آموزش LabVIEW

آنچه در این صفحه می خوانید:

معرفی LabVIEW

LabVIEW یک نرم افزار مهندسی سیستم برای برنامه هایی است که نیاز به تست، اندازه گیری و کنترل با دسترسی سریع به بینش های سخت افزاری و داده دارد. محیط برنامه نویسی LabVIEW یکپارچه سازی سخت افزار را برای برنامه های مهندسی ساده می کند، به طوری که شما یک راه سازگار برای به دست آوردن اطلاعات از سخت افزار NI و شخص ثالث داشته باشید. LabVIEW پیچیدگی برنامه نویسی را کاهش می دهد، بنابراین می توانید بر روی مشکل مهندسی منحصر به فرد تمرکز کنید.

برای تبدیل داده های به دست آمده به نتایج کسب و کار واقعی، می توانید الگوریتم های تجزیه و تحلیل داده ها و کنترل پیشرفته را با پردازشگر IP ریاضی و سیگنال و یا استفاده مجدد از کتابخانه های خود با ابزارهای مختلف، توسعه دهید. برای اطمینان از سازگاری با سایر ابزارهای مهندسی، LabVIEW می تواند با استفاده مجدد از کتابخانه ها و نرم افزارهای دیگر و زبان های اوپن سورس ارتباط برقرار کند.

LabVIEW با بسیاری از سیستم عامل های توسعه متفاوت است زیرا وابستگی بیشتری به برنامه نویسی ویژوال دارد. به عبارت دیگر، شما می توانید از هر یک از اجزای از پیش تعیین شده یا سفارشی برای تکمیل کارهای برنامه نویسی استفاده کنید. زبان مورد استفاده در LabVIEW نیز'G' نامیده می شود که کاملا متفاوت از زبان برنامه نویسی کنترل عددی G-code یا زبان برنامه نویسی G است. G یک زبان برنامه نویسی جریان داده است، به این معنی که برنامه های خود را بر روی روتر ها مسیریابی می کند. از این نرم افزار برای تولید محصولات الکترونیکی مرتبط یا اینترنت اشیا مانند طراحی مدار استفاده می شود.

ویژگی های LabVIEW

  • تسریع مهندسی

LabVIEW یک رویکرد برنامه نویسی گرافیکی را ارائه می دهد که می توانید همه جنبه های برنامه خود، از جمله پیکربندی سخت افزار، اندازه گیری داده ها و اشکال زدایی را ویژوال سازی کنید.

  • ادغام یکپارچه سخت افزار

سریعاً سخت افزارهای NI و دستگاه های ثالث را در یک محیط توسعه برای تأمین نیازهای برنامه ادغام کنید. برای به دست آوردن بینش به سیگنال های دنیای واقعی از ابزارهای ضبط و تجزیه و تحلیل داده های یکپارچه استفاده کنید.

  • یکپارچه سازی تجزیه و تحلیل و IP برای صرفه جویی در وقت

با استفاده از تجزیه و تحلیل و کنترل با استفاده از توابع داخلی یا فراخوانی IP موجود، سریعتر بینش کسب کنید.برای کاهش زمان توسعه خود از ویژگی های بهره وری پیشرفته کد نویسی استفاده کنید.

  • ویژوال سازی داده ها برای مدیریت سیستم

رابط های کاربر را با استفاده از یک روش کشیدن و رها کردن برای مشاهده داده ها، تصمیم گیری و مدیریت سیستم های مستقر توسعه دهید.

مزایای استفاده از LabVIEW

  • اینترفیس برای دستگاه ها

LabVIEW شامل پشتیبانی گسترده ای برای رابط با دستگاه، ابزار، دوربین و سایر دستگاه ها است. کاربران با نوشتن دستورات گذرگاه مستقیم (USB، GPIB، سریال) یا با استفاده از درایورهای سطح بالا، مخصوص دستگاهی که دارای گره عملکرد LabVIEW نیتیو برای کنترل دستگاه هستند، به سخت افزار رابط می دهند.

LabVIEW شامل پشتیبانی داخلی برای سیستم عامل های سخت افزاری NI مانند CompactDAQ و CompactRIO است. National Instrument هزاران درایور دستگاه را برای دانلود در شبکه درایور ابزار NI (IDNet) در دسترس قرار می دهد.

  • کامپایل کد

LabVIEW شامل کامپایلری است که کد نیتیو را برای پلتفرم CPU تولید می کند. کد گرافیکی توسط یک کامپایلر مبتنی بر LLVM به بخش هایی از کد دستگاه اجرایی تبدیل شده و سپس به بخش هایی از کد دستگاه قابل اجرا تبدیل می شود. موتور ران تایم این قطعات را فراخوانی می کند و باعث می شود عملکرد بهتری انجام شود. سینتکس LabVIEW در طی مراحل ویرایش کاملاً اجرا می شود و در صورت درخواست اجرا یا هنگام صرفه جویی، در کد دستگاه اجرایی وارد می شود.

در حالت دوم، کد اجرایی و سورس در یک فایل باینری ادغام می شوند. اجرای این کار توسط موتور ران تایم LabVIEW کنترل می شود، که شامل برخی از کد های از پیش تهیه شده برای انجام کارهای مشترک است که توسط زبان G تعریف شده اند. موتور ران تایم، جریان اجرا را کنترل می کند و رابطی سازگار با سیستم عامل های مختلف، سیستم های گرافیکی و قطعات سخت افزاری را فراهم می کند. استفاده از یک محیط ران تایم باعث می شود فایل های کد منبع در سراسر سیستم عامل های پشتیبانی شده قابل حمل باشند. برنامه های LabVIEW آهسته تر از کد سی (C) کامپایل شده معادل آن هستند، هرچند مانند سایر زبان ها، بهینه سازی برنامه غالباً باعث کاهش مسائل با سرعت اجرا می شود.

  • کتابخانه های بزرگ

کتابخانه هایی با تعداد زیادی تابع برای دستیابی به داده ها، تولید سیگنال، ریاضیات، آمار، تهویه سیگنال، آنالیز و غیره همراه با تابع های بی شماری از جمله ادغام، فیلترها و سایر توانایی های تخصصی که معمولاً با ضبط داده از سنسورهای سخت افزاری همراه است. علاوه بر این، LabVIEW شامل یک مؤلفه برنامه نویسی مبتنی بر متن به نام MathScript با توابع اضافه شده برای پردازش سیگنال، آنالیز و ریاضیات است. MathScript را می توان با استفاده از گره های اسکریپت با برنامه نویسی گرافیکی یکپارچه کرد و از سینتکسی استفاده کرد که به طور کلی با MATLAB سازگار است.

LabVIEW یک زبان همزمان است، بنابراین برنامه نویسی چندین کار که به صورت موازی از طریق چند رشته انجام می شود، بسیار آسان است. به عنوان مثال، این کار به راحتی با کشیدن دو یا چند رشته موازی در حالی که حلقه ها و اتصال آنها به دو گره جداگانه انجام می شود. این یک مزیت عالی برای اتوماسیون سیستم تست است، جایی که معمول است فرآیندی مانند توالی تست، ضبط داده ها و واسطه سخت افزاری را به صورت موازی اجرا کنید.

  • اکوسیستم

با توجه به ماندگاری و محبوبیت زبان LabVIEW و امکان استفاده کاربران در گسترش عملکردهای خود، اکوسیستم بزرگی از افزودنی های شخص ثالث از طریق کمک های جامعه ایجاد شده است. این اکوسیستم در شبکه ابزارهای LabVIEW موجود است، که یک بازار هم برای افزودنی های رایگان و هم با هزینه LabVIEW است.

  • نسخه رایگان برای استفاده غیر تجاری

National Instrument یک نسخه رایگان برای استفاده غیر تجاری با نام LabVIEW Community Edition رایگان ارائه می دهد. این نسخه شامل همه چیز در نسخه های حرفه ای LabVIEW، فاقد علامت چاپی است و شامل ماژول وب LabVIEW NXG برای استفاده غیر تجاری است. این نسخه ها ممکن است توسط مدارس نیز مورد استفاده قرار گیرد.

نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود