آنچه در این صفحه می خوانید:

معرفی سالیدورک (SolidWorks)

SolidWorks یک برنامه کامپیوتری طراحی به کمک رایانه (CAD) و مهندسی به کمک رایانه (CAE) است که در درجه اول در ویندوز مایکروسافت اجرا می شود. در حالی که می توان SolidWorks را روی MacOS اجرا کرد، اما توسط SolidWorks پشتیبانی نمی شود. SolidWorks توسط Dassault Systemes منتشر شده است. به گفته این ناشر، بیش از دو میلیون مهندس و طراح در بیش از 165،000 شرکت از سال 2013 از SolidWorks استفاده می کردند. همچنین طبق گفته این شرکت، درآمد مالی سال 2011 - 2011 برای SolidWorks بالغ بر 483 میلیون دلار بود. SOLIDWORKS 2019 وسعت ابزارهایی را برای برطرف کردن پیچیده ترین مشکلات و عمق کار برای پایان دادن به کارهای مهم بحرانی را فراهم می کند. ویژگی های جدید به شما کمک می کند فرایند توسعه محصول خود را بهبود ببخشید تا سریعتر محصولات خلاقانه خود را وارد بازار کنید.

تاریخچه سالیدورک (SolidWorks)

شرکت SolidWorks در دسامبر سال 1993 توسط فارغ التحصیل انستیتوی فناوری ماساچوست، جان هیرشتک تاسیس شد. SolidWorks اولین محصول خود SolidWorks 95 را در نوامبر 1995 منتشر کرد. در سال 1997 Dassault که به نرم افزار CATIA CAD معروف است، SolidWorks را با قیمت 310 میلیون دلار در سهام به دست آورد. جان هیرشتیک 14 سال دیگر در نقش های مختلف در هیئت مدیره ماند. تحت رهبری وی، SolidWorks به یک شرکت 100 میلیون دلاری درآمد تبدیل شد. در حال حاضر SolidWorks علاوه برeDrawings، یک ابزار همکاری و DraftSight، یک محصولCAD 2D، نسخه های مختلفی از نرم افزار SolidWorks CAD را به بازار عرضه می کند. SolidWorks از 2001 تا ژوئیه 2007 توسط جان مک الین و جف ری سرپرستی می شد. مدیر عامل فعلی جیان پائولو باسی از ژانویه 2015 مشغول سرپرستی است.

کاربرد سالیدورک (SolidWorks)

برای طراحان 3D CAD، نام SolidWorks یک نام شناخته شده است. اگرچه بسته های نرم افزاری با عملکرد پیچیده تری وجود دارد، SolidWorks مورد علاقه صنعت است. به دلیل رابط بصری SolidWorks، نوآوری های منطقی و هوشمندانه در تجربه کاربری در حالی که مجموعه ای از عملکردهای کامل است. این به معنای واقعی مورد علاقه در ورزش، مد و همچنین صنعت خودرو با پروژه های کوچک و بزرگ است.

صنعت مد و ورزش

تولید کنندگان از مارک های کفش تا کیف پول طراحان، همه SolidWorks را در توسعه محصول و همچنین ساخت آن به کار می برند. تجهیزات ورزشی برای ورزشکاران نیاز به تست دارد. لاستیک یا سایر مواد پوشیدگی و تجهیزات مجازی برای انجام تست های شبیه سازی شده صرفه جویی در هزینه، زمان و ناکارآمدی تست دستی به کار گرفته می شود. شرکت Remington Products هنگام طراحی کفش و سایر تجهیزات از SolidWorks برای خواص قالب ریزی بهتر استفاده می کند.

صنعت خودرو

تولید کنندگان قطعات یدکی و طراحان مارک های وسایل نقلیه از SolidWorks به طور یکسان استفاده می کنند. از بالا به پایین، کل فرایند در SolidWorks با ابزارهای مشارکتی امکان پذیر است تا بیش از یک نفر به طور فعال در مرحله طراحی شرکت کنند. با طراحی مشابه می توان رنگ و سایه دیگری را به عنوان نمونه ای از چگونگی ظاهر اتومبیل در رنگ های دیگر به دست آورد. در مسابقات فرمول 1، طراحی اتومبیل ها در محیط مجازی مورد آزمایش قرار می گیرد که کنترل بیشتری بر روی تونل باد شبیه سازی شده یا آزمایش آیرودینامیک دیگر انجام می دهد. Koenigsegg از SolidWorks استفاده می کند زیرا این سیستم عامل مانند خدمات تولیدی است که به تیم ها امکان می دهد بدون سربار فناوری یا جغرافیایی کار کنند.

صنعت اکتشافات فضایی

آزمایش یک فرآیند گران قیمت برای هر صنعت است، اما سخت تر از هر چیزی، آزمایش برای صنعت فضایی است. هیچ آزمایشی را نمی توان از لحاظ جسمی و بدون دقیق ترین شبیه سازی یا واسطه انجام داد. SolidWorks با کمک جامعه مهندسی خود مجموعه مهمی از ابزارها را فراهم می کند که امکان شخصی سازی گسترده در محیط کار را برای پروژه های خاص برای یک صنعت فراهم می کند. Mirror Image Aerospace یکی از مصرف کنندگان SolidWork به دلیل تطبیق پذیری آن از نظر قابلیت های مدل سازی به عنوان ابزار مدیریتی آنها است.

صنعت طراحی

SolidWorks مورد علاقه بین طراحان صنعت سرگرمی است. این پروژه در پروژه هایی مانند پارک های موضوعی دیزنی و مجموعه های فیلم سینمایی هالیوود مبتنی بر CGI استفاده شده است. علاوه بر این، معماران، طراحان سه بعدی، مجسمه سازان و سایر حرفه های مرتبط با طراحی SolidWorks را به دلیل همه کاره بودن استفاده از آن با مواد و بافت ها به کار می برند. همه چیز از آسمان خراش ها گرفته تا خانه های مسکونی با SolidWorks به خوبی طراحی شده است. تیم مهندسی Outdoor Technologies .Inc، دریافتند SolidWorks نرم افزاری بسیار تولیدی تر از سایرین است.

مقایسه سالیدورک با اتوکد

مقایسه بین دو برنامه CAD یکی از مواردی است که باید با حقایق تجربی انجام شود تا مردم بتوانند به راحتی بین آنها انتخاب کنند. بنابراین، مقایسه و تضاد بین AutoCAD و SolidWorks باید ابتدا با بیان ویژگی های مهم این برنامه های CAD و همچنین بحث در مورد توانایی های آنها به عنوان ابزار طراحی انجام شود. برای انجام دقیق این کار، باید از پارامترهای خاصی برای اندازه گیری قابلیت های طراحی آنها و چگونگی استفاده از آنها به عنوان ابزار، توسط یک فرد استفاده شود.

قبل از اینکه به بررسی این مقایسه بپردازیم، مهم است که ابتدا دلایل اساسی ایجاد هر دو برنامه نرم افزاری را بدانیم. AutoCAD Autodesk یک برنامه طراحی تاسیس شده با تاریخ انتشار سالانه است که عمدتاً برای استفاده به عنوان یک ابزار ترسیم معماری 2 بعدی ساخته شده است در حالی که SolidWorks برای ارائه برنامه ای برای هر کسی که به دنبال طراحی مدل های سه بعدی ساخته شده است. اما هر دو نرم افزار CAD هنوز هم می توانند کارهای اضافی مانند مدل سازی سه بعدی برای اتوکد و ترسیم 2D در SolidWorks انجام دهند.

معیارهای مقایسه و تضاد هر دو برنامه کاربردی

همانطور که در ابتدا گفته شد، این مقایسه ها با استفاده از پارامترها یا معیارهای خاص برای ایجاد مسیرهای روشن انجام می شود که به شما امکان می دهد درک کنید که هر نرم افزار کاربردی چه پیشنهادی دارد. این به همه افراد از جمله شما به خواندن کمک می کند. هنگام انتخاب برنامه نرم افزاری طراحی خود، تصمیم هوشمندانه بگیرید. بنابراین در اینجا معیارهای انتخاب شده وجود دارد:

  • صنعت: کاربرد صنعت اختصاصی نرم افزار CAD برای استفاده از آن بسیار مهم است و این به این دلیل است که برنامه های CAD معمولاً با توجه به صنایع خاصی توسعه می یابد.
  • نوع فایل ها: نوع متفاوتی از پرونده هایی که یک برنامه از آنها پشتیبانی می کند نیز معیاری است که قصد دارید از CAD بصورت تجاری استفاده کنید، در نظر بگیرید. این امر به این دلیل است که ممکن است شما ملزم به ارائه پروژه هایی در قالب های خاص به مشتری های مختلف شوید.
  • کارآیی: در اینجا، انواع مختلفی از ویژگی ها و ابزارهای مورد استفاده برای ترسیم و الگوبرداری درمورد چگونگی تهیه کار برای کاربران ساده مورد بحث قرار خواهد گرفت. این معیارها با تلاش برای پوشش کلیه ویژگی های برنامه های کاربردی CAD مانند طراحی الکتریکی، معماری و ویژگی های مدل سازی، عمیق تر می شوند. این کار با استفاده از یک قالب مقایسه و کنتراست انجام می شود تا واقعاً تصویری شفاف از چگونگی استفاده هر دو برنامه توسط شما فراهم شود.
  • منحنی یادگیری: یادگیری برنامه CAD را نمی توان به عنوان یک کار ساده تلقی کرد اما ویژگی های ادغام شده در برنامه های خاص طراحی ، این کار را حتی از آنچه که باید باشد دشوارتر می کند. این معیار تلاش خواهد کرد تا منحنی های یادگیری درگیر با هر یک را پوشش دهد.

مقایسه اتوکد و SolidWorks

در زیر مقایسه ای که خصوصیات مشترک هر دو برنامه را با استفاده از معیارهای ما نشان دهد، مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

  • صنعت: اتوکد و SolidWorks شباهت های بسیاری دارند و به صورت عمودی در صنعت اعمال می شوند. اتوکد عمدتاً برای طراحی معماری و ساخت و ساز ایجاد شده است اما قابلیت های مدل سازی سه بعدی آن نیز آن را به ابزاری مناسب برای طراحی مهندسی تبدیل کرده است. SolidWorks همچنین این نقش ها را پر می کند و می توان از آن برای طراحی معماری 2 بعدی و سایر پیش نویس های ساختمانی استفاده کرد در حالی که به عنوان یک نرم افزار مدل سازی سه بعدی، از آن در جامعه مهندسی برای طراحی قطعات مکانیکی سه بعدی استفاده می شود. سرانجام، هر دو برنامه CAD تقریباً در مورد هرکسی می تواند مورد استفاده قرار گیرد تا شخصیت های عمومی را برای استفاده ترسیم و یا مدل کند.
  • نوع فایل ها: اگر به تازگی با CAD آشنا شده اید، پس درک این نکته که Autodesk به مدت طولانی دهه هاست در صدر هرم طراحی بوده است، در هنگام ذخیره فایل ها ارزشمند خواهد بود. فرمت های DWG و DXF اتوکد به عنوان صنایع استاندارد نوع صنایع را مورد توجه قرار داده اند اما اتوکد و SolidWorks هم از استفاده از انواع فایل های مختلف در رابط کاربری خود پشتیبانی می کنند.این نوع پرونده ها شامل: ،DWF ،DWG ،DWS، DWT DXF ،PLT ،SAT و SolidWrks
  • عملکرد: همانطور که قبلاً گفته شد، هر دو برنامه CAD ابزار مناسبی برای ترسیم پیش نویس 2 بعدی و ایجاد مدل های سه بعدی هستند. این برنامه های نرم افزاری CAD هر دو ابزار طراحی هندسی هستند و مجهز به منوهای ابزار متنوعی برای انجام کارهای طراحی هستند. رابط های کاربری هر دو برنامه نیز کاملاً بصری هستند و به گونه ای طراحی شده اند که به سادگی وظایف اصلی طراحی را برای کاربران دارند. استفاده از خطوط فرمان و کلیدهای میانبر قابل تنظیم به عنوان کمک های طراحی، شباهت دیگری است که آن ها برای هر دو برای کارهای بصری ایجاد کرده اند. استفاده از خطوط فرمان و کلیدهای میانبر قابل تنظیم به عنوان کمک های نقاشی، شباهت دیگری است که آنها برای هر دو برای کارهای بصری ایجاد کرده اند. اتوکد و همچنین SolidWorks، بسته به آنچه کاربر قصد انجام دارد، می توانند در مونتاژ قطعات، طراحی شبیه سازی، برآورد هزینه، اسناد و مدل های ارائه، مورد استفاده قرار گیرند. سرانجام، قابلیت های ذخیره سازی ابری در هر دو برنامه ادغام شده است تا کاربران به راحتی پروژه های کاری را ذخیره و به اشتراک بگذارند.
نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود