آموزش راینو (Rhino)

دسته بندی: نرم افزار ها

معرفی Rhino

در سال 1980 شرکت Robert McNeel & Associates نرم افزار Rhinoceros 3D ملقب به Rhino (راینو) را تولید کرد. از زمان  نخستین انتشار آن در سال 1998، Rhinoceros یا Rhino یکی از ابزارهای مدل سازی 3D برای طراحان و معماران است.

کافی است تنها با یک طرح، نقاشی، مدل فیزیکی، داده اسکن، یا فقط یک ایده شروع کنید. Rhino ابزارهایی را برای مدل سازی دقیق و مستند سازی طرح های خود ارائه می دهد و انیمیشن سازی، تهیه، مهندسی سازی، تجزیه و تحلیل و ساخت آنها را فراهم می کند.

Rhino می تواند منحنی ها، سطوح و جامدات NURBS را بدون محدودیت در پیچیدگی، درجه یا اندازه، ایجاد، ویرایش، آنالیز، مستند سازی، رندر، متحرک سازی و ترجمه کند. Rhino همچنین از مش های چند ضلعی و ابرهای نقطه پشتیبانی می کند. دقت و انعطاف پذیری آن، دانش آموزان را قادر می سازد تا ایده های خود را بدون نیاز به یادگیری «CAD» پیاده سازی کنند. همچنین هر هندسه ای که در Rhino ایجاد شده است می تواند به برش لیزری، ماشین های فرز و چاپگرهای 3D صادر شود.

معماری باز Rhino اجازه می دهد تا از Rhino به عنوان یک پلتفرم توسعه نیز استفاده کرد: یک C ++ SDK و یک سری از روش های اسکریپت (RhinoScript) به برنامه نویسان اجازه می دهد تا Rhino را سفارشی سازی و خودکار سازی کنند و قابلیت های آن را گسترش دهند. امروزه، ده ها افزونه تجاری برای Rhino جهت معماری پارامتری، رندر، انیمیشن، CAM، مدل سازی زیربخش، جواهرات، طراحی قالب، و غیره وجود دارد.

آیا این نوشته را دوست داشتید؟