آموزش ریداکس

Redux یک کتابخانه اوپن سورس جاوااسکریپت برای مدیریت state برنامه است. بیشترین استفاده از کتابخانه هایی مانند ری اکت یا انگولار برای ایجاد رابط های کاربر است. شبیه به فیس بوک، توسط دن ابراموف و اندرو کلارک ایجاد شده است. Redux کتابخانه کوچک با API ساده و محدود است که به عنوان کانتینر قابل پیش بینی برای برنامه کاربردی طراحی شده است. این عمل با روشی مشابه به یک تابع کاهش دهنده، یک مفهوم برنامه نویسی کاربردی می پردازد. این کتابخانه متأثر از زبان برنامه نویسی کاربردی Elm است.

Redux یکی از داغترین کتابخانه ها است که در بخش توسعه فرانت اند قرار دارد. همانطور که در اسناد ذکر شده، Redux یک کانتینر state قابل پیش بینی برای برنامه های JavaScript است. برای تعریف مجدد آن، این معماری جریان داده برنامه است، نه کتابخانه سنتی یا فریمورک مانند Underscore.js و AngularJS.

ابزارهای برنامه نویسی، سفر با زمان و قابلیت Hot Reloading برای راحت تر کار کردن با Redux، به خصوص هنگام کار با یک برنامه در مقیاس بزرگ، توصیه می کنم از Redux DevTools استفاده کنید. این ابزار بسیار مفید است و با استفاده از آن، تغییرات در real-time، اقدامات و وضعیت فعلی، با اجتناب از وضعیت فعلی کنسول، در زمان و تلاش شما صرفه جویی می شود. ممکن است شما بپرسید، "چرا باید از Redux استفاده کنم؟" استفاده از Redux در برنامه های شما چند مزیت دارد:

پیش بینی نتیجه

بدون هیچ گونه سردرگمی در مورد چگونگی همگام سازی وضعیت فعلی با اقدامات و سایر قسمت های برنامه.

قابلیت نگهداری

داشتن یک نتیجه قابل پیش بینی و ساختار دقیق، حفظ کد را آسان تر می کند.

سازماندهی

Redux در مورد چگونگی سازماندهی کد موثر است و این باعث می شود که کد برای کار با تیم سازگارتر و آسان تر باشد.

سرور ارائه

این ویژگی بسیار مفید است، به خصوص برای ارائه اولیه، تجربه بهتر کاربر یا بهینه سازی موتور جستجو را ایجاد می کند. کافی است فروشگاه ایجاد شده روی سرور را به سمت کلاینت منتقل کنید.

ابزارهای توسعه دهنده

توسعه دهندگان می توانند همه اتفاقات موجود در برنامه را در real-time، از اقدامات گرفته تا تغییرات state، ردیابی کنند.

جامعه و اکوسیستم

این یک امتیاز عالی است هر زمان که در حال یادگیری یا استفاده از هر کتابخانه یا فریمورکی هستید، داشتن جامعه ای در پشت Redux استفاده از آن را حتی جذاب تر می کند.

سهولت آزمایش

اولین قانون نوشتن کد قابل تیت نوشتن توابع کوچک است که فقط یک کار را انجام می دهند و مستقل هستند. کد Redux اکثرا توابع فقط همین است: کوچک، خالص و جدا شده.

نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود