آموزش دوره های نقاشی

آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا برخی می گویند طراحی آسان تر از نقاشی است؟ تفاوت این دو در چیست و کدام بهتر است؟ با پاسخ دهی این سوالات به هنرمندان کمک می کنیم تا بفهمند چگونه می توانند مهارت های هنری خود را با درک تفاوت های این دو تکنیک بهبود بخشند. 

بین طراحی و نقاشی تفاوت های زیادی وجود دارد. تفاوت اصلی در سطحی است که از آنها استفاده می کنید. نقاشی از یک بوم به عنوان پایه استفاده می کند، در حالی که طراحی ها را می توان روی کاغذ یا سطوح دیگر مانند دیوارها و کف انجام شود. طراحی همچنین دارای جزئیات بیشتری نسبت به نقاشی است زیرا با استفاده از مداد، خودکار و نشانگرهایی ساخته شده است که سطوح مختلف ضخامت را در خطوط ایجاد می‌کنند تا جزئیاتی مانند مو و لبه های علف را نشان دهند. نقاشی‌ها معمولاً جزئیات کمتری نسبت به طراحی ها دارند، زیرا رنگ از نظر قوام ضخیم‌تر است. هر گونه علامت زیر آن را می پوشاند، به این معنی که فضای زیادی برای جزئیات بیشتر با رنگ وجود ندارد. نقاشی و طراحی هر دو در کنار هم کار می کنند و مکمل هم هستند و شما باید آنها را به عنوان یک شراکت در نظر بگیرید.

از آنجایی که بیشتر هنرمندان ابتدا طراحی را یاد می گیرند، بسیاری از افراد معتقدند که نقاشی دشوارتر از طراحی است. به عنوان یک کودک شما تمایل دارید که با طراحی شروع کنید، بنابراین طبیعی است که نقاشی روشی پیچیده تر و سخت تر به نظر برسد. دیدگاه مرسوم این است که نقاشی دشوارتر از طراحی است.  از آنجا که ما تمایل داریم اولین تجربیات هنری خود را با طراحی داشته باشیم و احتمالاً ساعت‌های بیشتری را طراحی کرده‌ایم تا نقاشی، به طور طبیعی، بسته به سبک نقاشی، مثلا رئالیسم، می‌توانم بگویم طراحی آسان‌تر از نقاشی است. اما اگر بخواهید به سبکی نقاشی کنید که انتزاعی باشد و از پالت رنگی محدودی استفاده کرده باشید، در واقع می توانید بیان کنید که نقاشی راحت تر از طراحی است.

آیا تا به حال سعی کرده اید یک اثر هنری انتزاعی را با استفاده از مداد یا نقاشی کپی کنید؟ رسیدن به نتایج مشابه واقعاً سخت است. وقتی نوبت به طراحی می‌رسد، متریال کمتری مورد نیاز است و وقتی هنوز در حال یادگیری هستید، می‌توان اشتباهات را پاک کرد. این بدان معناست که قبل از یادگیری نقاشی، باید یاد بگیرید که چگونه طراحی کنید تا اصول طراحی و پرسپکتیو را درک کنید.

ساده ترین تعریف تفاوت بین طراحی و نقاشی این است که طراحی عمل ایجاد یک تصویر بر روی کاغذ با استفاده از رسانه ای مانند گرافیت، رنگدانه فشرده (پاستیل، زغال چوب، مداد رنگی) و جوهر است، در حالی که نقاشی استفاده از یک محیط مرطوب مانند رنگدانه های مخلوط شده با چسب های اکریلیک یا روغن یا آب به یک سطح با قلم مو می باشد. تفاوت های زیادی بین نقاشی و طراحی وجود دارد. نقاشی از یک بوم یا کاغذهای تخصصی به عنوان پایه خود استفاده می کند در حالی که طراحی ها را می توان روی هر کاغذ یا سطوح دیگری مانند دیوارها و کف انجام داد.

نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود