آموزش اینونتور

آنچه در این صفحه می خوانید:

معرفی اینونتور (Autodesk Inventor)

اتودسک اینونتور (Autodesk Inventor) یک برنامه طراحی رایانه ای است که برای طراحی مکانیکی سه بعدی، شبیه سازی و ویژوال سازی توسط اتودسک (Autodesk) طراحی و تهیه شده است. با ترکیبی قدرتمند از قابلیت های طراحی پارامتری، مستقیم، آزاد و مبتنی بر قوانین کارآمد کار کنید. Autodesk Inventor یک نرم افزار مدل سازی 3D CAD است که با ابزارهای شبیه سازی برای طراحی، ویژوال سازی و تست ایده های محصول مورد استفاده قرار می گیرد. این نرم افزار در سال 1999 توسط شرکت اتودسک تولید شد.

Inventor به شما این امکان را می دهد تا نمونه های تولیدی را دقیقا بر اساس وزن، اصطکاک، بار و دیگر اجزای آنها را در یک محیط سه بعدی شبیه سازی کنید. همه چیز از طرح قالب های پایه تا مدل های با جزئیات مهندسی مکانیکی دقیق می توانند با استفاده از شبیه سازی حرکت یکپارچه Inventor و ابزار تحلیل مونتاژ، ایجاد و تست شوند. Inventor محبوبیت خود را به خاطر ویژگی های دقیق مدل سازی 3D خود که به شما کمک می کند محصولات خود را ایجاد و تجسم کنید، بدست آورده است.

Inventor همچنین شامل شبیه سازی یکپارچه اتوکد و ابزارهای طراحی است که نه تنها سبب افزایش بهره وری CAD و کمک به کاهش اشتباهات می شود، بلکه می تواند یکپارچگی در زمان بندی توسعه را به نصف برساند.

نسخه های اینونتور (Autodesk Inventor)

آخرین نسخه Autodesk Inventor شامل عناوین نرم افزاری زیر می شود:

 • Autodesk Inventor LT 2020
 • Autodesk Inventor Professional 2020

کاربرد اینونتور (Autodesk Inventor)

Autodesk بسته های نرم افزاری متنوعی را در اختیار شما قرار می دهد. اتوکد محبوب ترین محصول پرچمدار آن است و هزاران کاربر از آن در سراسر جهان استفاده می کنند. با وجود قابلیت های گسترده آن، اتوکد وقتی به جنبه هایی از قبیل مهندسی مکانیک می رسد، ناقص عمل می کند. این جایی است که Autodesk Inventor وارد می شود. اینونتور با ارائه ابزارهای تخصصی و مکانیکی، فاصله بین طراحی، مهندسی و ساخت را ایجاد می کند.

Autodesk Inventor در مهندسی مکانیک، ساخت ابزار، پردازش فلز، ساخت کارخانه و موارد دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. تقریباً در هر صنعتی که محصولات مکانیکی یا برقی طراحی و تولید می کند، از Inventor استفاده می کند. همچنین به عنوان محصولی که می تواند طراحی، نمونه اولیه و هزینه های تولید را کنترل کند، مورد استفاده قرار می گیرد. مثلاً بگذارید DIS-TRAN را بگیریم.

مانند هر محصول دیگری، Inventor با طیف گسترده ای از ابزارها و ویژگی های تخصصی همراه است تا طراحی محصول را به سطح پیشرفته برساند:

 • طراحی محصول: با استفاده از مدل سازی پارامتری، اشیاء سه بعدی ایجاد کنید و مدل ها را در مراحل کمتری انجام دهید.
 • همکاری و اتوماسیون طراحی: همکاری با یک نمای مشترک ساده صورت می گیرد و طراحی خودکار فریم به کاربران امکان می دهد تا به سرعت ساختارها را طراحی و آزمایش کنند.
 • مدل سازی: به کاربران امکان می دهد محصولات پیچیده مطابق با استانداردهای شرکت را طراحی کنند.
 • قابلیت همکاری: طراحی می تواند در ابر به اشتراک گذاشته شود، مدیریت داده با Vault Autodesk ساده انجام می شود.
 • شبیه سازی: مدل ها را می توان در شرایط دنیای واقعی با تجزیه و تحلیل و شبیه سازی پویا آزمایش کرد.
 • ویژوال سازی: محصولات و مدل ها در سناریوهای دنیای واقعی با ابزارهای ویژوال و ارائه می شوند.

ویژگی های اینونتور (Autodesk Inventor)

آموزش جامع اینونتور

طراحی محصول

 • مدل سازی پارامتری: هنگامی که مدل های سه بعدی خود را با یک رابط کاربری بصری ایجاد و ویرایش می کنید، روی طراحی متمرکز می شوید.
 • مدل سازی مونتاژ: ببینید چگونه طراحی شما با هم جمع می شود و در سطح مونتاژ اجرا می شود.
 • ترسیم نقشه: به سرعت نقشه های واضح، دقیق را برای ساخت ایجاد کنید.

همکاری

 • اشتراک گذاری :با مدل ها یا طرح های خود به صورت آنلاین همکاری کنید. هرکسی می تواند نظرهای مشترک را در بیننده Autodesk مرور و نظر دهد.
 • با داده های غیر بومی کار کنید: پیوند ارتباطی با داده های CAD غیر بومی حفظ کنید.
 • قابلیت همکاری BIM: مدل های CAD قابل تنظیم سه بعدی را به اشیاء BIM تبدیل کنید.

اتوماسیون طراحی

 • تنظیمات طراحی: تنظیمات سریع فعال شده توسط iLogic را فعال کنید.
 • طراحی خودکار فریم: فریم های ساختاری را به سرعت طراحی و آزمایش کنید.
 • ورق فلز: تولید ورق های فلزی پیچیده برای ساخت.

مدل سازی

 • تعریف مبتنی بر مدل: برای ساختن برنامه های پایین دستی، اطلاعات تولیدی را در مدل سه بعدی خود وارد کنید.
 • مرکز محتوا: مؤلفه های استاندارد خود را از یک کتابخانه جامع قابل تنظیم انتخاب کنید.
 • ژنراتور شکل: در چند دقیقه گزینه های طراحی با عملکرد بالا را ایجاد و ارزیابی کنید.
 • مدل سازی انعطاف پذیر: از ابزار مدل سازی مناسب برای هر شغل با ابزارهای مدل سازی پارامتری، آزاد و مستقیم استفاده کنید.
 • مدل سازی مستقیم: برای جابجایی، چرخش، تغییر اندازه یا مقیاس ویژگی های هندسه های وارد شده از کنترل های فشار / کشش آسان استفاده کنید.
 • مدل سازی Freeform: با حرکت دادن نقاط، لبه ها و صورت ها به راحتی شکل طراحی خود را بکشید.
 • مفهوم مکانیکی و طراحی طرح: پرونده های DWG directly را مستقیماً درون Inventor باز کنید به عنوان پایه ای برای مدل سه بعدی شما.

اتصال داده ها

قابلیت همکاری مدار چاپی: طرح های الکترونیکی و مکانیکی خود را در یک تعریف کامل و کامل از محصول خود ادغام کنید.

مدیریت اطلاعات: برای جابجایی، چرخش، تغییر اندازه یا مقیاس ویژگی های هندسه های وارد شده از کنترل های فشار / کشش آسان استفاده کنید.

شبیه سازی و ویژوال سازی

 • شبیه سازی پویا: برای ارزیابی حرکت، سرعت و شتاب طراحی خود از نیروهای خود استفاده کنید.
 • تجزیه و تحلیل تنش: چک های سریع را روی قطعات انجام دهید یا تجزیه و تحلیل عمیق از کل محصول را در هر مرحله انجام دهید.
 • مناظر و انیمیشن های منفجر شده: از نماهای منفجر شده و انیمیشن های مجتمع های پیچیده در مستندات محصول، دفترچه راهنما و دستورالعمل های مونتاژ استفاده کنید.

مزایای استفاده از اینونتور (Autodesk Inventor)

Inventor یک محیط طراحی آشنا دارد که بسیاری از میانبرهای سازگار با اتوکد را ارائه می دهد. Inventor با پشتیبانی از فابل DWG (طراحی) واقعی، به کاربران AutoCAD اجازه می دهد نقشه های 2D خود را برای ساخت مدل های دقیق 3D ارتقا دهد. استفاده عام از Inventor نمونه سازی اولیه دیجیتال است. با Inventor، نمونه سازی اولیه می تواند به راحتی توسط ادغام نقشه های اتوکد 2D و داده های 3D به یک مدل دیجیتالی که به عنوان نمای مجازی محصول نهایی انجام شود. با انجام این کار، مهندسان قادر به طراحی و شبیه سازی بهتر محصولات بدون نیاز به ایجاد نمونه های فیزیکی می باشند. Autodesk Inventor ابزار ها و ویژگی های بسیاری را ارائه می دهد که می تواند بهره وری را افزایش دهد. از جمله ادغام داده ها، اتوماسیون طراحی، به روز رسانی خودکار نقشه ها و نمایش ها، صورتحساب خودکار، و غیره. Autodesk Inventor توسط متخصصان در بسیاری از صنایع برای کمک به نزدیک شدن شکاف بین طراحی، مهندسی و تولید استفاده می شود.

 • Digital Prototyping

نمونه سازی دیجیتالی با نرم افزار Autodesk Inventor این امکان را برای شما فراهم می کند که قبل از ساخت یک محصول کامل، آن را کشف کنید. نرم افزار Inventor این امکان را برای کاربران نرم افزار AutoCAD فراهم می آورد که مزایای نمونه سازی دیجیتال را با استفاده از آنها قادر به ادغام نقشه های اتوکد 2D و داده های سه بعدی در یک مدل دیجیتال می دانند. این مدل دیجیتالی یک بازنمایی مجازی از محصول نهایی را ایجاد می کند که به مهندسان کمک می کند تا با اتکا به پروتوتایپ های فیزیکی پرهزینه، از محصول خود در طراحی بهتر، تجسم و شبیه سازی محصول خود استفاده کنند - از این طریق باعث بهبود زمان به بازار و افزایش مزیت رقابتی می شوند.

 • قابلیت همکاری AutoCAD و DWG

این نرم افزار به کاربران اتوکد کمک می کند تا با ارائه یک محیط طراحی آشنا، میانبرهای سازگار با اتوکد و پروفایل های خارج از جعبه برای کارشناسان اتوکد، به سرعت با جریان های نمونه سازی اولیه پروتئین ماهر شوند. و با پشتیبانی واقعی پرونده DWG،، کاربران Inventor می توانند از نقاشی های 2D موجود خود برای ساخت مدل های دقیق 3D استفاده کنند. نرم افزار Inventor فایلهای DWG را بدون ترجمه به طور مستقیم خواندن و نوشتن ارائه می دهد. بنابراین، شما قادر خواهید بود تا داده های طراحی مهم را با اطمینان، کارآمد و دقیق با شرکاء و تأمین کنندگان که به نرم افزار اتوکد تکیه می کنند به اشتراک بگذارید.

 • طراحی مکانیکی سه بعدی

محصولات بهتری را با استفاده از سه بعدی طراحی کنید. نرم افزار Inventor طیف گسترده ای از ابزارها را برای ساده سازی انتقال به طراحی سه بعدی برای کاربران نرم افزار اتوکد ارائه می دهد و بلافاصله آنها را تولید می کند. دستیابی به موفقیت در طراحی مونتاژ و مدل سازی بخش، استفاده از آن به طرز چشمگیری ساده تر و آسانتر برای یادگیری ابزار طراحی است. طراحی بصری به سبک اتوکد و مدل سازی دستکاری مستقیم، یک جریان کاری بدون وقفه را برای کشف سریع و ارزیابی مفاهیم ارائه می دهد. ویژگی های تخصصی، طراحی قطعات پلاستیکی و ورق فلز را تسریع می کند. علاوه بر این، ابزارهای با کاربرد آسان به هدایت ایجاد مونتاژ کمک می کنند، به طوری که هر قسمت و مؤلفه به طور صحیح در کنار هم قرار بگیرند.

 • به روزرسانی ها و نمایش های خودکار ترسیم

یکبار آن را تغییر دهید، آن را در همه جا تغییر دهید. نرم افزار Inventor با استفاده از تركیبات به اجزای اصلی ارتباط می دهد، بنابراین تغییراتی كه در هر قسمت یا مونتاژ ایجاد می شود بطور خودکار در تمام برگه های ترسیم همراه منعكس می شود. با ایجاد خودکار جلوی، جانبی، ایزو، جزئیات، بخش و نمای کمکی قطعات و مجامع از مدل، پیش بینی بهره وری را بهبود بخشید. با بازیابی اطلاعات بعد به طور مستقیم از طرح، سریع نقشه ها را حاشیه نویسی کنید. علاوه بر این، نمونه های اولیه دیجیتالی که در نرم افزار Inventor ایجاد می کنید، می تواند برای تولید سریع اسناد و مدارک محصول سه بعدی قانع کننده از دستورالعمل های مونتاژ تا مراحل عملیاتی با استفاده از نرم افزار Autodesk InventorPublisher استفاده شود.

 • صورتحساب خودکار متریال

لیست ها و صورتحساب های مصنوعی (BOM) را که بطور خاص برای ساخت تهیه شده اند، ایجاد کنید. پشتیبانی برای لیست های چند قسمت در هر نقاشی، مجتمع های قابل جمع شدن و تشخیص خودکار قطعات استاندارد درج شده است. با بروزرسانی خودکار، تغییرات در کل طراحی به وجود می آید تا به شما کمک کند تا همه را با شمارش دقیق، شناسایی و سفارش دقیق قطعات در برنامه خود نگه دارید. ویژگی ها را می توان برای مطابقت با شیوه های فعلی شرکت سفارشی سازی کرد، و داده های BOM را می توان به انواع سیستم های برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) صادر کرد.

 • مسیریابی لوله و کابل

نرم افزار Autodesk Inventor Professional قدرت اضافه کردن سریع و دقیق سیستم های مسیریابی، اجرای خطوط ارتباطی به طرح های سه بعدی را فراهم می کند. طرح های مسیریابی شده به صورت خودکار برای کاهش خطاها و صرفه جویی در وقت، با قوانین طراحی تعریف شده توسط کاربر مطابقت دارند. علاوه بر این، قابلیت مسیریابی سیم و کابل و سیم به مهندسان مکانیک کمک می کند تا کنترل های الکتریکی را در طرح های محصول سه بعدی مکاترونیکی ادغام کنند. مانند همه فایل های اینونتور، نقشه ها به طور خودکار هر زمان که مدل مسیریابی تغییر یابد، به روز می شوند.

نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود