توسعه مهارت های فردی

در این بخش می خوانید:

معرفی توسعه فردی

توسعه فردی یعنی وقت گذاشتن و تعهد به سرمایه گذاری روی خود تا بتوانید بهترین نسخه از خود شوید. وقتی تلاش درستی برای بهبود خود انجام دهید، از نتایج مثبت شگفت انگیزی که می توانید بدست آورید شگفت زده خواهید شد. این نتایج همیشه قابل اندازه‌گیری نیستند، اما بسیاری از آنها با انتخاب استراتژی‌های رشد شخصی و حرفه‌ای مناسب زندگی خود را با موفقیت تغییر داده‌اند. اگرچه همه ما می‌خواهیم پیشرفت کنیم، اما با مشاغل پرمشغله امروزی و زندگی‌های شلوغ‌تر، نمی‌دانیم چگونه به آنجا برسیم. خب، واقعیت این است که برای این کار نیازی به رفتن به مدارس یا دانشگاه ها ندارید. شما می توانید از طریق دوره های آموزشی ویدئویی گیت با نام توسعه مهارت های فردی که به صورت آنلاین در دسترس هستند، چیزهای زیادی بیاموزید.

آشنایی با توسعه مهارت

کل زندگی ما صرفاً یک دوره طولانی برای توسعه مهارت هایمان است. راه رفتن را یاد می گیریم. یاد میگیریم حرف بزنیم ما یاد می گیریم که چگونه از خود مراقبت کنیم. همه اینها از طریق همان روش کلی تکرار مکرر چیزی قبل از تبدیل شدن به یک عمل ناخودآگاه به دست می آید. ما همان روندی را دنبال می کنیم که بعداً در زندگی مهارت ها را توسعه می دهیم. تنها وجه تمایز این است که ما بسیار آگاهتر و علاقه مند به درگیری خود در مطالعه هستیم.

توسعه مهارت را می توان اساساً به عنوان فرآیند زیر تعریف کرد:

 • شناسایی شکاف مهارت ها و دانش افراد
 • توسعه و تقویت این مهارت ها. این امر بسیار مهم است زیرا مهارت های شما توانایی شما را برای اجرای موثر برنامه هایتان تعیین می کند.

توسعه مهارت را می توان به طور کلی به دو دسته طبقه بندی کرد:

 • مهارت‌های سخت: مهارت‌های مرتبط با یک کار خاص؛ معمولاً به راحتی قابل اندازه گیری است. هدف آنها دانش محور بودن، مانند مهارت موضوعی، آموزش و صلاحیت های تخصصی است. تسلط به یک زبان، مهارت های فناوری XYZ، طراحی گرافیک و اسکریپت نویسی همگی مهارت های سختی هستند.
 • مهارت‌های نرم:مهارت‌های شخصیتی که تمایل به انتقال دارند، مانند همکاری، مدیریت، حل مسئله، مدیریت استرس، تصمیم‌گیری، انعطاف‌پذیری، توانایی مقابله با چالش‌ها و ارتباطات.

یادگیری مهارت های نرم و سخت

توسعه مهارت های فردی

توسعه مهارت های فردی ترکیبی از راهنمایی درمانی و آموزش مهارت های زندگی است. این اهداف و مهارت‌های یک پروتکل درمانی را با راهبردهای پیوند، مربیگری، راهنمایی و حمایتی که در دوره ها استفاده می‌شود، تلفیق می‌کند، و در عین حال مهارت‌هایی را که به شرکت‌کنندگان برای موفقیت در زندگی نیاز دارند، آموزش می‌دهد. در واقع این دوره ها یک مربی مهارتی منصوب می شوند تا برنامه نویسی فردی را ارائه دهد که جوانان و بزرگسالان را با کار با نقاط قوت آنها توانمند کند. در توسعه مهارت های فردی شما با مباحث زیر آشنا می شوید:

 • مهارت های مقابله ای جدید
 • حل مسئله
 • ابزار های ارتباطی
 • یادگیری مبتنی بر تجربه
 • مدیریت روابط عاطفی
 • مهارت های اجتماعی
 • تحمل اضطراب و پریشانی

همچنین به شما یاد می دهد تا با چالش های زیر روبه رو شوید:

 • مهارت های زندگی مستقل
 • توسعه مهارت های مقابله ای
 • مهارت های بین فردی
 • حفظ اشتغال
 • استفاده و سوء استفاده
 • کار کردن از طریق انواع موانع و چالش های زندگی خود

توسعه مهارت های فردی، راهنمایی نیست، اگرچه فعالیت های راهنمایی ممکن است در استراتژی درمان گنجانده شود. این یک مدل مداخله بسیار سنجیده و استراتژیک است - مدلی که به ویژه در چارچوب چند فرهنگی به خوبی عمل می کند. ماهیت توسعه مهارت های فردی مستلزم حفظ یک رابطه کاری بسیار نزدیک بین مهارت و شرکت کننده است. در توسعه مهارت های فردی، مکان و فرآیند مداخله مستقیماً با پیشبرد یک هدف درمانی خاص مرتبط است.

در این دنیای پویا، یک مزیت واحد، تعادل را به نفع شما خواهد کرد. سازمان‌ها در سراسر جهان نیز سرمایه‌گذاری زیادی در دوره‌های تخصصی با هدف ارتقای مهارت‌های فنی و آکادمیک انجام می‌دهند. این ابتکارات یک تغییر خوشایند است زیرا دانش‌ جویان و کارکنان شاغل را قادر می‌سازد تا به طور فعال پارادایم کسب‌وکار را تحلیل کنند و فرصت‌های شغلی خود را گسترش دهند.

آموزش توسعه مهارت های شخصی

چرا باید مهارت های فردی خود را توسعه دهیم؟

مهارت های پایین فقر و نابرابری را تداوم می بخشد. هنگامی که توسعه مهارت ها به درستی انجام شود، می تواند بیکاری و کم کاری را کاهش دهد، بهره وری را افزایش دهد و استانداردهای زندگی را بهبود بخشد. کمک به افراد برای توسعه و به روز رسانی مهارت های خود منطقی اقتصادی به همراه می آورد.

روندهای بزرگ جهانی مانند نقش فزاینده فناوری، تغییرات آب و هوایی، تغییرات جمعیتی، شهرنشینی و جهانی شدن زنجیره های ارزش، ماهیت کار و نیازهای مهارتی را تغییر می دهند. برای موفقیت در بازار کار قرن بیست و یکم، فرد به مجموعه مهارت های جامعی نیاز دارد که باید به فکر توسعه مهارت های فردی باشد که شامل موارد زیر باشد:

مهارت‌های شناختی

مهارت‌های شناختی که شامل توانایی درک ایده‌های پیچیده، سازگاری مؤثر با محیط، یادگیری از تجربه و استدلال می‌شود. سواد اساسی و حساب و همچنین خلاقیت، تفکر انتقادی و حل مسئله از مهارت های شناختی هستند.

مهارت‌های عاطفی-اجتماعی

مهارت‌های عاطفی-اجتماعی، که توانایی هدایت مؤثر موقعیت‌های بین فردی و اجتماعی را توصیف می‌کند و شامل رهبری، کار گروهی، خودکنترلی و سخاوت است.

مهارت‌های فنی

مهارت‌های فنی، که به دانش، تخصص و تعاملات لازم برای انجام یک کار خاص، از جمله تسلط بر مواد، ابزار یا فناوری‌های مورد نیاز اشاره دارد.

مهارت‌های دیجیتالی

مهارت‌های دیجیتالی، که مقطعی هستند و از تمام مهارت‌های فوق استفاده می‌کنند و توانایی دسترسی، مدیریت، درک، یکپارچه‌سازی، برقراری ارتباط، ارزیابی و ایجاد اطلاعات را به صورت ایمن و مناسب توصیف می‌کنند.

دوره های آموزشی ارتقای مهارت های فردی

توسعه مهارت‌های فردی می‌تواند با افزایش قابلیت اشتغال و بهره‌وری نیروی کار و کمک به کشورها برای رقابتی‌تر شدن، به تحول ساختاری و رشد اقتصادی کمک کند. سرمایه‌گذاری در نیروی کار با کیفیت بالا می‌تواند چرخه‌ای ایجاد کند که در آن مهارت‌های مرتبط و با کیفیت، رشد بهره‌وری و سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی را ممکن می‌سازد، که منجر به مشاغل بیشتر و بهتر برای نیروی کار فعلی و سرمایه‌گذاری دولتی و خصوصی بیشتر در سیستم آموزش و پرورش می‌شود. این به نوبه خود، اشتغال پذیری و بهره وری را برای نیروی کار فعلی و آینده افزایش می دهد.

دوره های آموزش ارتقای مهارت های فردی

با شرکت در دوره های توسعه شخصی، می توانید مهارت هایی را در زمینه هایی مانند تسلط ذهنی، تفکر استراتژیک و خلاق، گوش دادن، صحبت کردن، مربیگری، امور مالی شخصی، حل مسئله و طیف وسیعی از رشته های مدیریتی توسعه دهید. با داشتن مهارت ها و دانش مناسب، نه تنها در محل کار، بلکه در زندگی کلی، اعتماد به نفس، رضایتمندی، مؤثر و توانمندتر خواهید شد.

با تعداد زیادی از چنین دوره‌هایی که بهترین و سودمندترین دوره‌های آنلاین توسعه مهارت های فردی هستند همراه شوید. در حالی که اکثر دوره های موجود در این بخش رایگان هستند، برخی از آنها شما را ملزم به پرداخت هزینه کمی می کنند. دوره آموزشی مناسب را از این بخش انتخاب کنید و با پیشرفت شخصی خود شروع کنید.

نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود