آموزش های توسعه بدون کدنویسی

آنچه در این صفحه می خوانیم:

 

آموزش های توسعه بدون کدنویسی
توسعه بدون کد نوعی توسعه وب است که به غیر برنامه نویسان و برنامه نویسان اجازه می دهد به جای نوشتن کد، با استفاده از رابط کاربری گرافیکی نرم افزار ایجاد کنند. جنبش بدون کد بر این باور اساسی استوار است که فناوری باید ایجاد را امکان پذیر و تسهیل کند، نه اینکه مانعی برای ورود باشد.

بسیاری از کارهایی که ما در زندگی روزمره خود انجام می دهیم توسط کد پشتیبانی می شود. چه در حال بررسی حساب های بانکی خود باشیم، چه عکس های دوستان را در رسانه های اجتماعی لایک کنیم یا در حال جستجوی لباس های جدید در سایت های تجارت الکترونیک مورد علاقه خود باشیم، برنامه نویسی چیزی است که همه این اقدامات را ممکن می کند.

برای اکثریت ما که در نوشتن کد دانش کافی نداریم، ایده ساختن یک برنامه وب یا ساختن یک وب سایت برای همیشه دور از دسترس به نظر می رسد. اما فضایی که زمانی فضایی بود که فقط توسعه دهندگان و افراد ماهر در برنامه نویسی می توانستند در آن حرکت کنند، اکنون برای همه باز است. جنبش بدون کد مانع دانستن زبان های برنامه نویسی را از بین برده است و به هر کسی اجازه می دهد ایده های خود را آشکار کند.

در جایی که توسعه برنامه و راه اندازی برنامه های کاربردی وب زمانی تنها توسط برنامه نویسان ماهر امکان پذیر بود، پلتفرم های توسعه بدون کد، همراه با انبوه آموزش های موجود در آنجا می توانند هر کسی را در مسیر رسیدن به ایده های خود قرار دهند. غیر برنامه نویس بودن دیگر مهم نیست.

No-code به سادگی یک لایه انتزاعی بر روی کد است. به این معنی که اصول کد را در نظر می گیرد و آنها را به راه حل های ساده کشیدن و رها کردن ترجمه می کند - به سازندگان اجازه می دهد برنامه ها و وب سایت های مدرن را به صورت بصری بسازند. Webflow ممکن است یک پلتفرم توسعه بدون کد باشد و تمام عملکردهای HTML5، CSS و Javascript را ارائه دهد، اما برای شروع و شروع ساختن نیازی به دانستن هیچ یک از این زبان های برنامه نویسی ندارید.

 

مزایای توسعه بدون کد
مزایای ایجاد برنامه بدون کد از نظر تجاری چیست؟ صرفه جویی در زمان، صرفه جویی در هزینه و رویکرد همه در یک تنها چند نمونه از چگونگی توسعه برنامه های کاربردی حیاتی تجاری با استفاده از چارچوب ایجاد بدون کد WEM هستند که به ارزش شرکت می افزایند.

تمرکز بر هسته برنامه بدون کد:
با یک پلت فرم ایجاد برنامه بدون کد، زمان بیشتری را صرف شناخت مشتریان خود و ایجاد چیزی خواهید کرد که آنها از آن لذت می برند. به بیان دیگر، روی قلب برنامه تمرکز کنید. با ارائه مدل‌های غنی برای استفاده و پیکربندی، ابزارهای معماری بدون کد پیچیدگی زیادی را در طراحی رابط کاربری جلویی انتزاعی می‌کنند. لازم نیست با UI/UX از ابتدا شروع کنید، و زمانی که صرفه جویی می کنید به شما این امکان را می دهد که زمان بیشتری را با مشتریان خود بگذرانید و تجربه بهتری از برنامه ارائه دهید.

کاهش هزینه توسعه تا 80 درصد:
جای تعجب نیست که رویکردهای مرسوم و DevOps برای توسعه نرم افزارهای سفارشی گران هستند. در پشته، باید مهارت های فنی ارزشمندی را به خدمت بگیرید. ممکن است برای طراحی پروژه خود نیاز به استفاده از توسعه دهندگان front-end و back-end، کارشناسان مالی، مشاوران امنیتی و کارشناسان نرم افزار و ابر داشته باشید. تفاوت های ظریف توسعه front-end و back-end برای توسعه برنامه بدون کد انتزاع شده است. کل پشته ممکن است توسط یک توسعه دهنده front-end یا back-end ساخته شود. آنها سریعتر توسعه می یابند و نیازی به نوشتن هیچ کدی از پایه ندارند. هنگام ساخت یک شبکه، لازم نیست به سیستم های زیربنایی مانند موارد، پایگاه داده یا امنیت فکر کنید.

 

ویژگی های توسعه بدون کد
استفاده راحت
راحتی استفاده یکی از دلایل اصلی است که چرا پلتفرم های توسعه بدون کد بسیار شناخته شده و به سرعت در حال گسترش هستند. با کشیدن و رها کردن، که یک تابع مرکزی است، ممکن می شود. با استفاده از این رابط، می توانید به راحتی عملکردی را که باید برای برنامه خود بسازید بکشید و رها کنید. این به شما امکان می دهد کار را به طور موثر انجام دهید.

اتصالات داده
اکثر سیستم‌های توسعه نرم‌افزار بدون کد یا با پایگاه‌های داده و برنامه‌های کاربردی سمت سرور از پیش پیکربندی شده‌اند یا یک رابط کاربری اساسی برای اتصال به پایگاه داده دلخواه شما ارائه می‌کنند.

سازنده رابط کاربری و مدل سازی بصری
اکثر پلتفرم‌های توسعه بدون کد یک طراح رابط کاربری ارائه می‌دهند که به کاربران امکان می‌دهد اجزای از پیش پیکربندی شده را برای ساخت سریع وبلاگ یا نرم‌افزار جمع‌آوری کنند. شما ماژول ها را به یک زنجیره منطقی بکشید و رها کنید تا ویژگی ها را در یک پلت فرم توسعه بدون کد ایجاد کنید. در اصل، هیچ برنامه‌نویسی مورد نیاز نیست. همه چیز قبلاً توسعه یافته یا به صورت بصری مدل شده است. تنها کاری که اکنون باید انجام دهید این است که بکشید، رها کنید و اسمبل کنید. 

 

فناوری های بدون کد چیست؟
توسعه بدون کد به غیر برنامه نویسان این امکان را می دهد تا با استفاده از یک رابط گرافیکی برنامه های مهم تجاری ایجاد کنند. این شامل عناصر کشیدن و رها کردن است، بنابراین کاربران تجاری می توانند به طور مستقل برنامه ها را بدون نیاز به نوشتن کد بسازند.

 

توسعه دهندگان بدون کد چه کسانی هستند؟
توسعه دهندگان بدون کد افرادی هستند که از پلتفرم های توسعه بدون کد برای ساخت برنامه های نرم افزاری بدون نوشتن کد استفاده می کنند. توسعه‌دهندگان بدون کد ممکن است از پیشینه‌های مختلفی باشند و سطوح مختلفی از تخصص فنی داشته باشند. برخی از کاربران تجاری یا تحلیلگران می خواهند راه حل های سفارشی برای خودکارسازی فرآیندهای تجاری یا بهبود کارایی ایجاد کنند. برخی دیگر ممکن است کارآفرینان یا صاحبان مشاغل کوچک باشند که مایلند محصولات نرم افزاری یا برنامه های کاربردی خود را ایجاد کنند.

 

رویکرد بدون کد چیست؟
رویکرد بدون کد، غیر برنامه نویسان را قادر می سازد تا با استفاده از یک رابط گرافیکی، اپلیکیشن های حیاتی برای کسب و کار ایجاد کنند. این شامل عناصر کشیدن و رها کردن است، بنابراین کاربران تجاری می توانند به طور مستقل برنامه ها را بدون نیاز به نوشتن کد بسازند.

 

آموزش های توسعه بدون کدنویسی

تفاوت کم کد با توسعه بدون کد چیست؟
در حالی که سیستم‌های تولید با کد پایین بیش از یک دهه است که به شکل کنونی خود وجود داشته‌اند، اما در تئوری برای مدت طولانی‌تری وجود داشته‌اند. اگر اهل یک محیط IT هستید، احتمالاً به روشی با کد پایین برخورد کرده اید - چه به عنوان یک زبان برنامه نویسی سطح بالا نسل 4/5 مانند Perl، Python، یا SQL یا به عنوان یک مشتق از توسعه نرم افزار.

انتزاعات درونی/سطح قابلیت، انتزاعات در سطح منطقی/رفتاری، و انتزاعات در سطح خارجی/کاربر در ایجاد کد پایین/بدون کد رایج هستند. ارائه یک مرور سریع از هر دو مفید است زیرا آنها نقاط تمایز مهمی بین پلتفرم‌های کم‌کد و بدون کد هستند.


 

چه چیزی می توانید با یک پلت فرم توسعه بدون کد بسازید؟
پلتفرم‌های بدون کد تقریباً جادویی هستند. آنها امکانات بی پایانی را برای ساخت هر برنامه ای بر اساس نیازهای تجاری ارائه می دهند. تنها چیزی که نیاز دارید یک ایده است. با راه حل های بدون کد مناسب، می توانید آن را در چند دقیقه و چند ساعت پیاده سازی کنید.با یک پلتفرم بدون کد، می توانید طیف گسترده ای از برنامه ها و راه حل های نرم افزاری، از جمله:

 • وب سایت ها و برنامه های کاربردی وب: شما می توانید از یک پلت فرم بدون کد برای ایجاد و طراحی وب سایت ها و همچنین اضافه کردن ویژگی ها و عملکردهای تعاملی مانند فرم های تماس، قابلیت های تجارت الکترونیک و ادغام با سایر خدمات وب استفاده کنید.
 • پایگاه داده ها و ابزارهای مدیریت داده: از پلتفرم‌های بدون کد می‌توان برای ایجاد و مدیریت پایگاه‌های داده و سایر ابزارهای مدیریت داده، مانند سیستم‌های مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) وابزارهای مدیریت پروژه استفاده کرد.
 • ابزارهای اتوماسیون گردش کار: می‌توانید از یک پلتفرم بدون کد برای خودکارسازی فرآیندها و گردش‌های کاری مانند صورت‌حساب و پردازش پرداخت استفاده کنید.
 • برنامه های موبایل: برخی از پلتفرم‌های بدون کد توانایی ساخت اپلیکیشن‌های موبایلی بومی را برای دستگاه‌هایiOSو Android ارائه می‌دهند.
 • ابزار رسانه های اجتماعی: از پلتفرم‌های بدون کد می‌توان برای ساخت ابزارهایی برای مدیریت و بازاریابی رسانه‌های اجتماعی، مانند زمان‌بندی پست‌ها و تجزیه و تحلیل معیارهای تعامل استفاده کرد.
 • به طور کلی، انواع برنامه‌های کاربردی و راه‌حل‌های نرم‌افزاری که می‌توانند با یک پلتفرم بدون کد ساخته شوند، تنها با تخیل شما و قابلیت‌های پلتفرم خاصی که استفاده می‌کنید محدود می‌شوند.
 • ابزارها و فروشندگان بدون کد. صدها فروشنده پلتفرم های بدون کد ارائه می دهند. صدها ابزار دیگر برای استفاده با این پلتفرم ها ارائه می دهند. برخی از پلتفرم‌های کم‌کد هم قابلیت‌های کم‌کد و هم بدون کد را ارائه می‌کنند. نمونه هایی از فروشندگان پلت فرم بدون کد عبارتند از:
 • آپیان
 • AppSheet
 • Appy Pie
 • بتی بلوک
 • حباب
 • کیس فلو
 • نینتکس
 • Quickbase
 • رشد کردن
 • زدی وینیل

 

no-code-3

چرا باید توسعه بدون کد را انتخاب کنید؟
دلیل انتخاب توسعه بدون کد این است که این پلتفرم ها به شما کمک می کنند تا برنامه های موبایل و وب را بدون استخدام توسعه دهندگان پر تقاضا و گران بسازید. آنها همچنین به شما این امکان را می دهند که به سرعت برنامه های موجود در IT را حذف کنید و می توانید کاربران قدرتمند سازمان خود را برای نوآوری و سرعت بخشیدن به تحول دیجیتال توانمند کنید. شما همچنین بار نگهداری طولانی مدت یک برنامه بدون کد و همراه با آن هزینه های اضافی را که باید به تیم فناوری اطلاعات پرداخت کنید، حذف می کنید. در عوض، ساخت و استقرار آسانی با کشیدن و رها کردن دریافت می کنید. تا زمانی که مایل به پذیرش محدودیت های پلتفرمی که انتخاب می کنید باشید.

 

آیا پلتفرم‌های کم یا بدون کد آینده در توسعه برنامه هستند؟
امروزه، هر کسب و کاری به یک سیستم مدیریت سازمانی هوشمند نیاز دارد، به این معنی که تقاضا برای ساخت یک اکوسیستم دیجیتال سفارشی افزایش یافته است. علاوه بر این، هنگامی که سازمان آماده سرمایه‌گذاری در فناوری‌های تحول دیجیتال شد، باید پلتفرم‌ها و برنامه‌هایی را که برای رفع نیازهای خاص آن‌ها با هزینه کمتر، کمترین منابع فنی و حداقل تلاش مورد نیاز مفید هستند، در نظر بگیرند.

توسعه برنامه‌های کم‌کد و بدون کد به شرکت‌ها کمک می‌کند تا زیرساخت فناوری اطلاعات خود را در سطح بالاتری با صرف هزینه کمتر از حد معمول ارتقا دهند. این فناوری‌ها برای سازمان‌ها برای غلبه بر چالش‌های معمولی که هنگام دستیابی به برنامه‌های کاربردی سازمانی با آن مواجه هستند، مفید هستند. همچنین برای سازمان ها در برآوردن نیازهای منحصر به فرد خود مفید خواهد بود. بخش‌های درون یک سازمان اکنون می‌توانند برنامه‌های کاربردی را بدون داشتن دانش زیادی در مورد IT بسازند، آزمایش کنند و استفاده کنند.

با این حال، فناوری‌های کم‌کد و بدون کد هرگز نمی‌توانند جایگزین روش‌های توسعه سنتی شوند. همیشه نیاز به توسعه دهندگان ماهر و حرفه ای در صنعت وجود خواهد داشت تا برنامه های پیچیده تر را به کار گیرند.

پلتفرم‌های توسعه بدون کد برای سازمان‌هایی که به دنبال راه‌حل‌های سریع برای رفع نیازهای خاص خود هستند، مفید هستند، در حالی که از کد پایین می‌توان برای توسعه برنامه‌های کاربردی حیاتی تجاری و همچنین برنامه‌های کاربردی خارجی و مشتری‌دار استفاده کرد.
پلتفرم های توسعه کم کد و بدون کد آینده امیدوار کننده ای در توسعه نرم افزار دارند. با گذشت زمان، توسعه دهندگان شهروندی بیشتر و بیشتر می توانند با کمک این پلتفرم ها به تنهایی اپلیکیشن های کوچک و ساده ایجاد کنند. برای کسب و کارها مفید خواهد بود که برنامه های کاربردی خود را بدون صرف زمان، هزینه و تلاش زیاد ایجاد کنند.

 

ویژگی های بهترین پلتفرم های توسعه بدون کد
به گفته گارتنر، پلتفرم‌های بدون کد جزو 10 روند برتری هستند که بر زیرساخت‌ها و عملیات‌ها در سال 2020 تأثیر می‌گذارند. همچنین بیان می‌کند که بدون کد آینده تحرک است. این به این دلیل است که پلتفرم‌ها نیاز بی‌نظیر به توسعه اپلیکیشن را برطرف می‌کنند. هزاران ابزار بدون کد در بازار موجود است که انتخاب مناسب را دشوار می کند. اما چگونه؟ بهترین پلتفرم های توسعه بدون کد چگونه کمک می کنند؟ چرا آنها اینقدر جذاب هستند؟ بیایید با بررسی ویژگی‌های برتر آنها دریابیم.

1. سازنده رابط کاربری
شما می توانید یک صفحه وب کامل را تنها با یک تابع بسازید: کشیدن و رها کردن. همه چیز از حتی تا پاورقی، فرم، جداول و تصاویر را می توان در عرض چند دقیقه جمع کرد. در نتیجه، شما یک صفحه وب خواهید داشت درست همانطور که تصور می کردید. اگر می‌خواهید انعطاف‌پذیری بیشتری داشته باشید، می‌توانید آن را با چارچوبی مانند Angular2 نیز ترکیب کنید.

2. مدل سازی گردش کار
مدل‌سازی گردش کار فقط سریع نیست. آن نیز لذت بخش است این به شما امکان می دهد تمام داده های خود را به طور یکپارچه و بدون استفاده از زبان کد مدیریت کنید.

3. قابلیت استفاده مجدد
اگر به شما بگوییم که می توانید از چندین بخش کوچک از یک برنامه خاص برای ساختن یک برنامه جدید استفاده کنید، چه؟ این به همه افرادی که به دنبال توسعه بدون کد هستند، سود می‌رساند، زیرا دیگران می‌توانند از قطعات برنامه شما برای ساخت برنامه خود استفاده کنند. باز هم، همه اینها مطلقاً به دانش فنی نیاز ندارد.

4. ادغام
از توییتر گرفته تا اسلک و هر چیزی که بین آن‌ها وجود دارد، می‌توانید با برنامه بدون کد خود یکپارچه شوید و فرآیندها را کاملاً خودکار کنید. این قابلیت به ویژه جذاب است زیرا نیاز به دخالت انسان را از بین می برد و برگه های اکسل پیچیده را در این فرآیند حذف می کند.

no-code

5. قابلیت های موبایل
برترین پلتفرم‌های توسعه برنامه بدون کد قابلیت‌های تلفن همراه را ارائه می‌کنند. این بدان معنی است که می توانید نحوه ظاهر و عملکرد برنامه خود را در دستگاه های تلفن همراه تعیین کنید و بر اساس آن آن را سفارشی کنید. به هر حال، تخمین زده می شود که امروزه حدود 3 میلیارد کاربر تلفن هوشمند در جهان وجود دارد.

6. گزارش و تجزیه و تحلیل

همراه با تمام ویژگی های شگفت انگیزی که بدون کد ارائه می دهد، می توانید گزارش های سفارشی ایجاد کنید و آنها را همانطور که می خواهید دریافت کنید. این بدان معنی است که می توان از کل فرآیند تجزیه و تحلیل مراقبت کرد.

7. تحرک بین پلتفرم
برترین پلتفرم توسعه بدون کد به شما امکان می دهد برنامه هایی بسازید که با دستگاه ها و مرورگرهای مختلف سازگار هستند. با ویژگی‌های ساده و مقیاس‌پذیر پلتفرم بدون کد، می‌توانید برنامه‌هایی را با کمترین تلاش و زمان ایجاد کنید.

 

سخن پایانی

توسعه بدون کد آینده نیست. حال حاضر است. و اینجاست که بماند. ویژگی ها و مزایای آن بی نظیر است.علاوه بر این، ساختن چندین برنامه بدون کد برای ایجاد استارتاپ بعدی یا رشد کسب و کار فعلی‌تان یک تکه کیک است!  پایگاه داه های git با ارائه ، بسیار آسان برای استفاده و سریع، جنبش بدون کد را رهبری می کند.

منتظر چی هستی؟ اکنون به گروه بدون کد بپیوندید!

 

نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود