آموزش نقاشی با آبرنگ

در این صفحه می خوانیم:

درباره نقاشی با آبرنگ

نقاشی با آبرنگ فرآیند نقاشی با رنگدانه هایی است که با آب مخلوط می شوند. از میان تمام فرآیندهای نقاشی، نقاشی با آبرنگ به دلیل ظرافت خود شناخته شده است زیرا هنر آبرنگ تماماً در مورد شستشوهای نازک و رنگ شفاف است (اگرچه آبرنگ ها را می توان با افزودن رنگ سفید چینی مات کرد). به طور سنتی، هنرمندان آبرنگ روی کاغذ کار می کنند. 

هنگامی که هنرمندان برای اولین بار یاد می گیرند که چگونه هنر آبرنگ را نقاشی کنند، سیال بودن آبرنگ اغلب یک مانع است زیرا رنگ را کمتر قابل پیش بینی می کند. هنرمندان موفق آبرنگ می دانند که چگونه کنترل و آزادی را در کار خود متعادل کنند و با استفاده از تکنیک های نقاشی آبرنگ که اثراتی را اغلب به طور تصادفی و نه عمدی ایجاد می کنند.

یک هنرمند آبرنگ از تکنیک های نقاشی آبرنگ مانند شستشو، کار خیس در خیس و خیس در خشک، برداشتن رنگ در نقاشی آبرنگ و ماسک کردن و ده ها تکنیک دیگر برای دستیابی به جلوه های بافتی استفاده می کند. اما بیشتر از همه، نقاشی با آبرنگ به این فرض بر می گردد که درس ها و روش های آبرنگ مهم هستند، اما آنچه برای یک هنرمند آبرنگ مهم است رها کردن و یافتن تعادل بین کنترل و رهایی در این سبک از نقاشی است.

برای یادگیری نقاشی با آبرنگ به چه نکات و ابزارهایی نیاز داریم؟

نقاشی با آبرنگ یکی از محبوب ترین شکل های هنری سرگرم کننده و مقرون به صرفه است، و تکنیک های آن برای مبتدیان و هنرمندان باتجربه قابل دسترسی است. با این حال، اگر هرگز از این سبک استفاده نکرده‌اید، ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که چگونه آبرنگ را نقاشی کنید و نکات و ایده‌های اولیه نقاشی آبرنگ را از کجا پیدا کنید. ما یک راهنما گردآوری کرده‌ایم که به شما کمک می‌کند یاد بگیرید چگونه نقاشی آبرنگ را یاد بگیرید.

قبل از شروع نقاشی با آبرنگ باید کارهای آماده‌ سازی انجام دهید. این مراحل تضمین می کند که سفر شما برای یادگیری نحوه رنگ آمیزی آبرنگ موفق آمیز است!

ابزارهای آبرنگ

مرحله 1: آنچه برای شروع آبرنگ نیاز دارید

یکی از بهترین چیزها در مورد یادگیری نحوه استفاده از رنگ آبرنگ این است که به مواد زیادی نیاز ندارید. علاوه بر آب ساده، به موارد زیر نیز نیاز دارید:

  • رنگ های آبرنگ
  • قلم مو آبرنگ
  • کاغذ آبرنگ
  • تخته شاسی و چسب نواری سفید (اختیاری)

مرحله 2: فضای کاری نقاشی با آبرنگ خود را تنظیم کنید

اکنون که متریال نقاشی آبرنگ خود را در دست دارید، می توانید فضای کاری خلاقانه خود را ایجاد کنید! فضایی را پیدا کنید که بتواند متریال شما را در خود جای دهد و به شما امکان دهد آب خود را در جایی قرار دهید که به طور تصادفی روی کار شما نریزد.

اگر از تخته استفاده نمی کنید، ممکن است برای محافظت از سطوح زیرین، روزنامه یا حوله کاغذی را در زیر محل کار خود قرار دهید.

ایجاد مرجع رنگ آبرنگ

مرحله 3: ایجاد مرجع رنگ

یکی از بهترین راه‌ها برای توسعه تئوری رنگ و مهارت‌های ترکیبی و همچنین تکنیک قلم مو، ایجاد نمونه‌ های رنگی (یا حتی نمودار رنگ یا چرخ) است. وقتی در حال بررسی ایده های آبرنگ یا برنامه ریزی پروژه های جدید هستید، می توانید به نمودار خود تکیه کنید.

برای تنظیم یک نمودار رنگی اولیه نقاشی آبرنگ، با آب، یک تکه کاغذ آبرنگ و پالت آبرنگ خود شروع کنید. در سمت چپ کاغذ، با حرکت عمودی، نام هر رنگ را در پالت خود فهرست کنید. لیست خود را در پایین کاغذ خود کپی کنید و به صورت افقی از چپ به راست حرکت کنید. سپس، از رنگ‌ها و قلم موهای آبرنگ خود برای پر کردن «شبکه» با تطبیق رنگ‌ها و مخلوط کردن آنها با هم با توجه به برچسب‌ ها استفاده کنید.

مرحله 4: گرم کردن و تمرین

قدم بعدی برای شروع نقاشی با آبرنگ این است که روش ها و تمرین های گرم کردن را امتحان کنید تا مهارت های نقاشی خود را توسعه دهید. تمرین‌ ها می‌تواند شامل هر چیزی از طراحی برای نقاشی‌ های آبرنگ شما گرفته تا کار ترکیب رنگ یا تکنیک‌های قلم موی جدید باشد.

هیچ پاسخ درست یا غلطی برای نحوه نقاشی با آبرنگ در زمانی که تازه گرم می کنید وجود ندارد. تا زمانی که کاری که انجام می‌دهید به شما کمک می‌کند تا احساس خلاقیت کنید و به فرآیند متصل شوید، در مسیر درستی قرار دارید. 

مرحله 5: یک پروژه آبرنگ را انتخاب کنید

اکنون برای سرگرمی واقعی زمان انتخاب یک پروژه نقاشی با آبرنگ فرا رسیده است! حتی اگر مبتدی هستید و هنوز در آبرنگ حرفه ای نمی باشید، پروژه ای را انتخاب کنید که با علایق شما یا نحوه شناسایی شما به عنوان یک هنرمند آبرنگ هماهنگی داشته باشد، که فقط از رشد خلاقانه شما حمایت می کند! شاید قدرتی دارید که می خواهید برجسته کنید یا منطقه ای از فرصت که می توانید از طریق پروژه خود روی توسعه آن کار کنید.

به کلاس‌ ها و پروژه‌ هایی که برای تمام سطوح مهارت ارائه می‌شوند و شامل دستورالعمل‌ های راهنمایی برای نحوه استفاده از رنگ آبرنگ برای کمک به تسریع مهارت‌های شما هستند، توجه ویژه داشته باشید.

نقاشی با آبرنگ

نکات مهم در آموزش نقاشی آبرنگ

نقاشی با آبرنگ به عنوان یکی از لذت بخش ترین هنرها شناخته می شود، اما می تواند چالش برانگیز نیز باشد. اگر برای قرار دادن در جعبه ابزار نقاشی آبرنگ خود به نکاتی نیاز دارید، دیگر به دنبال آن نباشید!

1. زمانی را به نقاشی آبرنگ اختصاص دهید

ابتدا اطمینان حاصل کنید که زمانی را برای گذراندن کار خود در نظر گرفته اید. چه زمانی خلاقانه را در برنامه شخصی خود قرار دهید یا در کلاس ها ثبت نام کنید، تمرین منظم به پیشرفت واقعی شما کمک می کند.

2. پیشرفت خود را به طور منظم ردیابی کنید

علاوه بر اینکه برای خلق هنر آبرنگ خود وقت می گذارید، برای ارزیابی کار تکمیل شده خود نیز وقت بگذارید. نشانه های شخصی خود را برای موفقیت شناسایی کنید.

3. صبور باشید

مربی و مدرسان آبرنگ از صبر و شکیبایی به عنوان مهمترین مهارت برای هر هنرمند یاد می کنند! توصیه آنها این است که با خودتان مهربان باشید، مخصوصاً زمانی که در حال یادگیری هستید، و به خودتان زمان و مکان بدهید تا در هنر خود رشد کنید و پیشرفت کنید.

نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود