وب سرویس آمازون (AWS)

دسته بندی: آموزش شبکه

معرفی سرویس های وب آمازون

(Amazon Web Services (AWS یا سرویس های وب آمازون یک پلتفرم محاسبات ابری جامع و در حال توسعه است که توسط Amazon.com ارائه شده است.

سرویس های وب گاهی اوقات خدمات ابرییا سرویس های محاسباتی از راه دور نامیده می شود. اولین سرویس های AWS در سال 2006 برای ارائه خدمات آنلاین برای وب سایت ها و برنامه های کاربردی مشتری آغاز شد.

برای به حداقل رساندن تاثیر قطعی و اطمینان از قابلیت سیستم، AWS از لحاظ جغرافیایی در مناطق تقسیم شده است. این مناطق دارای مراکزی در ایالات متحده آمریکا، غرب ایالات متحده آمریکا (دو مکان)، برزیل، ایرلند، سنگاپور، ژاپن و استرالیا هستند. هر منطقه شامل چندین منطقه جغرافیایی کوچک به نام مناطق دسترسی است.

 

خدمات وب آمازون

CloudDrive که به کاربران اجازه می دهد تا از طریق دستگاه های متصل به وب، موسیقی، فیلم ها، اسناد و عکس ها را آپلود و دسترسی داشته باشند. این سرویس همچنین کاربران را قادر به پخش موسیقی به دستگاه های خود می کند.

CloudSearch یک سرویس جستجوی مقیاس پذیر است که معمولا برای ادغام قابلیت های جستجو سفارشی به برنامه های دیگر استفاده می شود.

پایگاه داده دینامو (همچنین به عنوان DynamoDB یا DDB شناخته می شود)، یک سرویس پایگاه داده NoSQLاست که به طور کامل مدیریت می شود.

Elastic Compute Cloud، که اجازه می دهد مشترکین کسب و کار برنامه های کاربردی را اجرا کنند و می توانند به عنوان مجموعه نامحدود از ماشین های مجازی (VMs) مورد استفاده قرار دهند.

ElastiCache، سرویس ذخیره سازی مدیریت شده است که پروتکل سازگار با Memcached می باشد و یک منبع باز، با عملکرد بالا، حافظه توزیع شده است که سرعت برنامه های وب پویا را با کاهش بار پایگاه داده تسریع می دهد.

Mechanical Turk یک رابط برنامه کاربردی (API) است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد از هوش مصنوعی را در تماس های از راه دور (RPCs) با استفاده از شبکه ای از انسان ها برای انجام وظایفی که رایانه ها برای آنها مناسب نیستند، به کار ببرند.

RedShift، یک سرویس ذخیره سازی داده در مقیاس petabyte است که برای بارهای تحلیلی، اتصال به مشتریان مبتنی بر استاندارد SQL و ابزارهای هوش تجاری طراحی شده است.

سرویس ذخیره سازی ساده (S3)، یک سرویس مقیاس پذیر، با سرعت بالا و کم هزینه است که برای پشتیبانی آنلاین و آرشیو داده ها و برنامه های کاربردی طراحی شده است.

در شبکه، محصولات شبکه AWS شما را قادر می سازد تا زیرساخت های ابری خود را مجزا کنید، ظرفیت مدیریت درخواست خود را اندازه گیری کنید و شبکه فیزیکی خود را به شبکه مجازی خصوصی وصل کنید.  محصولات شبکه AWS با یکدیگر کار می کنند تا نیازهای برنامه شما را برآورده کنند. به عنوان مثال، Elastic Load Balancing با Amazon Virtual Private Cloud  کار می کند تا شبکه های قوی و ویژگی های امنیتی را فراهم کند.

آیا این نوشته را دوست داشتید؟