آموزش تجارت الکترونیک

دسته بندی: آموزش کسب و کار

معرفی E-commerce یا تجارت الکترونیکی

E-commerce یا تجارت الکترونیکی روش شناسی تجارت مدرن است كه نیاز به سازمانهای تجاری، فروشندگان و مشتریان را برای كاهش هزینه و بهبود كیفیت کالا و خدمات و افزایش سرعت تحویل فراهم می كند. تجارت الکترونیک به مبادله بدون کاغذ اطلاعات کسب و کار با استفاده از روش های زیر اشاره می کند:

  • تبادل الکترونیکی داده (EDI)
  • ایمیل الکترونیکی (ایمیل)
  • بولتن الکترونیکی
  • انتقال الکترونیکی سرمایه (EFT)
  • دیگر فناوری های مبتنی بر شبکه

بازاریابی های آنلاین مانند بازاریابی ایمیلی و بازاریابی اینترنتی در این زمره قرار می گیرند.

ویژگی های تجارت الکترونیکی

پرداخت غیر نقدی - تجارت الکترونیک امکان استفاده از کارت های اعتباری، کارت های هوشمند، انتقال صندوق های الکترونیکی از طریق وب سایت بانکی و سایر روش های پرداخت الکترونیک را فراهم می کند.

دسترسی 24 ساعته به خدمات - تجارت الکترونیکی کسب و کارها و روش ارائه ی خدمات آنها را به صورت خودکار در می آورد تا در هر زمان و هر مکان در دسترس باشند.

تبلیغات / بازاریابی - تجارت الکترونیک دسترسی به تبلیغات محصولات و خدمات کسب و کار را افزایش می دهد. این در مدیریت بهتر بازاریابی محصولات / خدمات کمک می کند.

بهبود فروش - با استفاده از تجارت الکترونیکی، سفارشات برای محصولات می تواند در هر زمان و در هر جا بدون مداخله ی انسانی تولید شود. این باعث افزایش قابل توجه حجم فروش می شود.

پشتیبانی - تجارت الکترونیک راه های مختلفی برای ارائه خدمات پیش فروش و پس از فروش برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان فراهم می کند.

مدیریت موجودی محصول - تجارت الکترونیکی مدیریت موجودی محصول را به طور خودکار درمی آورد. در صورت لزوم، گزارش ها بلافاصله تولید می شوند. مدیریت موجودی محصول بسیار کارآمد و آسان می شود.

بهبود ارتباط - تجارت الکترونیک راه هایی برای ارتباط سریع تر، کارآمد و قابل اعتماد با مشتریان و شرکا فراهم می کند.

مزایای تجارت الکترونیک می تواند به طور گسترده ای در سه دسته اصلی طبقه بندی شود :

  • مزایای سازمان ها: توسعه ی سازمان به سطح بین المللی،کاهش هزینه و فرآیند تولید، مدیریت راحت تر با حذف کاغذ
  • مزایای مصرف کنندگان: تحویل فوری، داشتن اطلاعات درباره محصول قبل از خرید، برخورداری از خدمات 24 ساعته و تخفیف
  • مزایای جامعه: کاهش هزینه ها، کاهش ترافیک و آلودگی، ارائه خدمات به دورترین نقاط، ارائه ی خدمات عمومی مانند بهداشت و درمان، آموزش و پرورش.

لیست نرم افزار های قابل استفاده در تجارت الکترونیکی

 

آیا این نوشته را دوست داشتید؟