آموزش Capture One

آنچه در این صفحه می خوانید:

معرفی کپچر وان (Capture One)

Capture One یک نرم افزار ویرایش عکس است که توسط Phase One ساخته شده است. همچنین ویرایش تصویر، کاتالوگ تصویر، پردازش فایل خام تصویر و عکاسی را فراهم می کند. Capture One با فایل های خام از بسیاری از دوربین های دیجیتال و همچنین فایل های تصویری TIFF و JPEG کار می کند.

Capture One Pro که بر روی بهترین موتور پردازش خام جهان ساخته شده است، انتخاب حرفه ای در نرم افزار تصویربرداری است. این نرم افزار عکاس را قادر می سازد تا زمان و تلاش لازم را برای ایجاد تصاویر خیره کننده، از دوربین های منتخب بالا ببرند. با یک گردش کار سریع و شهودی می توان آن را متناسب با نیازهای بی نظیر خودتان تنظیم کنید.

این نرم افزار بهترین مبدل خام در جهان است، با ارائه رنگ های دقیق و جزئیات باورنکردنی،از دوربین های رده بالا پشتیبانی می کند. همچنین شامل مدیریت دارایی های قابل انعطاف دیجیتال، تمام ابزارهای تنظیم اصلی و عملکرد حرفه ای در یک سلوشن یکپارچه است.

ویژگی های کپچر وان (Capture One)

نرم افزار Capture One

  • ویرایش تصویر

Capture One با کیفیت تصویر و سهولت استفاده در ذهن توسعه یافته است. هر ابزار به گونه ای طراحی شده است که بتواند کلیه جنبه های فرآیند ویرایش، حفظ، بازیابی و بهینه سازی کلیه اطلاعات موجود در فایل های RAW را کنترل کند. طیف گسترده ای از ابزارها فرصت های گسترده ای را برای دستیابی به نتایج کامل ارائه می دهد.

  • لایه ها

برای تنظیم دقیق، بیشتر ابزارهای موجود در Capture One می توانند بر روی لایه ها اعمال شوند و کنترل هر تصویر را بهبود بخشند. حداکثر 16 لایه و از گزینه های مختلف برس برای پوشش دقیق استفاده کنید. با تغییر میزان کدورت هر لایه، تأثیر تنظیمات محلی خود را کنترل کنید.

  • تصاویر خود را سازماندهی کنید.

مدیریت دارایی برای هر عکاس مهم است، خواه مدیریت تصاویر از مشاغل روزانه فرد یا مجموعه های بزرگ با هزاران تصویر باشد. کپچر یک ابزار و راه حل برای هر نوع عکاس ارائه می دهد و مدیریت دارایی را ساده، سریع و کارآمد می کند.

  • عملکرد

از ابزارهای قابل تنظیم و میانبرهای صفحه کلید گرفته تا شتاب گرافیکی و کپچر فوری اسکناس را در بر می گیرد. Capture One ساخته شده است تا بار کار شما را به حداقل برساند و کارایی خود را به حداکثر برساند. فضای کاری خود را طراحی کرده و روش کار خود را در Capture One پیدا کنید.

  • کنترل رنگ

Capture One به دلیل برخورداری از استثنایی بودن رنگ، معروف است. خواه به دنبال ابزارهای درجه بندی رنگ خلاق هستید و یا می خواهید از رنگ های طبیعی در تصاویر خود اطمینان حاصل کنید، Capture One ابزارهای قدرتمند و دقیقی را برای دستیابی به دید شما ارائه می دهد.

  • جزئیات و پروفایل لنزها

با کیفیت تصویر به عنوان عامل محرک، Capture One برای به حداکثر رساندن بازده هر فایل RAW ساخته شده است و بالاترین سطح جزئیات ممکن را ارائه می دهد. هر لنز پشتیبانی از پروفایل لنزهای سفارشی استفاده می کند و ابزار دقیقی را برای به حداقل رساندن اعوجاج و افت نور فراهم می کند.

مقایسه کپچر وان (Capture One) با لایتروم (lightroom)

مقایسه لایتروم (lightroom) و Capture One موضوعی است که به تازگی مورد بحث است. از آنجا که کپچر محبوبیت بیشتری پیدا کرده است، برخی از کاربران لایت روم به عقب رانده شده اند و بحث و جدال بین طرفداران بدتر و بدتر شده است. بسیاری از این موارد مربوط به افرادی است که به دلایل مختلف می خواهند به Capture One به عنوان یک گزینه جایگزین برای Lightroom سوئیچ کنند، اما در بسیاری موارد، مدل اشتراک را دوست ندارند.

  • ویژگی ها در مقابل توابع

Capture One و Lightroom بسیاری از کارکردهای مشابه را به اشتراک می گذارد، آنها واقعاً یکسان نیستند، زیرا کپچر از ابزارهای پر مصرف است. این ممکن است یک عقیده بحث برانگیز باشد، اما Capture One و Lightroom واقعاً از بعضی جهات به طور مستقیم رقابت نمی کنند زیرا بخش های مختلف بازار را اشغال می کنند. Capture One ابزاری متمرکز و پرمصرف تر است، که در درجه اول در پردازش RAW طراحی شده است. در حالی که دارای برخی از گردش های عکس و ابزارهای سازمانی است، قدرت اصلی آن به عنوان یک پردازنده خام در نظر گرفته می شود.

از طرف دیگر Lightroom دارای مجموعه وسیع تری از ابزارها است. این موارد چیزهایی مانند سازماندهی، کار با خدمات آنلاین، ایجاد کتاب، ساخت پانوراما و غیره را در بر می گیرد. از نظر ویژگی های کاملاً مناسب برای ویژگی ها، ظاهراً لایت روم حاشیه بالایی دارد. اما اگر فقط صفحات مشخصه را مقایسه می کنید، چیزهایی را که باعث می شود Capture One در کارهایی که انجام می دهند، از دست نمی دهید. اغلب، در حالی که Lightroom ممکن است به روش خاصی برای رسیدن به یک قطعیت خاص کار کند، ممکن است Capture One چندین ابزار مختلف برای این منظور داشته باشد و این ابزارها معمولاً کنترل دانه بیشتری دارند.

یک نمونه از قابلیت های پیشرفته تر Capture One، اصلاح رنگ است. Capture One مجموعه ای قانع کننده از ابزارهای تصحیح رنگ دارد که فقط در حد مجاز فقط در لایت روم امکان پذیر است. می توانید کلیدهای رنگی جداگانه را روی یک رنگ در یک تصویر ایجاد کرده و آنها را دستکاری کنید. می توانید پروفایل رنگی خود را ایجاد کرده و از آنها به عنوان کالیبراسیون پایه استفاده کنید. می توانید ماسک هایی را بر اساس کلید رنگ ایجاد کنید، و کنترل های دقیقی روی آن کلید دارید. همچنین شما یک اصلاح کننده رنگ سه طرفه مشابه آنچه در راه حل های درجه بندی رنگ سینمایی و ویدیویی دارید، دارید. در ترکیب با سیستم لایه قدرتمند در Capture One، می توانید کنترل دقیقی روی رنگ ها در یک تصویر داشته باشید. و این فقط یک نمونه است.

نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود