آموزش وب سرویس آمازون

آنچه در این صفحه می خوانید:

معرفی وب سرویس آمازون (AWS)

وب سرویس آمازون (AWS) یک شرکت تابعه آمازون است که سیستم های محاسبات ابری را در صورت تقاضا برای افراد، شرکت ها و دولت ها در صورت پرداخت مبلغ ارائه می دهد. درمجموع، این سرویس های وب رایانش ابری مجموعه ای از زیرساخت های فنی انتزاعی اولیه و بلوک های ساختمان و محاسبات توزیع شده را ارائه می دهند. یکی از این خدمات Amazon Elastic Compute Cloud است که به کاربران این امکان را می دهد تا یک خوشه مجازی رایانه که در تمام مدت از طریق اینترنت در دسترس است، در اختیار داشته باشند. نسخه رایانه های مجازی AWS بیشتر ویژگی های رایانه واقعی را شامل می شود، شامل واحدهای پردازش مرکزی سخت افزاری (CPU) و واحدهای پردازش گرافیکی (GPU) برای پردازش، حافظه محلی / RAM، حافظه دیسک سخت / SSD می باشد. انتخاب سیستم عامل ها؛ شبکه و نرم افزارهای از قبل بارگذاری شده مانند سرورهای وب، بانک های اطلاعاتی، مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) و غیره.

فناوری AWS در مزارع سرور در سراسر جهان پیاده سازی می شود و توسط شرکت های تابعه آمازون نگهداری می شود. هزینه ها بر اساس ترکیبی از کاربرد، ویژگی های سخت افزاری / سیستم عامل / نرم افزار / شبکه انتخاب شده توسط مشترک، در دسترس بودن مورد نیاز، افزونگی، امنیت و گزینه های خدمات است. مشترکین می توانند برای یک رایانه مجازی AWS مجازی، یک کامپیوتر فیزیکی اختصاصی یا خوشه های هر یک از آن ها هزینه بپردازند. به عنوان بخشی از توافق نامه اشتراک، آمازون امنیت سیستم های مشترکین را فراهم می کند. AWS از بسیاری از مناطق جغرافیایی جهانی از جمله 6 مورد در آمریکای شمالی فعالیت می کند.

در سال 2017، AWS شامل بیش از 90 سرویس (165 مورد در سال 2019) است که طیف گسترده ای از جمله محاسبات، ذخیره سازی، شبکه سازی، پایگاه داده، تجزیه و تحلیل، سرویس های کاربردی، استقرار، مدیریت، موبایل، ابزارهای توسعه دهنده و ابزار اینترنت اشیا را در بر می گیرد. محبوب ترین آنها شامل Amazon Elastic Compute Cloud و سرویس ذخیره سازی ساده Amazon S3 است. بیشتر سرویس ها به طور مستقیم در معرض کاربران نهایی نیستند، بلکه در عوض، عملکردهایی را از طریق API برای برنامه نویسان برای استفاده از برنامه نویسان در برنامه های خود ارائه می دهند. با استفاده از سبک معماری REST و پروتکل SOAP، پیشنهادات وب سرویس آمازون به HTTP قابل دسترسی است.

آمازون AWS را به عنوان راهی برای به دست آوردن ظرفیت محاسبات در مقیاس بزرگ سریعتر و ارزانتر از ساخت یک مزرعه سرور فیزیکی واقعی AWS به مشترکان می بخشد. همه خدمات براساس استفاده صورتحساب می شوند، اما هر سرویس استفاده از روش های مختلفی را اندازه گیری می کند. از سال 2017، AWS صاحب 34٪ غالب کل ابر (IaaS ،PaaS) است در حالی که سه رقیب بعدی مایکروسافت، گوگل و آی بی ام به ترتیب 11٪، 8٪ و 6٪ مطابق با توجه به آمار Synergy Group است.

تاریخچه وب سرویس آمازون (AWS)

پلتفرم AWS در ژوئیه 2002 به بهره برداری رسید. در مراحل اولیه خود، این پلتفرم تنها از چند ابزار و سرویس متفاوت بود. سپس در اواخر سال 2003، مفهوم AWS به طور عمومی اصلاح شد كه كریس پینكام و بنیامین بلك مقاله ای را ارائه دادند كه دیدگاه زیرساخت های محاسبات خرده فروشی آمازون را به طور كاملاً استاندارد، كاملاً اتوماتیك ارائه می داد و به وب سرویس و خدماتی مانند ذخیره سازی تكیه می كرد. ترسیم کار داخلی که در حال انجام است. آنها تقریباً در پایان مقاله خود، از امکان فروش دسترسی به سرورهای مجازی به عنوان یک سرویس نام بردند و پیشنهاد کردند که این شرکت بتواند از محل سرمایه گذاری جدید زیرساخت درآمد کسب کند. در نوامبر 2004، اولین سرویس AWS برای مصارف عمومی راه اندازی شد که Simple Queue Service نام داشت. پس از آن پینکام و کریستوفر براون، مدیر توسعه، خدمات آمازون EC2 را با تیمی در کیپ تاون، آفریقای جنوبی توسعه دادند.

وب سرویس آمازون در 14 مارس 2006 رسماً با استفاده از سه پیشنهاد اولیه خدمات ذخیره سازی ابری آمازون S3 ،SQS و EC2 دوباره به بازار عرضه شد. پلتفرم AWS سرانجام مجموعه ای از خدمات اصلی آنلاین را ارائه داد، همانطور که کریس پینکام و بنیامین بلک در سال 2003 به عنوان خدمتی که به سایر توسعه دهندگان، وب سایت ها، برنامه های مشتری و شرکت ها ارائه داده بودند، پیشنهاد کردند. اندی جسی، بنیانگذار و معاون رئیس جمهور AWS در سال 2006، در آن زمان گفت كه آمازون S3 (یكی از اولین و مقیاس پذیرترین عناصر AWS) "به توسعه دهندگان رایگان كمك می كند تا از نگرانی در مورد محل ذخیره اطلاعات، مطمئن باشند. و در صورت ایمن بودن، در صورت نیاز، هزینه های مربوط به نگهداری سرور یا اینکه آیا آنها به اندازه کافی فضای ذخیره در دسترس هستند، ایمن باشد. Amazon S3 به توسعه دهندگان امکان می دهد تا بجای تشخیص نحوه ذخیره آن، روی نوآوری با داده ها متمرکز شوند. " در سال 2016 جسی به مدیر عامل این بخش معرفی شد. تأمل بر موفقیت AWS، جبران خسارت سالانه وی در سال 2017 نزدیک به 36 میلیون دلار درآمد.

برای حمایت از آموزش و مهارت در سطح گسترده ای از صنعت، AWS شروع به ارائه برنامه صدور گواهینامه برای مهندسان کامپیوتر، از 30 آوریل 2013، برای برجسته سازی تخصص در رایانش ابری کرد. جیمز همیلتون، مهندس AWS، یک مقاله گذشته نگر را در سال 2016 نوشت تا تاریخ ده ساله خدمات آنلاین را از 2006 تا 2016 مشخص کند. او به عنوان یک فن اولیه و طرفدار صریح فناوری، او در سال 2008 به تیم مهندسی AWS پیوست.

در ژانویه سال 2018، آمازون سرویس اتوکالینگ را در AWS راه اندازی کرد. در نوامبر 2018، AWS هسته های ARM سفارشی شده را برای استفاده در سرورهای خود اعلام کرد. همچنین در نوامبر سال 2018، AWS در حال ایجاد ایستگاه های زمینی برای ارتباط با ماهواره های مشتری است.

وب سرویس آمازون (AWS) چه کاری انجام می دهد؟

CloudDrive که به کاربران اجازه می دهد تا از طریق دستگاه های متصل به وب، موسیقی، فیلم ها، اسناد و عکس ها را آپلود و دسترسی داشته باشند. این سرویس همچنین کاربران را قادر به پخش موسیقی به دستگاه های خود می کند. CloudSearch یک سرویس جستجوی مقیاس پذیر است که معمولا برای ادغام قابلیت های جستجو سفارشی به برنامه های دیگر استفاده می شود. پایگاه داده دینامو (همچنین به عنوان DynamoDB یا DDB شناخته می شود)، یک سرویس پایگاه داده NoSQL است که به طور کامل مدیریت می شود. Elastic Compute Cloud، که اجازه می دهد مشترکین کسب و کار برنامه های کاربردی را اجرا کنند و می توانند به عنوان مجموعه نامحدود از ماشین های مجازی (VMs) مورد استفاده قرار دهند. ElastiCache، سرویس ذخیره سازی مدیریت شده است که پروتکل سازگار با Memcached می باشد و یک منبع باز، با عملکرد بالا، حافظه توزیع شده است که سرعت برنامه های وب پویا را با کاهش بار پایگاه داده تسریع می دهد. Mechanical Turk یک رابط برنامه کاربردی (API) است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد از هوش مصنوعی را در تماس های از راه دور (RPCs) با استفاده از شبکه ای از انسان ها برای انجام وظایفی که رایانه ها برای آنها مناسب نیستند، به کار ببرند. RedShift، یک سرویس ذخیره سازی داده در مقیاس petabyte است که برای بارهای تحلیلی، اتصال به مشتریان مبتنی بر استاندارد SQL و ابزارهای هوش تجاری طراحی شده است. سرویس ذخیره سازی ساده (S3)، یک سرویس مقیاس پذیر، با سرعت بالا و کم هزینه است که برای پشتیبانی آنلاین و آرشیو داده ها و برنامه های کاربردی طراحی شده است. در شبکه، محصولات شبکه AWS شما را قادر می سازد تا زیرساخت های ابری خود را مجزا کنید، ظرفیت مدیریت درخواست خود را اندازه گیری کنید و شبکه فیزیکی خود را به شبکه مجازی خصوصی وصل کنید. محصولات شبکه AWS با یکدیگر کار می کنند تا نیازهای برنامه شما را برآورده کنند. به عنوان مثال، Elastic Load Balancing با Amazon Virtual Private Cloud کار می کند تا شبکه های قوی و ویژگی های امنیتی را فراهم کند.

وب سرویس های برتر آمازون چیست؟

وب سرویس آمازون

در زیر می توانید یک لیست عالی از سرویس های برتر AWS پیدا کنید. اگر برنامه یا بانک اطلاعاتی خود را بر روی ابر AWS دارید، این سرویس های ضروری هستند که یک زیرساخت بی عیب و نقص را ایجاد می کند.

Amazon EC2

سرورهای فیزیکی گران قیمت را با این سرویس آمازون فراموش کنید که به ما امکان می دهد ماشین های مجازی بسازیم و سایر ویژگی های سرورها را مدیریت کنیم. مانند ذخیره سازی، امنیت، پورت ها و غیره. با آمازون EC2 می توانید در چندین دقیقه با سیستم عامل مورد نظر خود سرور ایجاد کنید. به این ترتیب زمان بیشتری برای مراقبت از پروژه های خود خواهید داشت و زمان کمتری را برای حفظ سرورهای خود صرف خواهید کرد.

Amazon RDS

آمازون به ما كمك می كند تا زیرساخت هایمان كمتر پیچیده شود ، به همین دلیل خدمات RDS را در اختیار ما قرار می دهد. اما این چیه؟ با استفاده از این سرویس در طی چند دقیقه مواردی را برای بانک های اطلاعاتی اختصاص خواهیم داد که کاملاً توسط تیم پشتیبانی AWS اداره می شود و قادر به پشتیبانی از موتورهای متعدد پایگاه داده مانندSQL ،PostgreSQL ،SQL Server و ... می باشد.

Amazon S3

چه اتفاقی برای داده های من در ابر می افتد؟ خوب، آمازون S3 وقتی در مورد داده ها صحبت می کنیم، به ما کمک می کند، زیرا آنها زیرساختی فوق العاده ایمن دارند. علاوه بر توزیع هوشمندانه داده ها در مناطق مختلف فیزیکی، آن ها همچنین دارای ادغام هایی مانند PCI-DSS ، HIPAA / HITECH ، FedRAMP هستند، داده های ما هرگز به خطر نمی افتند. AWS S3 از دسترسی بالایی نیز برخوردار است، بنابراین دسترسی به اطلاعات شما فقط با یک کلیک فاصله دارد، با تأخیر تقریباً صفر از 99.9999999999٪. مطمئناً حالا تعجب می کنید که این سرویس چقدر گران است؟ خوب، ما خوشحالیم که به شما اطلاع دهیم که بسیار ارزان است. ابتدا یک لایه رایگان دارد که شامل 5 گیگابایت فضای ذخیره سازی است و سپس با هزینه 0.023 دلار در ماه برای اولین بار 50 ترابایت شروع می شود.

Amazon CloudFront

آیا از خود پرسیده اید وب سایت شما چقدر سریع است؟ وقتی کاربران شما به هم وصل می شوند، آیا آنها برای باز کردن صفحه باید چند ثانیه صبر کنند؟ با سرویس جهانی تحویل محتوا، که معمولاً با عنوان CDN شناخته می شود، آمازون مسئولیت مدیریت کلیه مطالب شما، ارائه آن و ارائه کارآمد آن را بر عهده دارد. با حداقل تأخیر و با ادغام زیاد آن با سایر خدمات AWS.

Amazon VPC

آیا اطلاعات من در ابر AWS در معرض خطر است؟ جواب منفی است ، با وجود داشتن شبکه خصوصی در ابر ، اطلاعات شما فقط در دسترس افراد یا سیستم هایی خواهد بود که شما اجازه می دهید. با AWS VPC می توانید یک شبکه مجازی خصوصی ایجاد کنید که در آن کل محیط IT (زیرساخت ها یا خدمات) شما کاملاً جدا از جهان خارج باشد. به این ترتیب اطلاعات شما بدون مواجهه است.

Amazon SNS

با مراجعه به مسئله برنامه نویسان، AWS یک سیستم اطلاع رسانی بسیار خاص را ارائه می دهد که ادغام را با هر نوع برنامه کاربردی اعم از PHP ،Python ، Node و غیره فراهم می کند. با استفاده از SNS آمازون می توانیم اعلان هایی را برای همه کاربران خود در هر پلتفرمی ارسال کنیم، چه در سیستم عامل Android یا iOS وب یا موبایل باشد.

Amazon Elast Beanstalk

این جذاب ترین خدمات برای توسعه دهندگان است. من می دانم که شما به عنوان یک توسعه دهنده نمی خواهید زیرساخت های سایت خود را مدیریت کنید، درست است؟ طبیعی است از آنجا که تعمیر و نگهداری آن خسته کننده و مشکل است.AWS Elastic Beanstalk همه این ها را تسکین می دهد. توسعه دهندگان دیگر نیازی به مدیریت زیرساخت ها و تمرکز بر توسعه نرم افزار یا برنامه های خود ندارند.

Amazon Lambda

آیا سرور شما با درخواست های زیادی اشباع شده است؟ شما نمی دانید چه کاری انجام دهید؟ از نگرانی بیش از حد در مورد زیرساخت ها و کمتر در مورد توسعه دست بردارید. اگر شما نیز مانند بسیاری از توسعه دهندگان دیگر این مشکل را دارید که زیرساخت فعلی شما از خواسته های تحولات شما پشتیبانی نمی کند، پس AWS Lambda برای شما مناسب است. این نمونه به شما امکان می دهد در محیطی کار کنید که بسیار قادر به پشتیبانی از توسعه ای باشد که انجام می دهید. شما فقط از برنامه نویسی مراقبت می کنید و AWS مسئولیت تأمین منابع لازم، صعود در همان زمان را به عهده خواهد گرفت تا همه چیز به درستی کار کند.

Amazon Auto Scaling

چگونه برنامه خود را گسترش داده و آن را به هزاران و میلیون ها کاربر منتقل کنیم؟ خوب، آمازون دوباره راه حل را در اختیار ما قرار می دهد. با AutoScaling می توان ناوگان سرورهایی را مدیریت کرد که قادر به پشتیبانی از کلیه ترافیکی باشند که برنامه ما می خواهد. این سرویس کاملاً رایگان است، تنها موردی که هزینه آن می باشد تعداد موارد مربوط به زمان اجرای آنها است.

Amazon Elasticache

سیستم حافظه پنهان حافظه AWS. Amazon Elasticache از Memcache و Redis پشتیبانی می کند.

گواهینامه های وب سرویس آمازون (AWS)

گواهینامه های وب سرویس آمازون

دوره‌های AWS به افراد آموزش می‌دهد، چگونه بهترین و مناسب‌ترین راهکار، معماری، اپلیکیشن و زیرساخت نرم‌افزاری را برای راه‌اندازی یا بهره‌برداری از سرویس AWS در سازمان‌ها و کسب‌وکارها انتخاب و پیاده‌سازی کنند. این گواهینامه سعی می‌کند براساس الزامات و نیازمندی‌های مشتری، یک راهکار امن را انتخاب کرده و تمام دستورالعمل‌های پیاده‌سازی را آموزش دهد. گواهینامه‌های AWS رتبه‌بندی دارند (Foundational، Associate، Professional و Specialty) و افراد بر اساس سطح فنی و دانشی که دارند یا می‌خواهند به آن برسند یکی از گواهی‌نامه‌ها را انتخاب کرده و دوره‌های آن‌ها را طی کرده و آزمون می‌دهند.

AWS صدور گواهینامه مهارت ابری را برای کمک به متخصصان در برجسته کردن مهارت های تقاضا و سازمان ها ایجاد تیم های مؤثر و ابتکاری برای ابتکارات ابری با استفاده از AWS تأیید می کند. از میان امتحانات صدور گواهینامه متنوع توسط نقش و تخصص خاصی که برای توانمندسازی افراد و تیمها برای دستیابی به اهداف منحصر به فرد خود انتخاب شده اند، انتخاب کنید. گواهینامه ها مبتنی بر نقش برای افرادی که در Cloud Practitioner ،Architect ، Developer و Operations نقش دارند در دسترس هستند.

در سال 2019 لیست گواهینامه ها به شرح زیر می باشد:

 • AWS Certified Advanced Networking – Specialty
 • AWS Certified Alexa Skill Builder – Specialty
 • AWS Certified Big Date – Specialty
 • AWS Certified Cloud Practitioner
 • AWS Certified Develops Engineer – professional
 • AWS Certified Developer - Associate
 • AWS Certified Machine Learning – Specialty
 • AWS Certified Solution Architect - Associate
 • AWS Certified Solution Architect - Professional
 • AWS Certified Security - Specialty
 • AWS Certified SysOps Administrator - Associate
نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود