آموزش اسپرینگ بوت

آنچه در این صفحه میخوانید:

معرفی اسپرینگ بوت (Spring Boot)

Spring Boot یک فریمورک اوپن سورس مبتنی بر جاوا است که برای ایجاد میکرو سرویس استفاده می شود. توسط تیم Pivotal ساخته شده است و برای ساختن برنامه های اسپرینگ مستقل و آماده تولید استفاده می شود. Spring Boot یک راه حل بیش از پیکربندی متعارف اسپرینگ برای ایجاد برنامه های مستقل و با درجه تولید اسپرینگ است که می توانید "فقط آن را اجرا کنید". با "نمای نظرات" تیم اسپرینگ از بهترین پیکربندی و استفاده از سکوی اسپرینگ و کتابخانه های شخص ثالث پیکربندی شده است تا بتوانید با کمترین اشتیاق شروع به کار کنید. اکثر برنامه های اسپرینگ بوت به تنظیمات بسیار کم اسپرینگ نیاز دارند. اسپرینگ بوت باعث می شود برنامه های مستقر در سطح اسپرینگ که به راحتی قادر به اجرای آن هستید، را ایجاد کنید.

ویژگی های اسپرینگ بوت (Spring Boot)

Spring Boot بستر مناسبی را برای توسعه دهندگان جاوا فراهم می کند تا یک برنامه اسپرینگ مستقل و درجه تولید را تهیه کنند که فقط می توانید آن را اجرا کنید. بدون نیاز به کل تنظیمات اسپرینگ، می توانید با حداقل تنظیمات شروع کنید.

Spring Boot مزایای زیر را به توسعه دهندگان خود ارائه می دهد:

 • درک و توسعه برنامه های اسپرینگ آسان است.
 • بهره وری را افزایش می دهد.
 • زمان توسعه را کاهش می دهد.
 • یک روش انعطاف پذیر برای پیکربندی Java Beans، پیکربندی های XML و معاملات بانک اطلاعاتی ارائه می دهد.
 • پردازش دسته ای قدرتمند را فراهم می کند و نقاط انتهایی REST را مدیریت می کند.
 • در Spring Boot، همه چیز به صورت خودکار تنظیم شده است. تنظیمات دستی لازم نیست.
 • برنامه اسپرینگ مبتنی بر حاشیه نویسی را ارائه می دهد.
 • مدیریت وابستگی را آسان می کند.
 • شامل کانتینر Servlet جاسازی شده است.
 • Tomcat یا Jetty را مستقیماً جاسازی کنید. (نیازی به استفاده از پرونده های WAR نیست.)
 • برای ساده سازی پیکربندی Maven خود، مدل های هدف پروژه (مبتنی بر) مبتدی (POM) را ارائه دهید.
 • به طور خودکار هر زمان ممکن اسپرینگ را پیکربندی کنید.
 • ویژگی های آماده تولید مانند اندازه گیری ها، بررسی های بهداشتی و پیکربندی های خارجی را ارائه دهید.
 • مطلقاً بدون تولید کد و نیازی به پیکربندی XML نیست.

Spring Boot با اهداف زیر طراحی شده است:

 • برای جلوگیری از پیکربندی پیچیده XML در اسپرینگ
 • برای تهیه برنامه های اسپرینگ آماده تولید به روشی آسان تر
 • برای کاهش زمان توسعه و اجرای برنامه به طور مستقل
 • یک روش ساده تر برای شروع کار با برنامه ارائه دهید.

کاربرد اسپرینگ بوت (Spring Boot)

در این بخش به جزئیات بیشتری در مورد نحوه استفاده از Spring Boot می پردازیم. این موضوعات شامل سیستم های ساخت، پیکربندی خودکار و نحوه اجرای برنامه های خود را در بر می گیرد. ما همچنین برخی از شیوه های اسپرینگ بوت را پوشش می دهیم.

ساخت سیستم

اکیداً توصیه می شود که یک سیستم ساختمانی را انتخاب کنید که از مدیریت وابستگی پشتیبانی می کند و می تواند مصنوعات منتشر شده در مخزن "Maven Central" را مصرف کند. ما توصیه می کنیم که Maven یا Gradle را انتخاب کنید. می توان اسپرینگ بوت را برای کار با دیگر سیستم های ساخت کار کرد، اما از آنها به خوبی پشتیبانی نمی شوند.

مدیریت وابستگی

هر نسخه از اسپرینگ بوت، یک لیست سرنوشت وابسته را پشتیبانی می کند. در عمل، شما نیازی به تهیه نسخه برای هر یک از این وابستگی ها در پیکربندی ساخت خود ندارید، زیرا Spring Boot این کار را برای شما انجام می دهد. هنگامی که خود Spring Boot را بروز می کنید، این وابستگی ها به روشی مداوم نیز ارتقا می یابند.

برنامه‌ های مستقل

Spring Boot به ایجاد برنامه‌ هایی کمک می‌ کند که به یک پلتفرم خاص متصل نیستند و می‌ توانند به صورت محلی روی دستگاهی بدون اتصال به اینترنت یا سایر سرویس‌ های نصب‌شده اجرا شوند تا کاربردی باشند.

سرورهای جاسازی شده

Spring Boot به شما اجازه می دهد تا سرورهایی مانند Tomcat ،Jetty یا Undertow را مستقیماً جاسازی کنید.

رویکرد عقیده‌ ای

Spring Boot با ارائه وابستگی‌ های شروع کننده نظری، پیکربندی‌ های ساخت را ساده می‌ کند.

پیکربندی خودکار

Spring Boot به صورت خودکار Spring و سایر کتابخانه های شخص ثالث را در صورت امکان پیکربندی می کند.

ویژگی‌ های آماده تولید

Spring Boot ویژگی‌ های آماده تولید مانند معیارها، بررسی‌ های سلامت و پیکربندی خارجی را فراهم می‌ کند.

زمان توسعه را کاهش می‌دهد و بهره‌وری را افزایش می‌دهد

Spring Boot توسعه برنامه‌ های مبتنی بر Spring با جاوا را بسیار آسان‌تر می‌کند. رویکرد نظری آن به فریمورک اسپرینگ زمان صرف شده برای تصمیم‌ گیری‌ ها و کارهای تکراری را کاهش می‌ دهد و زمان را برای تمرکز روی ایجاد و تست اپلیکیشن ها آزاد می‌ کند.

نیاز به نوشتن کد boilerplate، حاشیه‌ نویسی و پیکربندی XML را کاهش می‌ دهد

اگر توسعه‌ دهندگان نمی‌ خواهند، نیازی به تولید کد یا پیکربندی XML یا حتی یادگیری فریمورک Spring ندارند.

اپلیکیشن ها را در خانواده پروژه Spring یکپارچه می‌ کند

اپلیکیشن های Spring Boot به‌ طور یکپارچه با پروژه‌ های دیگر در اکوسیستم فریمورک Spring - مانند Spring Data ،Spring Cloud ،Spring Security و همچنین با سایر سرویس‌ های ابری مورد اعتماد مانند Microsoft Azure Spring Cloud ادغام می‌ شوند.

ابزارهای برنامه‌ نویس یا تست را ارائه می‌ کند.

با ابزار رابط خط فرمان Spring Boot (CLI) و سرورهای HTTP تعبیه‌ شده، ایجاد محیط‌ ها برای برنامه‌نویس یا تست اپلیکیشن های مبتنی بر Spring را بسیار ساده می‌ کند.

افزونه‌ ها و ابزارهایی را برای آسان‌ تر کردن توسعه ارائه می‌ دهد

Spring Boot افزونه‌ هایی را برای کار با پایگاه‌ های داده درون حافظه و همچنین سایر ابزارهای اتوماسیون ساخت محبوب مانند Apache Maven ارائه می‌ دهد.

تفاوت بین Spring Boot و Spring MVC

اسپرینگ (Spring MVC)

Spring MVC یک فریمورک کامل MVC با محور HTTP است که توسط Spring Framework و در Servlets مستقر است. این می تواند معادل JSF در پشته JavaEE باشد. محبوب ترین عناصر موجود در آن کلاس هایی هستند که باController حاشیه نویسی شده اند، جایی که روش هایی را اجرا می کنید که می توانید با استفاده از درخواست های HTTP مختلف به آنها دسترسی پیدا کنید. این برنامه یک معادلRestController برای پیاده سازی API های مبتنی بر REST دارد.

اسپرینگ بوت (Spring Boot)

اسپرینگ بوت ابزاری برای تنظیم سریع اپلیکیشن ها است و به منظور ساخت برنامه های Spring-powered، از تنظیمات خارج از جعبه استفاده می کند. همانطور که ممکن است بدانید، Spring به طیف گسترده ای از ماژول های مختلف را در زیر چتر خود، مانند هسته اسپرینگ، داده های اسپرینگ، اسپرینگ-وب (که به طور کلی شامل MVC اسپرینگ است) و غیره ادغام می کند. با استفاده از این ابزار، می توانید اسپرینگ بگویید که چه تعداد از آنها استفاده خواهند کرد و یک ست سریع برای آنها دریافت خواهید کرد (به شما اجازه داده می شود که بعداً آن را تغییر دهید). بنابراین، Spring MVC فریمورکی است که باید در برنامه های وب مورد استفاده قرار گیرد و Spring Boot یک آغازگر پروژه آماده تولید مبتنی بر اسپرینگ است.

آموزش و یادگیری اسپرینگ بوت

اگر قبلاً با ساختن اپلیکیشن ها با استفاده از فریمورک Spring آشنا هستید، احتمالاً یادگیری Spring Boot با استفاده از آموزش‌ ها، شروع‌ کننده‌های پروژه و مستندات ارائه شده در گیت، ساده است. اما اگر برای استفاده از Spring Boot عجله دارید اما هنوز این فریمورک را نمی شناسید، خبر خوبی است. قبل از یادگیری فریمورک Spring می‌ توانید Spring Boot را یاد بگیرید و کار با آن را شروع کنید، زیرا با پیشروی، بسیاری از اصول فریمورک را یاد خواهید گرفت. یکی دیگر از مزایای یادگیری Spring Boot، علاوه بر اینکه توسعه برنامه را بسیار سریعتر و کارآمدتر می کند، این است که شما را به گونه ای تنظیم می کند که بتوانید از قابلیت های Spring Data ،Project Reactor و Spring Security نیز استفاده کنید.

10 استارتاپ برتر که از Spring Boot استفاده می کنند؟

 • Udemy

 • Trivago

 • Intuit

 • iFood

 • Quinto Andar

 • MercadoLibre

 • PedidosYa

 • Rappi

 • CRED

 • Paytm

انتخاب فریمورک و ابزار مناسب برای توسعه یک اپلیکیشن درست مانند انتخاب بلوک های سازنده مناسب است. شما باید مطمئن باشید که همه چیز از همان گام اول در مسیر درستی پیش می رود زیرا بر عملکرد و بهره وری بعد از آن تأثیر می گذارد. در حالی که در بالا برخی از استارتاپ های مبتنی بر Spring Boot آورده شده بودند، اگر به دنبال انتخاب ابزار و فریمورکی برای خود هستید، باید مطمئن باشید که به بهترین نحو با نیازهای شما مطابقت دارد.

آخرین نسخه Spring Boot

آخرین نسخه Spring Boot 3.1.2 است. Spring Boot به طور فعال توسعه یافته و نسخه های جدید به طور منظم منتشر می شود. 

بهتر است برای ایجاد برنامه‌ های Spring Boot جدید همیشه از آخرین نسخه پایدار استفاده کنید. طرح پایگاه داده سفارشی خود را برای ایجاد تنظیمات برنامه و موجودیت های JPA ایجاد کنید. علاوه بر این، توابع CRUD را می توان برای frontend انتخاب شده یا REST API فعال کرد.

نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود