انیمیشن دوبعدی

دسته بندی: دیزاین

معرفی انیمیشن دو بعدی

انیمیشن به معنای دادن زندگی به هر شی در گرافیک کامپیوتری است. انیمیشن قدرت تزریق انرژی و احساسات را به اشیاء بی جان می دهد. انیمیشن همه چیز در مورد تولید یک زنجیره نقاشی و یا تصاویر گرفته شده از طریق یک روش شبیه سازی برای ایجاد حرکت است.

ایده اساسی در زمینه انیمیشن این است که تصاویر ضبط شده را با سرعت کافی نشان دهیم تا چشم انسان آنها را به عنوان حرکت مداوم تفسیر کند. انیمیشن می تواند مجموعه ای از تصاویر مرده را زنده کند. انیمیشن را می توان در بسیاری از حوزه ها مانند سرگرمی، طراحی کامپیوتری، تجسم علمی، آموزش، تجارت الکترونیکی و هنر کامپیوتر استفاده کرد.

انیمیشن 2D فرآیند تولید در یک فضای هنری دو بعدی است. انیمیشن 2D روی ایجاد داستان، شخصیت ها و زمینه ها در محیط های دو بعدی تمرکز می کند. معمولا به عنوان انیمیشن سنتی از آن یاد می شود که چهره ها می توانند در آن به سمت بالا و پایین، چپ و راست حرکت کنند.

انیمیشن 2D از گرافیک برداری و بیت مپ برای ایجاد و ویرایش تصاویر متحرک استفاده می کند.

انواع نرم افزارهای تولید انیمیشن سه بعدی

تفاوت انیمیشن 3D و 2D

اشیاء 3Dهنگامی که مدل سازی می شوند، می توانند تقریبا به عنوان یک جسم فیزیکی مورد استفاده قرار گیرند. شما می توانید آن را به روش دیگری روشن کنید، شما می توانید یک دوربین را برای نگاه کردن به آن از بالا یا پایین حرکت دهید. در انیمیشن 2D همه چیز کشیده شده است. "حرکت دوربین" در 2D به معنای کشیدن همه چیز از یک زاویه دیگر است.

3D اجازه می دهد تا شما را اشیاء واقع بینانه ایجاد کنید. شما می توانید از بافت ها و نورپردازی برای ایجاد اشیائی که به نظر می رسد جامد هستند استفاده کنید و حتی می توانید آنها را با عناصر ویدئویی زنده یکپارچه کنید.

شما می توانید تفاوت بین انیمیشن 2D و 3D را فقط با دیدن ظاهر آنها متوجه شوید. مانند عکس زیر:

در انیمیشن 2D انیمیشن ساز نیاز به مهارت های ترسیم و نقاشی قوی دارد. اما در انیمیشن 3D انیمیشن ساز در یک فضای کاری 3D کار می کند که به عنوان نمای دیدگاه، او محیط، اجزا و اشیا را با 3 محور، X، Y، Z  کنترل می کند. این محور ها بسته به نوع اولویت نرم افزار و تنظیمات پیش فرض آن در موقعیت متفاوت قرار می گیرند.

بخش هایی که انیمیشن 3D به طور گسترده ای در آنها استفاده می شود معماری، پزشکی و هوافضا، مهندسی، بیوتکنولوژی، صنعت بازی، فیلم و غیره است. بخش هایی که انیمیشن 2D به طور گسترده ای در آن مورد استفاده قرار می گیرد، فیلم های دو بعدی، تبلیغات تلویزیونی، کارتون ها، فیلم ها، بازیهای ویدئویی، نمایش های مهندسی، وبسایت ها، یادگیری الکترونیکی و غیره است.

نمونه های انیمیشن 3D عبارت اند از: پارک ژوراسیک (دایناسورها) ، شرک

نمونه های انیمیشن 2D عبارت اند از: پری دریایی، سفید برفی، سیمپسون ها

اگر چه انیمیشن 3D مزیت بیشتری نسبت به انیمیشن 2D دارد، اکثر کاربران ترکیبی از تکنیک های هر دو انیمیشن را به کار می برند. ترکیبی از هر دو انیمیشن 3D و 2D نمایش طبیعی تر را ارائه می دهد. تکنیک های انیمیشن 2D برای کاربران دارای بودجه کم مناسب است.

آیا این نوشته را دوست داشتید؟