آموزش کاتلین (Kotlin)

کاتلین

آنچه در این صفحه می خوانید:

کاتلین (Kotlin) چیست؟

کاتلین یک زبان برنامه نویسی چند سکویی، استاتیک و همه منظوره با استنتاج نوع است. کاتلین توسط JetBrains طراحی شده که طراح رسمی هوشمندانه ترین IDE جاوا، به نام Intellij IDEA است. به گونه ای طراحی شده است که به طور کامل با جاوا همکاری کند. نسخه JVM کتابخانه استاندارد آن به کتابخانه کلاس جاوا بستگی دارد، اما استنتاج نوع باعث می شود که سینتکس آن مختصر تر باشد. همچنین تحت تاثیر زبان های دیگر برنامه نویسی مانند جاوا، اسکالا، Groovy و غیره است. سینتکس Kotlin ممکن است دقیقا مشابه با JAVA نباشد، با این حال، در داخل Kotlin کتابخانه کلاس Java موجود است تا نتایج فوق العاده برای برنامه نویسان تولید کند. قابلیت تعامل، ایمنی کد و وضوح را برای توسعه دهندگان در سراسر جهان فراهم می کند.

به طور رسمی توسط Google برای توسعه تلفن همراه در اندروید پشتیبانی می شود. از زمان انتشار اندروید استودیو 3.0 در اکتبر 2017، کاتلین به عنوان جایگزینی برای کامپایلر استاندارد جاوا درج شده است. کامپایلر اندروید کاتلین به کاربر اجازه می دهد تا از بین کد های سازگار با جاوا 6 یا جاوا 8 استفاده کند.کاتلین از مه 2019 زبان اصلی مورد علاقه Google برای توسعه برنامه اندروید است. در سال 2017، Google اعلام کرد Kotlin زبان رسمی توسعه اندروید است. کاتلین یک زبان برنامه نویسی اوپن سورس است که ویژگی های برنامه نویسی شی گرا و تابعی را در یک پلتفرم منحصر به فرد ترکیب می کند. همچنین از طریق بنیاد کاتلین توسط JetBrains و Google حمایت مالی می شود.

ویژگی های کاتلین (Kotlin)

بهره وری

زبان برنامه نویسی Kotlin نه تنها برای یادگیری آسان است، بلکه در شیوه کدگذاری برنامه شما نیز مؤثر است. برنامه نویسان دیگر نیازی به صرف وقت زیادی برای جستجوی در این زبان نخواهند داشت. یکی از جذاب ترین ویژگی های Kotlin برای توسعه دهندگان این است که باعث کاهش طول کد می شود. در مقایسه با جاوا، می توانید همین موارد را با خطوط کمتری بنویسید. در حقیقت، کدگذاری تقریبا 20٪ کمتر از جاوا است. با این کاهش طول، شانس بهتری برای بهبود کیفیت و عملکردها دارید. Kotlin اساسا باعث می شود که برنامه نویسی کارایی داشته باشد و آزمایش آن را بی نقص انجام دهد.

گسترش توابع

همانطور که از نام "Extension Functions" پیداست به شما امکان می دهد ویژگی هایی را به مؤلفه موجود خود اضافه کنید. این برای محاسبات و همچنین برای اضافه کردن رشته ها مناسب است.به عبارت ساده، گسترش توابع به شما امکان می دهد بدون تغییر بخش عمده کد عملکرد را گسترش دهید.

قابلیت همکاری گسترده

این یک نمونه عالی از قابلیت همکاری جاوا است. می توانید کدهای جاوا را روی Kotlin و برعکس اجرا کنید. شما فقط باید کلاس جاوا را در بالا به پروژه Kotlin خود اضافه کنید. این دو زبان با هم تعامل دارند که مسیر پیشرفت توسعه دهندگان را آسان تر و پربارتر می کنند. شما به راحتی می توانید با کمک تابع قابلیت همکاری، پروژه خود را در هر دو زبان کامپایل کنید که به شما امکان می دهد زبان برنامه نویسی را بدون تعویض کدها تغییر دهید. کاتلین زبانی است که 100٪ قابل تعامل است. اگر می خواهید به یک روش Kotlin از یک کلاس جاوا یا برعکس دسترسی پیدا کنید، می توانید بدون هیچ گونه پارامتر اضافی این کار را انجام دهید.

کاهش کراش در زمان اجرا

در کاتلین، می توانید هنگام تهیه پروژه خود، به راحتی NullPointerException را شناسایی کنید. این تضمین می کند که هر متغیر به به صورت غیر معتبر عمل می کند را شناسایی کند، بنابراین تعداد کراش را در زمان اجرا کاهش می دهد. اگر می خواهید بر روی یک مقدار null نگه دارید، فقط علامت سؤال را به عنوان پایان نوع متغیر اضافه کنید.

هزینه پایین

دلیل عمده کسب و کار طرفداری از Kotlin نسبت به سایر زبان های برنامه نویسی هزینه کم دریافت آن است. اوپن سورس است، بنابراین نیازی به سرمایه گذاری در لایسنس ندارید. ثانیا، نسبت به سایر زبان های برنامه نویسی، یادگیری Kotlin برای توسعه دهندگان بسیار آسان است.

از دیگر ویژگی های کاتلین میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارای سینتکس مشابه جاوا
 • Kotlin بر اساس JVM و یک زبان تابعی است که کدنویسی را مختصر می کند
 • دارای عکلکرد بهتر و زمان اجرای کمتر
 • ساده سازی ساخت اپلیکیشن های تعاملی
 • کاتلین یک زبان با نام تجاری جدید است که به توسعه دهندگان شروع تازه ای می بخشد. درواقع جایگزین جاوا نیست، هرچند که توسعه یافته JVM است.
 • کاتلین اولین زبان رسمی توسعه اندروید شناخته شده است.

Kotlin آینده توسعه برنامه های اندرویدی است. این یک زبان بسیار قابل اعتماد، انعطاف پذیر و ایمن است. با حداقل هزینه درگیر و افزایش راندمان وعده داده شده توسط این زبان، استفاده از Kotlin می تواند باعث افزایش سودآوری و بهبود تجارت شود. علاوه بر این، نه تنها خطاها را کاهش می دهد بلکه باعث کاهش در زمان اجرا می شود، بنابراین اشکال زدایی را قابل اعتماد می کند.

مزایای استفاده از کاتلین (Kotlin)

کاملا قابل تعامل با جاوا است

همانطور که قبلا نیز گفته شد، یکی از بزرگترین راحتی استفاده از Kotlin این است که با جاوا سازگار است! با تمام ابزارها و فریمورک های آن، می توانید موارد را به پروژه های کاتلین بدون نیاز به تغییر کل پروژه در جاوا خود اضافه کنید.

مختصر تر از جاوا است

و این بدون شک یکی از بزرگترین مزیت های Kotlin نسبت به توسعه اندروید جاوا است. شما قادر هستید مشکلات مشابه را با استفاده از خطوط کمتری از کد حل کنید که تنها می تواند با یک خطای کمتر و خرابی در سمت UX به یک کد مطمئن تر تبدیل شود. برخی از ویژگی های کاتلین که مسئولیت خاص بودن کد آن را بر عهده دارند عبارتند از:

 • Data classes
 • Smart casts
 • Type interface
 • Properties

کد امن تر

قبلاً تصریح کردیم که کد کاتلین مختصر تر است، بنابراین ناگفته نماند که یک کد مختصر، جمع و جور و روشن به طور ضمنی یک کد امن تر است! فشرده تر بودن، خطاهای کمتری را ممکن می کند و از اشتباهات رایج در برنامه نویسی جلوگیری می کند. منظور از جلوگیری از اشتباه در طراحی این است که توسعه دهندگان تشویق می شوند موضوعات بالقوه ای را که کد آنها ممکن است از مراحل اولیه فرآیند توسعه برنامه ارائه دهد، در نظر بگیرند و بنابراین، کاتلین به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که محتاط باشند و کدهای محکم تر و با ثبات تر را در تولید بنویسند.

با کامپایلر دقیق تر و ایمن تر همراه است

هنگام ایجاد این زبان برنامه نویسی، اضافه کردن یک کامپایلر خوب یکی از اهداف اصلی تیم توسعه Kotlin بوده است. در اینجا برخی از جنبه های مهم کامپایلر در کاتلین آورده شده است:

 • خطاها را در زمان کامپایل و نه در زمان اجرا تشخیص می دهد و از اصل "fail-fast" استفاده می کند.
 • تعداد زیادی چک را انجام می دهد، خطاهای زمان اجرا و تعداد اشکالات موجود در کد را کاهش می دهد.

حفظ آن آسانتر است

بدون دلیل نیست که کاتلین یک زبان یک مرحله ای برای توسعه همه برنامه ها باشد، از IDE های زیادی پشتیبانی می کند که شامل Android Studio می باشد. بنابراین، شما می توانید از همه ابزارهایی که قبلا مورد آزمایش قرار داده اید، برای حفظ کد پایه خود استفاده کنید.

برای تقویت بهره وری شما ایجاد شده است

یکی دیگر از مزیت های مهم Kotlin نسبت به جاوا این است که با بهره وری از توسعه دهنده در ذهن ساخته شده است و ناگفته نماند که بهره‌وری پیشرفته به کد مختصر به سینتکس بصری و طراحی کلی زبان پاک آن برمی گردد. برای نوشتن کد جدید در کاتلین، استقرار آن و حفظ آن، زمان کمتری از شما می گیرد و صرفا كد مشخص و واضح آن، فقط در کاتلین باعث افزایش بهره‌وری توسعه دهندگان است. از این منظر، این زبان با بسیاری از ویژگی های قدرتمند مجهز شده که کارهای روزمره توسعه را تسریع می کند:

 • اعلام شی
 • مقادیر پارامتر
 • توابع توسعه

معماری کاتلین (Kotlin)

Kotlin یک زبان برنامه نویسی است و معماری خاص خود را برای اختصاص حافظه و تولید خروجی با کیفیت به کاربر نهایی دارد. سناریوهای مختلفی وجود دارد که کامپایلر کاتلین متفاوت کار خواهد کرد، هر زمان که انواع دیگری از زبان ها مانند Java و جاوااسکریپت را هدف قرار دهد. کامپایلر Kotlin یک کد بایت ایجاد می کند و کد بایت می تواند روی JVM اجرا شود که دقیقا برابر با کد بایت تولید شده توسط فایل Java.class است. هر زمان که دو فایل رمزگذاری شده بایت روی JVM اجرا شود، می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و اینگونه است که یک ویژگی قابل تعامل در Kotlin برای جاوا ایجاد می شود.

معماری کاتلین

هرگاه Kotlin JavaScript را هدف قرار دهد، کامپایلر فایل kt. را به ES5.1 تبدیل می کند و یک کد سازگار برای JavaScript ایجاد می کند. کامپایلر Kotlin قادر است کدهای سازگار با پلتفرم پایه را از طریق LLVM ایجاد کند.

کاتلین و جاوا

جاوا (Java) یک زبان برنامه نویسی شی گرا، چند منظوره و چند سکویی، تولید شده توسط Sun Microsystems است و برای اولین بار در سال 1995 منتشر شد. جاوا ابتدا به عنوان یک فناوری وب مستقل از دستگاه طراحی شد. سینتکس جاوا شبیه و بر اساس گرامر C و سی پلاس پلاس است تا کار برنامه نویسان را برای یادگیری آسان کند. از آن به بعد، جایگاه برجسته ای در جهان برنامه نویسی کامپیوتر به دست آورده است. جاوا متعلق به اوراکل است و بیش از 3 میلیارد دستگاه آن را اجرا می کند. جاوا یک زبان برنامه نویسی عمومی است که متشکل از کلاس مبتنی بر شی گرایی است و طراحی شده تا وابستگی های اجرا به همان اندازه ممکن باشد. این موضوع توسعه دهندگان نرم افزار را قادر می کند تا یک بار کد را بنویسند و در هر جا اجرا شود. برنامه های جاوا به طور معمول به bytecode متصل می شوند که می تواند بر روی هر ماشین مجازی جاوا (JVM) بدون در نظر گرفتن معماری زیرساخت کامپیوتری اجرا شود. از سال 2018، جاوا یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی به کار برده شده توسط GitHub به ویژه برای برنامه های کاربردی وب سرور و کلاینت است که 9 میلیون توسعه را گزارش می دهد. چند منظوره بودن جاوا می تواند بسیاری از برنامه های کاربردی را از برنامه های خط فرمانی به اپلت ها به Swing windows (اساسا، رابط کاربر گرافیکی پیچیده) تولید کند.

کد کاتلین را می توان به راحتی از جاوا فراخوانی کرد. به عنوان مثال، نمونه هایی از کلاس کاتلین می توانند بصورت یکپارچه با روش های جاوا ایجاد و عمل شوند. با این حال، تفاوت های خاصی بین جاوا و کاتلین وجود دارد که هنگام ادغام کد کاتلین در جاوا، نیاز به توجه دارد.

کاتلین و طراحی وب

طراحی وب (Web Design) شامل مهارت ها و رشته های مختلفی در تولید و نگهداری وب سایت ها است. زمینه های مختلف طراحی وب شامل طراحی وب گرافیکی، که شامل طراحی رابط کاربری (UI)، از جمله کد استاندارد و نرم افزار اختصاصی و طراحی تجربه کاربری (UX) و بهینه سازی موتور جستجو می باشد. اغلب افراد زیادی در تیم هایی مشغول به کار هستند که جنبه های مختلف فرایند طراحی را پوشش می دهند. اگرچه برخی از طراحان همه آنها به عنوان فول استک دولوپر پوشش می دهند.

اصطلاح طراحی وب معمولاً برای توصیف فرایند مربوط به طراحی فرانت اند (سمت کلاینت) وب سایت استفاده می شود. طراحی وب تا حدودی با مهندسی وب در دامنه وسیع توسعه وب همپوشانی دارد. انتظار می رود که طراحان وب آگاهی از قابلیت استفاده داشته باشند و اگر نقش آن ها شامل ایجاد نشانه گذاری باشد، انتظار می رود که آنها نیز با دستورالعمل های دسترسی به وب به روز شوند.

Kotlin را می توان برای هر نوع توسعه server-side،client-side وب و اندروید، استفاده کرد. با استفاده از Kotlin / Native پشتیبانی از سیستم عامل های دیگر مانند سیستم های جاسازی شده، macOS و iOS در حال آمدن است. مردم از Kotlin برای برنامه های کاربردی موبایل و سرور، سمت کلاینت با JavaScript یا JavaFX و علم داده استفاده می کنند.

آره. علاوه بر استفاده برای بک اند وب، می توانید از Kotlin / JS برای فرانت اند وب نیز استفاده کنید. Kotlin می تواند از تعاریف DefinitelyTyped برای تایپ استاتیک برای کتابخانه های مشترک جاوااسکریپت استفاده کند و با سیستم های ماژول موجود مانند AMD و CommonJS سازگار است.

توسعه اندروید با کاتلین (Kotlin)

اندروید (Android) یک سیستم عامل موبایل است که توسط گوگل ساخته شده است. این نسخه از سیستم عامل بر اساس نسخه اصلاح شده هسته لینوکس و سایر نرم افزارهای اوپن سورس طراحی شده است و در درجه اول برای دستگاه های تلفن همراه روی صفحه نمایش لمسی مانند تلفن های هوشمند و تبلت ها طراحی شده است. علاوه بر این، گوگل Android TV را برای تلویزیون ها، Android Auto برای اتومبیل ها و Wear OS برای گجت های پوشیدنی طراحی کرده است که هرکدام دارای رابط کاربری تخصصی هستند. انواع مختلف اندروید نیز در کنسول های بازی، دوربین های دیجیتال، رایانه های شخصی و سایر لوازم الکترونیکی استفاده می شود.

یکی از برنامه های بارز Kotlin، توسعه اندروید است. این پلتفرم مدتی در جاوا 7 گیر کرده بود (با برخی از ویژگی های زبان معاصر که با استفاده از Retrolambda یا ابزار جک قابل دسترسی است) و Kotlin پیشرفت های بسیاری را برای برنامه نویسان از قبیل ایمنی null-pointer، عملکردهای پسوند و نماد اضافه کردن به شما ارائه می دهد. همراه با سازگاری کامل جاوا و پشتیبانی خوب از IDE Android Studio در نظر گرفته شده است که قابلیت خواندن کد را بهبود بخشد، روشی آسان تر برای گسترش کلاس های SDK Android و سرعت بخشیدن به توسعه ارائه دهد. Kotlin به عنوان یک زبان رسمی توسعه Android در Google I / O 2017 اعلام شد. این زبان به سومین زبان تبدیل شده است که علاوه بر Java و ++C برای Android پشتیبانی می کند.

مثال های کاتلین (Kotlin)

سبک برنامه نویسی تابعی

کاتلین محدودیت جاوا را برای اجازه دادن به روش های ایستا و متغیرهای موجود فقط در بادی کلاس امکان پذیر می کند. اشیاء و توابع ایستا را می توان در سطح بالای بسته بدون نیاز به سطح کلاس زائد تعریف کرد. برای سازگاری با جاوا، کاتلین حاشیه نویسی از JvmName را ارائه می دهد که نام کلاس را در هنگام مشاهده بسته از یک پروژه جاوا مشخص می کند. شبیه C و ++C، نقطه ورود به برنامه Kotlin تابعی به نام "main" است که ممکن است یک آرایه حاوی هرگونه استدلال خط فرمان منتقل شود.

// Hello, World! example

fun main() { val scope = "World" println("Hello, $scope!") } fun main(args: Array<String>) { for (arg in args) { println(arg) } }

متد های توسعه

کاتلین مشابه سی شارپ، به کاربر اجازه می دهد بدون تشریفات ایجاد کلاس مشتق شده با روش های جدید، متدها را به هر کلاس اضافه کند. کاتلین مفهوم یک متد توسعه را اضافه می کند که اجازه می دهد تابع بدون اینکه به طور رسمی در داخل کلاس قرار بگیرند را به لیست متدهای عمومی هر کلاس چسبانده شود. به عبارت دیگر، متد توسعه یک روش کمکی است که به کلیه رابط های عمومی یک کلاس دسترسی دارد و می تواند از آن برای ایجاد یک رابط متد جدید به یک کلاس هدف استفاده کند و این روش دقیقا مانند یک روش کلاس ظاهر می شود. به عنوان بخشی از بررسی تکمیل کد روش های کلاس به این مثال توجه کنید:

package MyStringExtensions

fun String.lastChar(): Char = get(length - 1) >>> println("Kotlin".lastChar())

با قرار دادن کد قبلی در سطح بالای یک بسته، کلاس String گسترش می یابد تا متد lastChar را شامل شود که در تعریف اصلی کلاس String گنجانده نشده است.

// Overloading '+' operator using an extension method

operator fun Point.plus(other: Point): Point {

return Point(x + other.x, y + other.y)

} >>> val p1 = Point(10, 20) >>> val p2 = Point(30, 40) >>> println(p1 + p2) Point(x=40, y=60)

آیا این نوشته را دوست داشتید؟
linkedin-android-development-essential-training-app-architecture-with-kotlin

آموزش اصولی توسعه اندروید: معماری اپلیکیشن با Kotlin


در این دوره، David Gassner توضیح می دهد که چگونه یک اپ اندرویدی بسازید که بجای جاوا از Kotlin استفاده کند، عملکرد ناوبری را اضافه می کند و از مفیدترین...

1399/03/09 389 بازدید زیرنویس دارد
linkedin-android-development-tips

آموزش نکات توسعه اندروید


در این دوره، نکات و ترفندهایی را به اشتراک می گذارد که می توانید از آن ها برای کدنویسی هوشمندانه تر و ایجاد برنامه های سریع و قابل اعتمادی که بسیار عا...

1399/02/22 578 بازدید زیرنویس دارد
pluralsight-android-apps-with-kotlin-custom-views

آموزش اپلیکیشن های اندروید با کاتلین - Custom Views


در پایان، با توسعه کلاس View، چگونگی ساخت یک Custom Views را از ابتدا بررسی خواهید کرد. شما با پایان این دوره، مهارت ها و دانش لازم برای ایجادCustom V...

1399/02/11 695 بازدید
linkedin-intermediate-kotlin-for-android-developers

آموزش سطح متوسط Kotlin برای توسعه دهندگان اندروید


اکنون Kotlin به عنوان یک زبان توسعه Android توسط Google به طور رسمی پشتیبانی می شود. اگر یک توسعه دهنده سطح متوسط هستید و  به کسب اطلاعات بیشتر در مور...

1398/12/16 2843 بازدید زیرنویس دارد
skillshare-android-development-with-kotlin-for-absolute-beginners

توسعه اندروید با کاتلین برای مبتدیان


این دوره برای دانشجویانی که تازه وارد حیطه برنامه نویسی شده اند و می خواهند نحوه ساخت برنامه های اندرویدی را یاد بگیرند، طراحی شده است. برای گذراندن ا...

1398/10/09 2228 بازدید
packtpub-firebase-and-cloud-firestore-for-android

آموزش فایربیس و Cloud Firestore برای اندروید


در این دوره نحوه ساخت و کار با پایگاه داده آنلاین Firestore را خواهید آموخت. این دوره به همراه ساخت برنامه‌ای برای نمایش تفکرات افراد مختلف همراه با ا...

1398/09/29 1140 بازدید
linkedin-build-spring-boot-apps-with-the-kotlin-programming-language

آموزش ساخت اپلیکیشن های Spring Boot با زبان برنامه نویسی کوتلین


در این دوره نحوه ساخت اپلیکیشن های با کیفیت Spring Boot با کوتلین را می آموزید خصوصا نسخه ی کوتلینی که در ماشین مجازی جاوا (JVM) اجرا می شود. علاوه بر...

1398/09/03 4354 بازدید زیرنویس دارد
pluralsight-android-apps-with-kotlin-recyclerview-and-navigation-drawer

اپلیکیشن اندروید با کاتلین : RecyclerView و Navigation Drawer


در این دوره با یادگیری استفاده درست از RecyclerView و navigation drawer،مهارت های مورد نیاز برای نمایش داده ها و پیمایش راحت آن ها را می آموزید.ابتدا ...

1398/08/05 1589 بازدید
linkedin-android-dependency-injection-with-dagger-2-and-kotlin

تزریق وابستگی اندروید با Dagger 2 و کاتلین


در این دوره با اصول اولیه داگر همراه کاتلین از جمله چهار نوع اصلی تزریق وابستگی: متود، فیلد، lazy و تزریق provider، حاشیه نویسی‌های Dagger برای اعلان ...

1398/07/07 2219 بازدید زیرنویس دارد
skillshare-kotlin-for-android-development-develop-an-app-with-kotlin

آموزش کوتلین برای توسعه اندروید - توسعه اپلیکیشن با کوتلین


این دوره آنلاین به شما آموزش می دهد چگونه یک اپلیکیشن دنیای واقعی با استفاده از کوتلین ایجاد کنید. در این دوره شما یک برنامه هواشناسی ایجاد می کنید که...

1398/06/27 1983 بازدید
pluralsight-kotlin-fundamentals-domain-specific-languages

اصول کاتلین: زبان‌های خاص دامنه


در این دروره شما درباره ویژگی‌های کاتلین و پیاده سازی تکنیک‌ها برای DSL ها را یاد خواهید گرفت.شما درباره نحوه ساخت DSL ها شامل lambda ها، infix notati...

1398/06/21 1022 بازدید
packtpub-modernizing-your-android-applications

آموزش مدرن سازی اپلیکیشن های اندروید


در این دوره، شما یک اپلیکیشن اندروید با جاوا ایجاد می کنید و با استفاده از زبان Kotlin می توانید آن را مدرن سازی کنید. همچنین اهمیت برنامه ریزی معماری...

1398/06/04 2189 بازدید
packtpub-kotlin-masterclass-programming-course-android-coding-bible

دوره برنامه نویسی کاتلین برای اندروید


هر آنچه که در مورد برنامه های کاتلین و نحوه برنامه نویسی آن ها هست را بدانید. درس حاضر یک فرایند گام به گام است که هر جنبه از این موضوعات را توضیح می ...

1398/05/06 7828 بازدید
skillshare-kotlin-for-developers

آموزش کاتلین برای توسعه دهندگان


در این دوره آموزشی با زبان برنامه نویسی کاتلین در محیط اندروید استودیو 3 آشنا می شوید. این دوره می تواند برای شروع برنامه نویسی Kotlin مناسب باشد....

1398/02/26 2483 بازدید
pluralsight-android-apps-with-kotlin-notifications-and-app-widgets

آموزش اپلیکیشن های اندروید با کوتلین - نوتیفیکیشن ها و ویدجت های اپلیکیشن


ارائه داده های مهم به کاربران برای هر اپلیکیشن کاربر پسند ضروری است. در این دوره شما مهارت های ضروری مورد نیاز برای ایجاد نوتیفیکیشن های Android و وید...

1397/09/22 2126 بازدید
packtpub-building-a-fully-functional-app-video

آموزش ساخت اپلیکیشن کاملا کاربردی با Kotlin


به جامع ترین درس در توسعه کوتلین خوش آمدید. در این دوره با Kotlin و ساخت اپلیکیشن full stack آشنا می شوید. همچنین چرخه عمرهای فعالیت، context و intent...

1397/09/13 3287 بازدید
packtpub-introduction-to-kotlin-programming-video

آشنایی با برنامه نویسی کوتلین


Kotlin یک زبان شی گرا است که عمدتا اندروید را هدف قرار می دهد. شما یاد خواهید گرفت که چگونه محیط را تنظیم کنید و اولین قدم های خود را با Kotlin و سینت...

1397/09/13 2057 بازدید
packtpub-kotlin-tips-tricks-and-techniques-video

آموزش کامل تکنیک ها، نکات و ترفندهای Kotlin 


آیا می خواهید بهره وری خود را به عنوان یک توسعه دهنده Android افزایش دهید؟ با استفاده از این دوره، فرصت های جدیدی را با Kotlin کشف خواهید کرد که روند ...

1397/08/24 1835 بازدید
pluralsight-android-apps-with-kotlin-tools-and-testing

آموزش اپلیکیشن های اندروید با Kotlin - ابزارها و تست


در هر حرفه ای، دانستن چگونگی استفاده از ابزارهای آن، بخش مهمی از انجام کار است. Android Studio یکی از مهمترین ابزار برای توسعه دهندگان Kotlin Android ...

1397/08/15 1980 بازدید
ine-kotlin-from-the-ground-up-livelessons-video-training

آموزش ویدئویی Kotlin از صفر تا صد


در این دوره آموزشی با برنامه نویسی با کوتلین، سازماندهی کد، ویرایش و تکمیل برنامه کوتلین، مبانی کوتلین و غیره آشنا می شوید. سرفصل: معرفی کوتلین ...

1397/07/26 2887 بازدید