اتودسک رویت

آنچه در این صفحه می خوانید:

معرفی رویت (Autodesk Revit)

Autodesk Revit در حال ساختن نرم افزار مدل سازی اطلاعات برای معماران، معماران منظره، مهندسان سازه، مهندسین مکانیکی، برق و لوله کشی (MEP)، طراحان و پیمانکاران است. این نرم افزار اصلی توسط Charles River Software ساخته شده است، که در سال 1997 تاسیس شد، در سال 2000 به شرکت Revit Technology تغییر نام داده شد و در سال 2002 توسط Autodesk به دست آورد. این نرم افزار به کاربران امکان می دهد یک ساختمان و سازه و اجزای آن را به صورت سه بعدی طراحی کنند، عناصر و دسترسی به اطلاعات ساختمان از بانک اطلاعاتی مدل ساختمان داشته باشند و مدل را با پیش نویس 2D حاشیه نویسی کنند. Revit مدل سازی اطلاعات ساختمان 4D است که با ابزارهایی برای برنامه ریزی و ردیابی مراحل مختلف چرخه عمر ساختمان، از مفهوم گرفته تا ساخت و ساز و بعد تعمیر و نگهداری و یا تخریب قادر به انجام آن است.

تاریخچه رویت (Autodesk Revit)

Charles River Software در نیوتن ماساچوست، در 31 اکتبر 1997، توسط لئونید رئیز و ایروین جونگریس، توسعه دهندگان اصلی نرم افزار PTC's Pro / Engineer برای طراحی مکانیکی، با هدف آوردن قدرت مدل سازی پارامتری به صنعت ساختمان تاسیس شد. با بودجه سرمایه گذاران سرمایه گذار Atlas Venture و North Bridge Venture Partners ،Raiz و Jungreis چندین توسعه دهنده نرم افزار و معمار را استخدام کردند و شروع به تولید Revit در سی پلاس پلاس روی پلت فرم مایکروسافت ویندوز کردند. این نرم افزار در ابتدا فقط به عنوان اجاره ماهیانه ارائه می شد و امکان خرید آن وجود ندارد. صدور مجوز توسط یک فرآیند کاملاً خودکار کنترل می شد، نوآوری در زمانی که مداخله انسانی و انتقال دستی کدهای مجوز برای خرید انواع دیگر نرم افزارهای طراحی لازم بود.

اتودسک که به دلیل خط تولید محصولات اتوکد مشهور است، شرکت Revit Technology Revit Technology مستقر در ماساچوست را با قیمت 133 میلیون دلار در سال 2002 خریداری کرد. Autodesk نسخه های مختلف Revit را از سال 2004 منتشر کرده است. در سال 2005 ساختار Revit معرفی شد، سپس در سال 2006 پس از انتشار نسخه 2006 Revit Building به Revit Architecture تغییر نام داد. از Revit 2013، رشته های مختلف در یک محصول قرار گرفته اند و به سادگی Revit نامیده می شوند. در سال 2012 Revit LT جدیدترین نسخه Revit در بازار شد. این نسخه سبک Revit با تعدادی از ویژگی های مانند رندر و محیط های چند کاربر حذف شده است. Autodesk با داشتن بستر Revit خود، به همراه Nemetschek و Gehry Technologies با پروژه دیجیتال مبتنی بر ATIA، یک بازیکن مهم در بازار BIM است.

ویژگی های رویت (Autodesk Revit)

مدل سازی اطلاعات ساختمان با تسهیل طرح های هوشمندانه تر، سریعتر، قوی تر که ضمن کاهش تأثیرات زیست محیطی، از نظر اقتصادی نیز به بخش اساسی هر پروژه طراحی تبدیل شده است. BIM در هر مرحله از طراحی و تجسم، به شبیه سازی و ساخت، پشتیبانی را ارائه می دهد. این نرم افزار به تیم ها کمک می کند تا از راه های سازنده تری با یکدیگر همکاری، نوآوری و ارتباط برقرار کنند.

متخصصانی که آموزش معماری خود را با استفاده از فناوری معمولی CAD به پایان رسانده اند، فوراً متوجه می شوند که Revit فقط یک برنامه نویسی نیست و یک پایگاه داده قدرتمند و پویا است. برخلاف AutoCAD ،Revit به کلیه داده های پروژه در یک فایل پروژه واحد ذخیره می شود و به چندین کاربر اجازه می دهد تا بر روی یک فایل پروژه مشابه کار کنند و تغییرات خود را با هر ذخیره سازی ادغام کنند. کلیه تغییرات در Revit در کل پروژه هماهنگ شده است، بنابراین تغییر در یک مکان (نمای) یک تغییر همزمان در تمام نماها است.

علاوه بر انعطاف پذیری و کارآیی، Revit علاوه بر قابلیت انعطاف پذیری، آموزش و برنامه CAD را با طیف وسیعی از قابلیت ها متحول می کند. از این برنامه می توان برای تسهیل در طراحی، ساخت و ساز، تهیه، قیمت گذاری، ایمنی زندگی، نگهداری مداوم، مدیریت تأسیسات و موارد دیگر استفاده کرد و طبق معماری Evangelist Architectural Evangelist، مشخصات چند استعدادی Revit مزایایی را ایجاد می کند که فراتر از آنچه AutoCAD ارائه می دهد، مانند:

 • زمان چرخه میدان کاهش یافته است.
 • هماهنگی و همکاری بیشتر
 • چرخش کوتاه در طول زمان (TAT)
 • به حداقل رساندن ضایعات
 • فرصت های تجدید پذیر در سایت افزایش یافته است.
 • تشخیص خطای بزرگتر و کاهش خطر
 • افزایش بهره وری کارمندان
 • قابلیت ترسیم همزمان سه بعدی و دو بعدی نقشه ها
 • امکان تبدیل نقشه های فاز 1 به نقشه های فاز 2
 • امکان ایجاد تغییرات در نقشه ها به صورت همزمان
 • قابلیت طراحی حجمی و تبدیل آن به نقشه های اجرایی
 • سازگار با برنامه های 3Dmax و اتوکد
 • مطالعات اقلیمی بر روی ساختمان
 • رندر و انیمیشن سازی پیشرفته
 • حفظ متریال ها و اطلاعات اشیا
 • قابلیت گردش مجازی
 • قابلیت تحلیل انرژی
 • امکان ساده ی تبادل فایل ها

دوره های رویت (Autodesk Revit)

دوره های آموزشی Revit توسط معماران باتجربه صنعت و طراحان ساخت و ساز تدریس می شود. این بدان معناست که تمرین های عملی و واقعی را ارائه می دهد که برای بهبود و ساده سازی فرایندهای روزمره گردش کار شما طراحی شده اند. تجسم، طراحی و همکاری با دوره های جامع که به طور خاص برای هر مهارت طراحی شده اند.

Revit Structure 101 Yellow Belt Bespoke

این دوره اصول اولیه ساختار Revit Structure را پوشش می دهد. کاربران با مفاهیم مدل سازی اطلاعات ساختمان و ابزارهای طراحی پارامتری، تحلیل و مستند سازی آشنا می شوند. آنها ویژگیهای اساسی ساختار Autitk Revit Structure را یاد می گیرند. همچنین یاد می گیرند که از ابزارهای طراحی پارامتری سه بعدی برای ایجاد و تحلیل یک پروژه استفاده کنند و با اسناد ساختاری و تجسم طراحی به پایان برسند. این دوره تمرین های امپریالیستی و متریک را ارائه می دهد که سناریوهای طراحی ساختاری در دنیای واقعی را ارائه می دهند.

Revit Architecture 101 Yellow Belt

این دوره اصول اولیه معماری Autodesk Revit Architecture را در بر می گیرد. نمایندگان با مفاهیم مدل سازی اطلاعات ساختمان و ابزار طراحی و ساخت اسناد پارامتری آشنا می شوند. نمایندگان با یادگیری ویژگی های اساسی معماری Revodes Autodesk و سپس از طریق طراحی شماتیک، مستندات ساختمانی و تجسم طراحی پیشرفت می کنند. این دوره آموزشی Revit برای مبتدیان هم تمرین های امپریالیستی و هم متریک را ارائه می دهد که سناریوهای طراحی معماری در دنیای واقعی را ارائه می دهند.

Revit MEP 101 Yellow Belt

این دوره اصول اولیه مدل سازی اطلاعات ساختمان و ابزار طراحی و اسناد سیستم پارامتری MEP را در بر می گیرد. نمایندگان قبل از پیشرفت در طراحی تجسم ، ویژگی های اساسی Revit MEP را فرا می گیرند و سپس از طریق طراحی شماتیک، تجزیه و تحلیل سیستم و مستندات ساختمانی پیشرفت می کنند.

Revit Architecture 201 Green Belt

هدف از این دوره آموزشی Revit این است که به نمایندگان مهارت داده شود تا از ابزارها و تکنیک های پیشرفته برای ایجاد طرح های پیچیده و رندرهای حرفه ای به دنبال، ایجاد و سفارشی سازی اشیا و همکاری در طراحی با سایر اعضای تیم خود با استفاده از Revit Architecture استفاده کنند. این دوره تمرین های امپریالیستی و متریک را ارائه می دهد که سناریوهای طراحی معماری در دنیای واقعی را ارائه می دهند.

Revit Architecture Certification – Zero to HERO

صفر تا صد برای HERO فقط در 5 روز! Revit را یاد بگیرید و به عنوان کاربر معتبر Autodesk مجوز بگیرید. این گواهینامه ارتقاء شغلی در هزینه های دوره آموزشی Revit شما گنجانده شده است. این دوره سطوح مقدماتی و معمول Revit Architecture را شامل می شود. نمایندگان با مفهوم مدل سازی اطلاعات ساختمان و ابزار طراحی و ساخت اسناد پارامتری آشنا می شوند. با یادگیری ویژگی های اساسی معماری Revodes Autodesk و سپس از طریق طراحی شماتیک، اسناد ساختمانی، تجسم طراحی و ایجاد خانواده پیشرفت می کنند. این دوره Revit هم تمرین های دستی و هم امپراتوری و متریک را ارائه می دهد که سناریوهای طراحی معماری در دنیای واقعی را ارائه می دهند.

گواهینامه های رویت (Autodesk Revit)

گواهینامه های کاربر معتبر Autodesk برنامه های دانشجویی دانشجویان را از سر گرفته و رزومه کاری خود را ارائه می دهد و مدارکی از مهارت ارائه می دهد. صدور گواهینامه ACU راهی عالی برای دانشجویان با حدود 150 ساعت تجربه نرم افزار Autodesk در دنیای واقعی است تا مهارت های نرم افزاری خود را تأیید کنند. کسب گواهینامه های سطح کاربر در زمان مدرسه، اعتماد به نفس دانش آموزان را در ادامه تسلط بر محصولات Autodesk و پیگیری گواهینامه های سطح حرفه ای در آینده، تضمین می کند.

Revit for Architecture 2018

یک حرفه ای معتبر Autodesk در معماری Revit می تواند پیشرفت شغلی، بهبود بهره وری و افزایش اعتبار در صنایع مدیریت و معماری را تسریع کند.

Revit for Electric Building Systems 2018

یک متخصص Autodesk دارای مجوز در Revit MEP® Electric توانایی ها و دانش را با استفاده از Revit برای نقش های مهندسی ویژه مربوط به میدان الکتریکی نشان می دهد.

Revit for Machinery Building Systems 2018

یک متخصص معتبر Autodesk در سیستم های Revit Building Autodesk مهارت و دانش را با استفاده از Revit برای نقش های مهندسی مخصوص سیستم های ساختمان نشان می دهد.

Revit for Structures 2018

یک متخصص Autodesk دارای مجوز در Revit Structures مهارت و دانش را با استفاده از Revit برای نقشهای مهندسی ویژه سازه ها نشان می دهد.

نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود