آموزش رویت (Revit Architecture)

دسته بندی: آموزش های اتودسک (Autodesk)

اتودسک رویت

آنچه در این صفحه می خوانید:

معرفی رویت (Autodesk Revit)

Autodesk Revit در حال ساختن نرم افزار مدل سازی اطلاعات برای معماران، معماران منظره، مهندسان سازه، مهندسین مکانیکی، برق و لوله کشی (MEP)، طراحان و پیمانکاران است. این نرم افزار اصلی توسط Charles River Software ساخته شده است، که در سال 1997 تاسیس شد، در سال 2000 به شرکت Revit Technology تغییر نام داده شد و در سال 2002 توسط Autodesk به دست آورد. این نرم افزار به کاربران امکان می دهد یک ساختمان و سازه و اجزای آن را به صورت سه بعدی طراحی کنند، عناصر و دسترسی به اطلاعات ساختمان از بانک اطلاعاتی مدل ساختمان داشته باشند و مدل را با پیش نویس 2D حاشیه نویسی کنند. Revit مدل سازی اطلاعات ساختمان 4D است که با ابزارهایی برای برنامه ریزی و ردیابی مراحل مختلف چرخه عمر ساختمان، از مفهوم گرفته تا ساخت و ساز و بعد تعمیر و نگهداری و یا تخریب قادر به انجام آن است.

تاریخچه رویت (Autodesk Revit)

Charles River Software در نیوتن ماساچوست، در 31 اکتبر 1997، توسط لئونید رئیز و ایروین جونگریس، توسعه دهندگان اصلی نرم افزار PTC's Pro / Engineer برای طراحی مکانیکی، با هدف آوردن قدرت مدل سازی پارامتری به صنعت ساختمان تاسیس شد. با بودجه سرمایه گذاران سرمایه گذار Atlas Venture و North Bridge Venture Partners ،Raiz و Jungreis چندین توسعه دهنده نرم افزار و معمار را استخدام کردند و شروع به تولید Revit در سی پلاس پلاس روی پلت فرم مایکروسافت ویندوز کردند. این نرم افزار در ابتدا فقط به عنوان اجاره ماهیانه ارائه می شد و امکان خرید آن وجود ندارد. صدور مجوز توسط یک فرآیند کاملاً خودکار کنترل می شد، نوآوری در زمانی که مداخله انسانی و انتقال دستی کدهای مجوز برای خرید انواع دیگر نرم افزارهای طراحی لازم بود.

اتودسک که به دلیل خط تولید محصولات اتوکد مشهور است، شرکت Revit Technology Revit Technology مستقر در ماساچوست را با قیمت 133 میلیون دلار در سال 2002 خریداری کرد. Autodesk نسخه های مختلف Revit را از سال 2004 منتشر کرده است. در سال 2005 ساختار Revit معرفی شد، سپس در سال 2006 پس از انتشار نسخه 2006 Revit Building به Revit Architecture تغییر نام داد. از Revit 2013، رشته های مختلف در یک محصول قرار گرفته اند و به سادگی Revit نامیده می شوند. در سال 2012 Revit LT جدیدترین نسخه Revit در بازار شد. این نسخه سبک Revit با تعدادی از ویژگی های مانند رندر و محیط های چند کاربر حذف شده است. Autodesk با داشتن بستر Revit خود، به همراه Nemetschek و Gehry Technologies با پروژه دیجیتال مبتنی بر ATIA، یک بازیکن مهم در بازار BIM است.

ویژگی های رویت (Autodesk Revit)

مدل سازی اطلاعات ساختمان با تسهیل طرح های هوشمندانه تر، سریعتر، قوی تر که ضمن کاهش تأثیرات زیست محیطی، از نظر اقتصادی نیز به بخش اساسی هر پروژه طراحی تبدیل شده است. BIM در هر مرحله از طراحی و تجسم، به شبیه سازی و ساخت، پشتیبانی را ارائه می دهد. این نرم افزار به تیم ها کمک می کند تا از راه های سازنده تری با یکدیگر همکاری، نوآوری و ارتباط برقرار کنند.

متخصصانی که آموزش معماری خود را با استفاده از فناوری معمولی CAD به پایان رسانده اند، فوراً متوجه می شوند که Revit فقط یک برنامه نویسی نیست و یک پایگاه داده قدرتمند و پویا است. برخلاف AutoCAD ،Revit به کلیه داده های پروژه در یک فایل پروژه واحد ذخیره می شود و به چندین کاربر اجازه می دهد تا بر روی یک فایل پروژه مشابه کار کنند و تغییرات خود را با هر ذخیره سازی ادغام کنند. کلیه تغییرات در Revit در کل پروژه هماهنگ شده است، بنابراین تغییر در یک مکان (نمای) یک تغییر همزمان در تمام نماها است.

علاوه بر انعطاف پذیری و کارآیی، Revit علاوه بر قابلیت انعطاف پذیری، آموزش و برنامه CAD را با طیف وسیعی از قابلیت ها متحول می کند. از این برنامه می توان برای تسهیل در طراحی، ساخت و ساز، تهیه، قیمت گذاری، ایمنی زندگی، نگهداری مداوم، مدیریت تأسیسات و موارد دیگر استفاده کرد و طبق معماری Evangelist Architectural Evangelist، مشخصات چند استعدادی Revit مزایایی را ایجاد می کند که فراتر از آنچه AutoCAD ارائه می دهد، مانند:

 • زمان چرخه میدان کاهش یافته است.
 • هماهنگی و همکاری بیشتر
 • چرخش کوتاه در طول زمان (TAT)
 • به حداقل رساندن ضایعات
 • فرصت های تجدید پذیر در سایت افزایش یافته است.
 • تشخیص خطای بزرگتر و کاهش خطر
 • افزایش بهره وری کارمندان
 • قابلیت ترسیم همزمان سه بعدی و دو بعدی نقشه ها
 • امکان تبدیل نقشه های فاز 1 به نقشه های فاز 2
 • امکان ایجاد تغییرات در نقشه ها به صورت همزمان
 • قابلیت طراحی حجمی و تبدیل آن به نقشه های اجرایی
 • سازگار با برنامه های 3Dmax و اتوکد
 • مطالعات اقلیمی بر روی ساختمان
 • رندر و انیمیشن سازی پیشرفته
 • حفظ متریال ها و اطلاعات اشیا
 • قابلیت گردش مجازی
 • قابلیت تحلیل انرژی
 • امکان ساده ی تبادل فایل ها

دوره های رویت (Autodesk Revit)

دوره های آموزشی Revit توسط معماران باتجربه صنعت و طراحان ساخت و ساز تدریس می شود. این بدان معناست که تمرین های عملی و واقعی را ارائه می دهد که برای بهبود و ساده سازی فرایندهای روزمره گردش کار شما طراحی شده اند. تجسم، طراحی و همکاری با دوره های جامع که به طور خاص برای هر مهارت طراحی شده اند.

Revit Structure 101 Yellow Belt Bespoke

این دوره اصول اولیه ساختار Revit Structure را پوشش می دهد. کاربران با مفاهیم مدل سازی اطلاعات ساختمان و ابزارهای طراحی پارامتری، تحلیل و مستند سازی آشنا می شوند. آنها ویژگیهای اساسی ساختار Autitk Revit Structure را یاد می گیرند. همچنین یاد می گیرند که از ابزارهای طراحی پارامتری سه بعدی برای ایجاد و تحلیل یک پروژه استفاده کنند و با اسناد ساختاری و تجسم طراحی به پایان برسند. این دوره تمرین های امپریالیستی و متریک را ارائه می دهد که سناریوهای طراحی ساختاری در دنیای واقعی را ارائه می دهند.

Revit Architecture 101 Yellow Belt

این دوره اصول اولیه معماری Autodesk Revit Architecture را در بر می گیرد. نمایندگان با مفاهیم مدل سازی اطلاعات ساختمان و ابزار طراحی و ساخت اسناد پارامتری آشنا می شوند. نمایندگان با یادگیری ویژگی های اساسی معماری Revodes Autodesk و سپس از طریق طراحی شماتیک، مستندات ساختمانی و تجسم طراحی پیشرفت می کنند. این دوره آموزشی Revit برای مبتدیان هم تمرین های امپریالیستی و هم متریک را ارائه می دهد که سناریوهای طراحی معماری در دنیای واقعی را ارائه می دهند.

Revit MEP 101 Yellow Belt

این دوره اصول اولیه مدل سازی اطلاعات ساختمان و ابزار طراحی و اسناد سیستم پارامتری MEP را در بر می گیرد. نمایندگان قبل از پیشرفت در طراحی تجسم ، ویژگی های اساسی Revit MEP را فرا می گیرند و سپس از طریق طراحی شماتیک، تجزیه و تحلیل سیستم و مستندات ساختمانی پیشرفت می کنند.

Revit Architecture 201 Green Belt

هدف از این دوره آموزشی Revit این است که به نمایندگان مهارت داده شود تا از ابزارها و تکنیک های پیشرفته برای ایجاد طرح های پیچیده و رندرهای حرفه ای به دنبال، ایجاد و سفارشی سازی اشیا و همکاری در طراحی با سایر اعضای تیم خود با استفاده از Revit Architecture استفاده کنند. این دوره تمرین های امپریالیستی و متریک را ارائه می دهد که سناریوهای طراحی معماری در دنیای واقعی را ارائه می دهند.

Revit Architecture Certification – Zero to HERO

صفر تا صد برای HERO فقط در 5 روز! Revit را یاد بگیرید و به عنوان کاربر معتبر Autodesk مجوز بگیرید. این گواهینامه ارتقاء شغلی در هزینه های دوره آموزشی Revit شما گنجانده شده است. این دوره سطوح مقدماتی و معمول Revit Architecture را شامل می شود. نمایندگان با مفهوم مدل سازی اطلاعات ساختمان و ابزار طراحی و ساخت اسناد پارامتری آشنا می شوند. با یادگیری ویژگی های اساسی معماری Revodes Autodesk و سپس از طریق طراحی شماتیک، اسناد ساختمانی، تجسم طراحی و ایجاد خانواده پیشرفت می کنند. این دوره Revit هم تمرین های دستی و هم امپراتوری و متریک را ارائه می دهد که سناریوهای طراحی معماری در دنیای واقعی را ارائه می دهند.

گواهینامه های رویت (Autodesk Revit)

گواهینامه های کاربر معتبر Autodesk برنامه های دانشجویی دانشجویان را از سر گرفته و رزومه کاری خود را ارائه می دهد و مدارکی از مهارت ارائه می دهد. صدور گواهینامه ACU راهی عالی برای دانشجویان با حدود 150 ساعت تجربه نرم افزار Autodesk در دنیای واقعی است تا مهارت های نرم افزاری خود را تأیید کنند. کسب گواهینامه های سطح کاربر در زمان مدرسه، اعتماد به نفس دانش آموزان را در ادامه تسلط بر محصولات Autodesk و پیگیری گواهینامه های سطح حرفه ای در آینده، تضمین می کند.

Revit for Architecture 2018

یک حرفه ای معتبر Autodesk در معماری Revit می تواند پیشرفت شغلی، بهبود بهره وری و افزایش اعتبار در صنایع مدیریت و معماری را تسریع کند.

Revit for Electric Building Systems 2018

یک متخصص Autodesk دارای مجوز در Revit MEP® Electric توانایی ها و دانش را با استفاده از Revit برای نقش های مهندسی ویژه مربوط به میدان الکتریکی نشان می دهد.

Revit for Machinery Building Systems 2018

یک متخصص معتبر Autodesk در سیستم های Revit Building Autodesk مهارت و دانش را با استفاده از Revit برای نقش های مهندسی مخصوص سیستم های ساختمان نشان می دهد.

Revit for Structures 2018

یک متخصص Autodesk دارای مجوز در Revit Structures مهارت و دانش را با استفاده از Revit برای نقشهای مهندسی ویژه سازه ها نشان می دهد.

آیا این نوشته را دوست داشتید؟
packt-bluebeam-in-3-hours

آموزش Bluebeam در 3 ساعت


در این دوره، شما می آموزید که چگونه با استفاده از ابزارهای Bluebeam از این مزایا بهره ببرید و از ویژگی های تعبیه شده در ابر برای مدیریت پروژه های ساخت...

1400/03/30 97 بازدید
linkedin-revit-2021-essential-training-for-structure-metric

آموزش Revit 2021: آموزش ضروری برای ساختار (معیار)


این دوره بر روی کامپوننت های اصلی Revit 2021 که برای طراحی سازه استفاده می شود، از جمله مثال هایی در واحدهای معیار (متر) متمرکز است. مدرس Eric Wing نح...

1400/02/02 579 بازدید زیرنویس دارد
pluralsight-using-pattern-based-modeling-to-create-exterior-glazing-families

آموزش استفاده از مدل سازی مبتنی بر الگو برای ایجاد Exterior Glazing Families


در این مجموعه از آموزش Revit، یاد خواهید گرفت که چگونه از مدل های مبتنی بر الگوی عمومی و سازگار برای ایجاد یک سیستم exterior glazing سفارشی در Revit ا...

1399/11/17 370 بازدید
linkedin-revit-multifamily-housing

آموزش Revit: ساخت مجتمع مسکونی


در این دوره می توانید یاد بگیرید چگونه با همه چالش های بی نظیر پروژه های مسکن سازی چند خانواده، از جمله ساختمان های آپارتمانی و دوبلکس، رفتار کنید. مد...

1399/09/14 1224 بازدید
linkedin-revit-insight-energy-analysis

آموزش Revit Insight: تحلیل انرژی


در این دوره، با مربی جیم کاوان همراه شوید، زیرا او نحوه استفاده از Insight را برای تجزیه و تحلیل تأثیر خورشیدی یک مجتمع آپارتمانی، با شروع توده های سا...

1399/06/04 1279 بازدید زیرنویس دارد
linkedin-revit-detailing

آموزش Revit - ایجاد جزئیات


در حالی که Revit ابزاری برای ایجاد مدل سازی اطلاعات (BIM) است و BIM یک فرآیند مبتنی بر مدل 3 بعدی است، اما ایجاد جزئیات و درفتینگ 2D هنوز هم جنبه های ...

1399/04/24 1892 بازدید زیرنویس دارد
linkedin-revit-presenting-and-managing-design-options

آموزش Revit: ارائه و مدیریت آپشن های طراحی


Revit دارای چندین ابزار منعطف برای پرزنت کردن آپشن ها است. در این دوره، مدرس William Carney نحوه راه اندازی آپشن های طراحی، مدیریت نماها، نمایش لوکیشن...

1399/04/08 1159 بازدید
linkedin-revit-2020-interior-design-project-management-techniques

آموزش Revit 2020: تکنیک های مدیریت پروژه طراحی داخلی


Autodesk Revit اغلب در ارتباط با معماران و مهندسان است، اما در این دوره، مدرس Chanté Bright قدرت Revit را برای استفاده از آن در مدیریت پروژه طراحی داخ...

1399/04/06 1700 بازدید زیرنویس دارد
linkedin-cert-prep-revit-for-architectural-design-professional

آمادگی جهت کسب گواهینامه Revit برای متخصص طراحی معماری


این دوره را برای تازه کردن و تقویت دانش خود در زمینه های کلیدی در Revit :Autodesk Certified Professional برای آزمون Architectural Design طی کنید. همچن...

1399/03/03 1105 بازدید
linkedin-cert-prep-revit-for-structural-design-professional

آمادگی جهت کسب گواهینامه Revit برای متخصص طراحی ساختار


تبدیل شدن به یک Autodesk Revit برای طراحی ساختاری حرفه ای ثابت می کند که شما جوانب داخلی و خارجی این برنامه را می شناسید و این یک سیگنال برای کارفرمای...

1399/03/03 932 بازدید
linkedin-revit-2020-essential-training-for-mep-metric

دوره Revit 2020 - آموزش ملزومات برای MEP (متریک)


این دوره بر ویژگی های MEP نسخه 2020 Revit برای کاربرانی که ترجیح می دهند در واحدهای متریک کار کنند، تمرکز دارد. در این دوره با اکوسیستم گسترده Revit M...

1399/02/01 2010 بازدید زیرنویس دارد
linkedin-learning-revit-families

یادگیری فمیلی های revit


اگر از Revit استفاده کرده اید، مطمئناً متوجه شده اید که کل مدل براساس خانواده هایی است که در آن جا قرار دارد. اگر نمی دانید چگونه خانواده درست کنید، ا...

1399/01/28 1483 بازدید زیرنویس دارد
linkedin-revit-2020-essential-training-for-architecture-imperial

آموزش Revit 2020 - اصول رویت برای معماری (امپریال)


این دوره برای دانشجویانی طراحی شده است که هیچ تجربه قبلی از Revit ندارند و می خواهند در واحدهای امپریال (اینچ و فیت) کار کنند.  ابتدا با محیط Revit آش...

1399/01/13 1650 بازدید زیرنویس دارد
linkedin-learning-revit-2020

آموزش Revit 2020


در این دوره با اصول اولیه Revit 2020 آشنا می شوید. شروع به اضافه کردن دیوارها ، درها و پنجره ها به مدل خود کنید. همچنین نشان می دهد که چگونه می توانید...

1398/11/28 2019 بازدید
linkedin-dynamo-2-x-essential-training

آموزش اصولی Dynamo 2.x


این دوره آموزشی به شما کمک می کند تا مفاهیم اساسی پشت برنامه نویسی بصری با Dynamo را درک کرده و از آنها در الگوی معماری در Revit استفاده کنید. Autodes...

1398/10/06 1939 بازدید زیرنویس دارد
linkedin-revit-custom-furniture-modeling

آموزش رویت (Revit): مدل سازی مبلمان سفارشی


در این دوره با نحوه ساخت مبلمانی پیچیده در Revit، ساخت وسایل تزئینی کوچک، نکاتی برای ساخت متریال‌های سفارشی و موارد دیگر آشنا خواهید شد....

1398/07/08 1617 بازدید زیرنویس دارد
linkedin-revit-architecture-designing-a-house

آموزش معماری با Revit - طراحی یک خانه


دوره ویدئویی رایگان و کامل آموزش ایجاد پلن ساختمانی با رویت ... از ابزارهای موجود در Revit را برای ایجاد طرح ها یا پلن ها برای خانه‌های بنگله استفاده ...

1398/01/10 4627 بازدید
linkedin-revit-tips-tricks-and-troubleshooting

آموزش Revit - نکات، ترفندها و عیب یابی


نرم ‌افزار رویت برای مدل ‌سازی سه ‌بعدی و ترسیم جزئیات ساختمانی استفاده می‌ شود. در این دوره آموزشی، نکاتی برای کاربران برنامه رویت آموزش داده می شود،...

1397/11/18 2890 بازدید
linkedin-dynamo-for-revit-python-scripting

آموزش Dynamo برای Revit - اسکریپت نویسی پایتون


نرم ‌افزار Revit برای مدل ‌سازی سه ‌بعدی و ترسیم جزئیات ساختمانی استفاده می‌ شود و Dynamo Revit یکی از پلاگین ها و افزونه های کاربری برای نرم افزار Re...

1397/11/14 2751 بازدید
linkedin-advanced-revit-and-dynamo-for-interior-design

آموزش پیشرفته Revit و Dynamo برای طراحی داخلی


خودکارسازی جایگذاری هندسه تکراری و صرفه جویی در وقت برای انجام کارهای طراحی خلاقانه تر مناسب است. با اضافه کردن گردش کار Revit و Dynamo طراحان داخلی م...

1397/10/04 2158 بازدید