آموزش AutoCAD Mechanical

آنچه در این صفحه می خوانید:

معرفی اتوکد مکانیکال (AutoCAD Mechanical)

نرم افزار طراحی و تهیه نقشه اتوکد مکانیکال (AutoCAD Mechanical)، نرم افزاری برای تولید است که دارای کتابخانه های ابزار مبتنی بر استانداردها و همچنین ابزارهایی برای اتوماسیون کارهای معمول CAD مکانیکی و تسریع در روند طراحی مکانیکی است.

مهندسی مکانیک زمینه گسترده ای است که شامل صنعت، کسب و کار، پزشکی و حتی قانون است. برنامه ریزی و دیزاین اشیاء مکانیکی تمرکز اصلی مهندسان مکانیک است، خواه آن ها قطعات موتور را تولید کنند یا دستگاه های کاملی مانند یخچال و فریزر و روبات. برنامه های طراحی مانند اتوکد به مهندسان مکانیک کمک می کنند تا کارهای خود را با کمک به آنها در ایجاد طرح های اولیه و پیدا کردن نقص نقاط قبل از تولید، صرفه جویی در وقت و منابع انجام دهند.

AutoCAD Mechanical یک افزونه در اتوکد است. در درجه اول برای طراحی و پیش نمایش سیستم های ساختمان استفاده می شود. سپس با استفاده از مدل سه بعدی (3D)، اشکال نمایی ایزومتریک تولید می شود و بخش هایی از آن برای نمایش دقیق، برش داده می شود. دستورات بسیاری برای تسهیل هدف وجود دارد. یکی از این دستورات، خط بخش است، شما خطی را تنظیم می کنید که می خواهد از آن استفاده کند برای تولید بخشی که می گویید بله، پس از آن خط را انتخاب کنید، کلیک راست کرده و به آن بگویید برای تولید، از شما می خواهد اشیاء خاصی را انتخاب کنید و این کار را برای شما انجام می دهد.

اتوکد (Autocad) چیست؟

CAD مخفف "Computer-Aided Design" است. اتوکد یک خط از نرم افزار طراحی دو بعدی و سه بعدی است که توسط شرکت Autodesk تولید شده است. اتوکد از مجموعه ویژگی های قدرتمندی برای بهبود گردش کار و ایجاد نقشه ها، نمودارها، ساختارها و نقشه های واقعی برای زندگی برخوردار است. طراحی برای تولید مدل ها و تهیه تولید قطعات لازم است و تجزیه و تحلیل به محاسبه سطح استرس، تأثیر نیروها و تأثیر عناصر محدود در یک طرح کمک می کند. طبق نظرسنجی جنرال الکتریک، 60 درصد از خطاهای قطعات تولید شده مربوط به پیش نویس های ناقص، مبهم است، مشکلی که به راحتی با پشتیبانی نرم افزاری مانند اتوکد اصلاح می شود.

ویژگی های اتوکد مکانیکال (AutoCAD Mechanical)

 • مدیریت لایه:گروه های لایه را جدا کرده و بازیابی کنید و انواع خط و وزن خط را مشخص کنید.
 • خطوط پنهان:هندسه را هنگام ایجاد تغییرات به طور خودکار بروزرسانی کنید. استفاده مجدد از حالت دستی را به حداقل برسانید.
 • 700،000+ کامپوننت و ویژگی های استاندارد: نقشه های دقیق با کامپوننت های استاندارد تهیه کنید.
 • ژنراتورها و محاسبه کننده ها:به طور موثر طرح ها، از جمله شافت، فنر، کمربند، زنجیره ای و ژنراتور را تجزیه و تحلیل کنید.
 • مدل های CAD سه بعدی را ایجاد کنید:جزئیات مدل های اسمبلی و قسمت های اینونتور نیتیو
 • ابزارهای تفصیلی مکانیکی قابل استفاده مجدد:از ابزارهای تهیه پیش نویس هوشمند برای طراحی مکانیکی استفاده کنید.
 • کتابخانه و انتشار مطالب سفارشی:محتوای سفارشی را ایجاد و ذخیره کنید.
 • پیش نمایش Command و منوهای contextual:دستورات پیش نمایش fillet ،chamfer و offset
 • برنامه تلفن همراه اتوکد:هر کجا که بروید، قدرت اتوکد را در دستان خود بگیرید.
 • ابعاد مهندسی مکانیک هوشمند:ابعاد را با استفاده از جعبه های گفتگوی مختصر ایجاد کنید.
 • پشتیبانی از استانداردهای بین المللی تهیه پیش نویس:ارائه اسناد طراحی مبتنی بر استانداردها.

مزایای استفاده از اتوکد مکانیکال (AutoCAD Mechanical)

 • طراحی تولید و عیب یابی

در اولین مراحل یک پروژه طراحی، مهندسان مکانیک می توانند از اتوکد استفاده کنند تا ایده ها را ترسیم کنند و آنها را تجزیه و تحلیل کنند تا بهترین راه حل برای یک مشکل معین را تعیین کنند. نرم افزار اتوکد مکانیکال باعث می شود این روند سریع و آسان انجام شود. این نیاز به ترسیم نقشه های جدید برای هر نسخه از ایده را حذف می کند و طراحی مجدد را ساده تر می کند. علاوه بر این، این نرم افزار به تفسیر این طرح ها، پیدا کردن نقص ها، خطاها و ناسازگاری هایی که مهندس مکانیک ممکن است از دست دهد کمک می کند. از طرف دیگر، مهندس مکانیک می تواند با قرار دادن مشخصات و اجازه به نرم افزار برای یافتن مشکل، از اتوکد برای تعیین منبع نقص در یک محصول موجود استفاده کند، این امکان را برای مهندس فراهم می کند که با مراجعه مستقیم به مشکل و پیدا کردن یک مشکل، کارآیی بیشتری داشته باشد.

 • شبیه سازی و سناریو

یكی از كاركردهای مفید اتوكد، توانایی آن در ارائه یك شبیه سازی گرافیكی از نحوه عملکرد ماشین ساخته شده است. پس از تکمیل نمونه اولیه طراحی در نرم افزار، اتوکد می تواند یک نسخه شبیه سازی شده از نمونه اولیه را تولید و آن را در عمل نشان دهد. این یک عملکرد غیر ممکن است برای سرمایه گذاری مهندس مکانیک بدون سرمایه گذاری در زمان و منابع در تهیه یک نمونه اولیه از زندگی واقعی غیر ممکن است. با کمک این شبیه سازی، مهندسان مکانیک می توانند مشخص کنند که آیا این دستگاه مطابق آنچه در نظر گرفته شده عمل خواهد کرد و هرگونه ترفند یا اصلاح لازم را قبل از شروع تولید می کند.

 • تضمین کیفیت و کنترل کیفیت

به لطف اجزای آنالیز AutoCAD، مهندسان مکانیک می توانند انواع محیط و تنش ها را براساس نمونه اولیه شبیه سازی کنند. این امر به آنها امکان می دهد تا عملکرد یک قسمت یا دستگاه را در محیط های شدید یا تحت شرایط پر فشار برای تست شبیه سازی در خارج از کشور تعیین کنند. این شبیه سازی ها همچنین نمایشی از عملکرد مورد انتظار یک نمونه اولیه در طول زمان را نشان می دهد و امکان پیش بینی دقیق در طول عمر عملکردی دستگاه را قبل از نیاز به تعمیر و نگهداری یا جایگزینی فراهم می کند. اتوکد به مهندسان مکانیک این امکان را می دهد تا مشخصات مفید را تولید کنند و دقیقاً آنچه را که در یک بازه زمانی کارآمد نیاز دارند، به مشتریان ارائه دهند.

نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود