آموزش معماری و طراحی داخلی

تفاوت بین معماری و طراحی داخلی

معماران و طراحان داخلی حرفه ای هستند که طرح های طراحی را توسعه می دهند. تفاوت اصلی بین آنها بر روی چیزی است که آنها طراحی می کنند. معماران ساختمان ها را طراحی می کنند، در حالی که طراحان داخلی از مبلمان، وسایل و سایر لوازم جانبی برای ایجاد ظاهر و عملکرد مطلوب برای فضاهای داخل ساختمان استفاده می کنند.

معماران مسئول سازه و نمای ساختمان هستند. آنها تعیین می کنند که چگونه به نظر می رسد و سیستم های ساختمانی حیاتی در کجا قرار می گیرند. طراحان داخلی چیزهایی را به یک فضا می آورند تا آن را کاربردی یا جذاب کنند. آنها چیزهایی مانند مبلمان را انتخاب می کنند و موادی را که برای طراحی اتاق استفاده می شود ترتیب می دهند. معماران و طراحان داخلی هر دو باید با قوانین ساختمان، نیازهای مشتری و بودجه پروژه آشنا باشند. 

ما معتقدیم که هر ساختمان داستانی را روایت می کند. و این داستان ها توسط افراد حرفه ای مانند طراحان داخلی و معماران منحصر به فرد ساخته شده است.

یک معمار طراحی، بررسی و نظارت بر ساخت ساختمان ها را انجام می دهد. هدف اصلی او ساختن ساختاری است که هم کاربردی، هم از نظر ساختاری سالم و هم از نظر زیبایی شناسی جذاب باشد. همچنین، او همچنین باید مهارت های تحلیلی و حل مسئله خوبی داشته باشد. 

همانطور که باید بدانید، یک معمار باید دانش فنی خوبی داشته باشد. گفته می شود، مسئولیت های بیشتری در صلاحیت یک معمار قرار می گیرد. در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم:

 • نیازهای یک پروژه یا کارفرما را بررسی می کند.
 • یک طرح یا طراحی بر اساس بحث و گفتگو و پیشنهاد بودجه ارائه می دهد.
 • قوانین و مقررات ساختمانی و سایر قوانین و مقررات را در طول ساخت و ساز در نظر می گیرد.
 • با خدمه ساخت و ساز و پیمانکاران کار کنید تا اطمینان حاصل کنید که کار سازگار است و به برنامه پایبند است.
 • بازدید از مکان های ساخت و ساز برای بازرسی کار در حال انجام را انجام می دهند.

از طرف دیگر طراحان داخلی علاوه بر دانش فنی، کلاه های خلاقانه خود را وارد کار می کنند. هنگامی که یک ساختمان ساخته می شود، از طراح خواسته می شود تا فضای داخلی خالی را تجهیز و تزیین کند. آنها این کار را با در نظر گرفتن نیازها، سبک زندگی، ترجیحات و بودجه مشتری خود انجام می دهند. جزئیاتی مانند انتخاب متریال، مبلمان، طرح‌های دیوار، طرح‌های رنگی، لوازم جانبی و موارد دیگر در حیطه کاری طراح قرار می‌گیرد.

طراحان داخلی نیز وظایف ضروری خاصی را به عنوان بخشی از شغل خود دارند. در حالی که داشتن یک ذهن خلاق ضروری است، در اینجا برخی از مسئولیت های دیگر آنها آورده شده است:

 • با مشتریان بالقوه ملاقات می کنند و سعی می کنند ایده آنها را به آنها منتقل می کنند.
 • در مورد نیازها و سبک زندگی مشتریان بحث و درک می کنند.
 • پس از بحث، یک طرح طراحی با دقت آماده می کنند.
 • یک برنامه بودجه آزمایشی به مشتریان پیشنهاد می دهند.
 • طرح های آنها را با توجه به بودجه یا ترجیحات مشتری تغییر می دهند.
 • همچنین تمام متریال را تهیه می کنند و با نجار و نصاب کار می کنند.
 • علاوه بر این، روی جزئیاتی مانند مبلمان، طراحی دیوار، طرح رنگ، سبک طراحی، چیدمان آشپزخانه، کفپوش، نورپردازی، مبلمان و موارد دیگر تمرکز می کنند تا فضای زندگی یا کار را ایجاد می کنند.

معماران ساختمان کامل را طراحی و تحویل می دهند. یک طراح داخلی تلاش می کند تا ظاهر، حال، احساس دلخواه را در داخل ساختمان ایجاد کند. یک معمار برای ساختن سازه ای آموزش دیده است که از قوانین و اندازه گیری های خاصی پیروی می کند و در عین حال از عملکردی ساختمان اطمینان می یابد. در حالی که یک طراح داخلی از ایجاد فضای داخلی جذابی که برای ساکنانش مناسب است مراقبت می کند. معماران بر جنبه های فنی بیشتری مانند فرم ساختمان، جهت، مصالح و غیره تمرکز می کنند. یک طراح داخلی بیشتر بر جنبه هایی مانند خواسته ها و نیازهای انسان، عملکرد فضا و زیبایی شناسی تمرکز می کند. 

آموزش معماری و طراحی داخلی 

چه در حال اداره یک شرکت 200 نفری باشید و چه به‌تازگی به‌عنوان یک کارآفرین انفرادی شروع به کار کرده‌اید، استفاده از بهترین نرم‌افزار طراحی داخلی به شما کمک می‌کند تا به موفقیت برسید. نه تنها استفاده مناسب از آنها می تواند ارائه نتایج درجه یک را آسان تر کند، بلکه می تواند عملیات روزانه کسب و کار شما را نیز ساده کند. هر نرم افزار طراحی داخلی دارای تخصص خاصی است - طراحی اتاق، ویرایش عکس یا مدیریت پروژه - به علاوه برخی از پلتفرم ها ممکن است با در نظر گرفتن شرکت های بزرگتر یا کوچکتر ایجاد شوند. از ابزارهایی برای طراحی های کامپیوتری که معماران و طراحان داخلی برای کارهای خود استفاده می کنند می توان به اتوکد، تری دی مکس و غیره اشاره کرد. شما برای یادگیری این ابزارها و نحوه طراحی می توانید از دوره های آموزش معماری و طراحی داخلی استفاده کنید. در زیر اسامی نرم افزارهای مهم درج شده اند:

نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود