آموزش FastAPI

آنچه در این صفخه می خوانیم:

 

FastAPI یک چارچوب وب برای ساخت رابط های برنامه نویسی برنامه (API) با پایتون، یک زبان برنامه نویسی است. Footnote1 APIها کدهایی هستند که به برنامه ها اجازه می دهند با به اشتراک گذاری اطلاعات و داده ها با یکدیگر صحبت کنند. FastAPI مخصوصاً برای ساختن APIهای RESTful - APIهایی که داده‌ها را بین کلاینت‌ها و سرورها با HTTP مبادله می‌کنند - مفید است، زیرا کدنویسی سریع، یادگیری آسان و حاوی اشکالات کمی است. 

سرعت و قابلیت های پیشرفته FastAPI باعث محبوبیت آن در جامعه توسعه نرم افزار و مهارت مهمی برای توسعه دهندگان مشتاق نرم افزار شده است.

 

FastAPI چیست؟
FastAPI یک چارچوب وب مدرن و با کارایی بالا برای ساخت API با پایتون بر اساس نکات نوع استاندارد است. دارای ویژگی های کلیدی زیر است:

اجرای سریع: به لطف Starlette و pydantic، عملکرد بسیار بالایی را ارائه می دهد، همتراز با NodeJS و Go.
کدنویسی سریع: امکان افزایش قابل توجه سرعت توسعه را فراهم می کند.
کاهش تعداد اشکالات: احتمال خطاهای ناشی از انسان را کاهش می دهد.
بصری: پشتیبانی عالی از ویرایشگر را ارائه می دهد، با تکمیل در همه جا و زمان کمتر اشکال زدایی.
ساده: برای استفاده و یادگیری بدون پیچیدگی طراحی شده است، بنابراین می توانید زمان کمتری را برای خواندن اسناد صرف کنید.
کوتاه: تکرار کد را به حداقل می رساند.
قوی: کد آماده تولید را با اسناد تعاملی خودکار ارائه می دهد.
مبتنی بر استاندارد: بر اساس استانداردهای باز برای API ها، OpenAPI و JSON Schema است.
این چارچوب برای بهینه‌سازی تجربه توسعه‌دهنده شما طراحی شده است تا بتوانید کدهای ساده برای ساخت APIهای آماده تولید با بهترین شیوه‌ها به طور پیش‌فرض بنویسید.

 

ویژگی های منحصر به فرد FastAPI
اینها ویژگی های منحصر به فردی است که FastAPI را به محبوب ترین چارچوب وب پایتون تا به امروز تبدیل کرده است.

  • عملکرد بالا: FastAPI عملکرد بیشتری نسبت به سایر فریم ورک های پایتون دارد. چارچوب سرعت محور FastAPI آن را به یک انتخاب برتر تبدیل می کند. همه چیز به سرعت بیشتر و عملکرد بهتر با استفاده از ویژگی های Starlette، ایجاد API و تولید کدهای آماده خلاصه می شود.
  • کدنویسی سریع: توسعه دهندگان نیازی به ایجاد چیز جدیدی با کدهای آماده تولید ندارند. این روند را تقریباً 200٪ تا 30٪ سرعت می بخشد. FastAPI روی Starlette اجرا می‌شود و ویژگی‌های بسیار بیشتری دارد که می‌توان از آنها برای ساخت API برای اعتبارسنجی و سریال‌سازی داده‌ها استفاده کرد. این فریم ورک در حال حاضر تمام اجزای لازم را در خود جای داده است و زمان لازم برای کدنویسی را کاهش می‌دهد.
  • حداقل اشکال: فریم ورک دارای عملکرد تکمیل خودکار است که به طور خودکار بیشتر کد را در قطعه وارد می کند. این امر احتمال خطا را به حداقل می رساند و کیفیت خروجی را بهبود می بخشد.
  • درک آسان: FastAPI هیچ کاری به جز پایتون مدرن انجام نمی دهد. این نسخه اصلاح شده پایتون 3.6 است و سینتکس جدیدی ندارد. هر کسی که زبان را به خوبی می‌فهمد می‌تواند از چارچوب استفاده کند.
  • حداقل تلاش: FastAPI اسناد OpenAPI را به طور خودکار با حداقل تلاش توسعه دهنده تولید می کند. این اطلاعات را می توان در فهرست راهنمای برنامه/doc یافت. این اسناد حاوی اطلاعات دقیق در مورد نقاط پایانی API، کدهای بازگشتی، پارامترهای پاسخ و جزئیات دیگر است.
  • پشتیبانی از ویرایشگر: تمام اجزای چارچوب با در نظر گرفتن تکمیل خودکار طراحی شده اند. این ساده است و به توسعه دهندگان توانایی تولید کد آماده را می دهد. همچنین می توانید کد را مستقیماً از مرورگر خود با اسناد تعاملی آزمایش کنید.
  • استانداردهای باز: چارچوب وب پایتون FastAPI یک مزیت بزرگ است. این فریم ورک با OpenAPI، که قبلا به نام Swagger شناخته می شد، سازگار است، که امکان ایجاد API را فراهم می کند.

 

کاربردهای عصر جدید FastAPI
در اینجا برخی از کاربردهای جدید FastAPI آورده شده است:

 

آِموزش  FastAPI

اسناد خودکار
مستندات مربوط به انواع API و نقاط پایانی ضروری است. این مشکل با استفاده از OpenAPI، Swagger UI و ReDoc قابل حل است. اینها به طور خودکار با FastAPI بسته بندی می شوند. این به شما امکان می دهد روی کد خود تمرکز کنید و ابزار را تنظیم نکنید.

پایتون تایپ کرد
FastAPI از اعلان های نوع Python 3.6 (به لطف Pydantic) استفاده می کند. این بدان معنی است که از یک ویژگی پایتون استفاده می کند که به شما امکان می دهد نوع و نوع یک متغیر را مشخص کنید. این فریم ورک به خوبی از آن استفاده می کند و از ویرایشگر عالی پشتیبانی می کند. تکمیل خودکار به طرز شگفت انگیزی کار می کند.

اعتبار سنجی
Pydantic قبلاً اعتبارسنجی را در این چارچوب ادغام کرده است. اعتبارسنجی انواع استاندارد پایتون و اعتبارسنجی فیلدهای سفارشی قابل انجام است.

امنیت و احراز هویت
این بخش مهمی از هر API است. ما اغلب فقط کد را تکرار می کنیم، پس چرا بخشی از آن را در چارچوب خود وارد نکنیم؟ FastAPI دقیقاً این کار را انجام می دهد. این کتابخانه از HTTP Basic، نشانه‌های OAuth2 (توکن‌های JWT) و کلیدهای API سرآیند پشتیبانی می‌کند.

طبیعت ناهمزمان
FastAPI به طور پیش فرض از نقاط پایانی ناهمزمان پشتیبانی می کند و کد شما را ساده تر و کارآمدتر می کند. این یک مزیت قابل توجه نسبت به Flask است.


 FastAPI سرعت و عملکرد عالی را ارائه می دهد. اگر در حال ایجاد شبکه تحویل محتوای خود و انتظار ترافیک هستید، این چارچوب بهترین است. چارچوب و قالب پروژه نوآورانه FastAPI به شما در صرفه جویی در زمان کمک می کند. Flask می تواند برای ایجاد API ها، به ویژه میکروسرویس ها، بهتر باشد. FastAPI هم بهتر از Flask است. اگر قبلاً به طور گسترده از آن استفاده می کنید فلاسک انتخاب بهتری است. همچنین می‌توانید برخی از چارچوب‌های محبوب پایتون را برای ساختن API کاوش کنید.

نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود