگترین چالش در نظر گرفته می شود.

 

مزایا و معایب استفاده از Splunk

مزایا و معایب استفاده از Splunk
به گفته یکی از کاربران IT Central Station، برخی از ویژگی‌های قابل توجه در مورد Splunk عبارتند از «عملکرد، مقیاس‌پذیری و از همه مهم‌تر سبک نوآورانه جمع‌آوری و ارائه داده‌ها.» از سوی دیگر، همان کاربر می‌نویسد که Splunk زمانی می‌تواند پیچیده باشد. به راه اندازی و افزودن منابع جدید می رسد.

در اینجا برخی از مزایای استفاده از Splunk وجود دارد:

مزایای Splunk

 • Splunk گزارش های تحلیلی را با نمودارها، نمودارها و جداول تعاملی ایجاد می کند و آنها را با دیگران به اشتراک می گذارد که برای کاربران مفید است.
 • Splunk مقیاس پذیر و آسان برای پیاده سازی است.
 • Splunk می تواند به طور خودکار اطلاعات مفیدی را که در داده های شما محصور شده است پیدا کند، بنابراین لازم نیست خودتان آن را شناسایی کنید.
 • این به ذخیره جستجوها و برچسب‌هایی که به عنوان اطلاعات مهم شناخته می‌شوند کمک می‌کند تا بتواند سیستم شما را هوشمندتر کند.

همچنین به برخی از معایب آن نیز توجه کنید:

معایب Splunk

 • Splunk برای حجم داده های بسیار زیاد می تواند گران باشد.
 • بهینه سازی جستجوها برای سرعت بیشتر یک فلسفه است تا علم، به این معنی که نمی توان آن را عملی کرد.
 • داشبوردها مفید هستند اما به اندازه Tableau قابل اعتماد نیستند.
 • بخش فناوری اطلاعات به طور مداوم در تلاش است تا گزینه های منبع باز جدید را جایگزین Splunk کند، که چالشی است که Splunk با آن مواجه است.
نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود