coursera logo

آنچه در این بخش می خوانید:

معرفی Coursera

Coursera یکی از ارائه دهندگان آموزش آنلاین می باشد که عموماً به عنوان MOOC یا دوره های آنلاین گسترده شناخته می شود. دوره های Coursera شامل دوره های دانشگاه ها و شرکت های برتر در سراسر جهان می باشد. در حال حاضر، Coursera دارای فهرستی فعال متکشل ازبیش از 6000 دوره آنلاین است که با مشارکت این موسسات ایجاد شده است.

Coursera با بیش از 200 دانشگاه و شرکت برجسته همکاری می کند تا آموزش آنلاین انعطاف پذیر، مقرون به صرفه و مرتبط با شغل را برای افراد و سازمان های سراسر جهان به ارمغان آورد. Coursera طیف وسیعی از فرصت های یادگیری را از پروژه ها و دوره های عملی گرفته تا گواهینامه های آماده برای کار و برنامه های تحصیلی ارائه می دهد.

coursera courses

بنیانگذار و تاریخچه Coursera

Coursera توسط Daphne Koller و Andrew Ng در سال 2012 با هدف ارائه تجربیات یادگیری متحول کننده زندگی به دانش جویان در سراسر جهان تاسیس شد. امروزه Coursera یک پلت فرم جهانی آموزش آنلاین است که به هر کسی و در هر مکانی دسترسی به دوره ها و مدارک آنلاین از دانشگاه ها و شرکت های برجسته را ارائه می دهد. Coursera در فوریه 2021 گواهینامه B Corp را دریافت کرد، بدین معنا که وظیفه قانونی دارند نه تنها نسبت به سهامدارانشان، بلکه تأثیر مثبت بیشتری نیز بر جامعه خواهند داشت، زیرا تلاش های خود را برای کاهش موانع آموزش جهانی برای همه ادامه می دهند.

تا به امروز، 82 میلیون دانشجو، بیش از 100 کمپانی Fortune 500، بیش از 6 هزار پردیس، کسب و کار و دولت ها برای دسترسی به آموزش در سطح جهانی-در هر زمان و هر مکان-به Coursera مراجعه کرده اند.

دوره های Coursera

دوره های Coursera شامل سخنرانی های ویدیویی از قبل ضبط شده است که می توانید در یک برنامه هفتگی یا زمانی که برای شما مناسب است آنها را تماشا کنید. همچنین، Coursera دارای تالارهای گفتگوی دانش جویان، تکالیف و آزمون ها یا امتحانات آنلاین نیز می باشد. به طور کلی، دوره های Coursera رایگان است (به عنوان مثال تماشای فیلم)، اما اگر می خواهید مدرک دوره را دریافت کنید، باید هزینه ای پرداخت کنید.

coursera certificates

بسیاری از دوره های Coursera بخشی از تخصص Coursera هستند، یک اعتبار خرد که توسط Coursera ارائه می شود. تخصص ها شامل یک سری دوره ها هستند و برای برخی از تخصص ها آخرین دوره یک پروژه Capstone است. اگر دانشجویان برای هر دوره در یک تخصص گواهینامه بگیرند، گواهی تخصص دریافت می کنند. این تخصص ها معمولاً مهارت های مورد تقاضا در کسب و کار و فناوری هستند. شما می توانید دوره ها را به صورت تکی یا همه ی آنها را با هم بگذرانید. همچنین می توانید برای مدرک مبتنی بر MOOC از طریق Coursera اقدام کنید.

اگر گواهی یا سرتیفیکیتی می خواهید اما نمی توانید هزینه آن را بپردازید، Coursera به متقاضیان نیازمند کمک مالی می کند.

دوره های Coursera شامل مباحث زیر میشود:

coursera elearning

آیا گواهینامه coursera معتبر است؟

دوره های Coursera توسط دانشگاه های معتبر جهانی معتبر بوده و گواهینامه های آن توسط بسیاری از کارفرمایان به رسمیت شناخته شده است. بر خلاف بسیاری از دیگر ارائه دهندگان دوره های آموزش الکترونیکی، Coursera گواهی نامه های تأیید شده و مدارک واقعی را ارائه می دهد که می تواند برای حرفه شما مفید باشد.

آیا گواهینامه های Coursera ارزش دارند؟

Coursera یک وب سایت شناخته شده است و دوره های خوبی دارد. دوره ها در سراسر جهان معتبر هستند. گواهینامه هایی که بابت آنها هزینه می کنید قطعاً ارزش زیادی دارند. و هنگامی که گواهینامه در هر موضوع یا دوره را دریافت می کنید، بر ارزش رزومه شما می افزاید.

آیا دوره های Coursera بر مهارت ها و درآمد تاثیر می گذارد؟

یادگیری در Coursera یک راه عالی برای تسلط بر مهارت های آماده به کار، کسب مدارک ارزشمند و پیشبرد حرفه شما است. رزومه شما نحوه نمایش این دستاوردها به استخدام کنندگان و مدیران استخدام و همچنین شبکه شما می باشد.

نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود