آموزش شیرپوینت

دسته بندی: نرم افزار ها

شیرپوینت

آنچه در این صفحه میخوانید:

شیرپوینت چیست؟

SharePoint یک بستر مشترک مبتنی بر وب است که با Microsoft Office ادغام می شود. SharePoint در سال 2001 راه اندازی شد و در درجه اول به عنوان یک سیستم مدیریت پروژه و ذخیره اسناد به فروش می رسد، اما این محصول بسیار قابل تنظیم است و استفاده از آن در سازمان ها بسیار متفاوت است. مایکروسافت اظهار داشت که شیرپوینت دارای 190 میلیون کاربر در 200 هزار سازمان است. سازمان ها از SharePoint برای ایجاد وب سایت استفاده می کنند. شما می توانید از آن به عنوان مکانی مطمئن برای ذخیره، سازماندهی، به اشتراک گذاری و دسترسی به اطلاعات از هر وسیله ای استفاده کنید. تمام آنچه شما نیاز دارید یک مرورگر وب مانند Microsoft Edge ،Internet Explorer ،Chrome یا Firefox است. هنگام جستجوی اینکه شیرپوینت چیست، پاسخهای متفاوتی را از طریق اینترنت دریافت می کنید:

Microsoft SharePoint یک بستر همکاری و مبتنی بر مرورگر است که از Microsoft استفاده می کند.

سیستم مدیریت محتوای مایکروسافت. این امکان را به گروه ها می دهد تا یک فضای متمرکز و محافظت از رمز عبور را برای اشتراک اسناد تنظیم کنند. اسناد را می توان ذخیره، بارگیری و ویرایش کرد و سپس برای ادامه اشتراک گذاری بارگذاری شد.

SharePoint یک اینترانت مبتنی بر وب است که می تواند با ساده سازی مدیریت و دسترسی به داده ها، به بهبود کارایی سازمان کمک کند.

SharePoint یک پورتال اطلاعاتی سازمانی از مایکروسافت است که می تواند برای اجرای سایت های Intranet ،Extranet و Internet پیکربندی شود.

SharePoint نوعی سرویس دهنده اشتراکی / وبلاگ نویسی / ویکی سبک است که عمدتاً به Microsoft Office Office کمک می کند.

بنابراین شیرپوینت چیست؟ بیایید ابتدا از دیدگاه فنی به آن نگاه کنیم. سرویس های Windows SharePoint ،Microsoft Office SharePoint Server و سرور جستجوی Microsoft وجود دارد. هر کدام عملکردهای خود را به جدول آورده و بر یکدیگر بنا می کنند. Windows SharePoint Services عملکردهای اساسی را دارد که گارتنر آنها به عنوان سرویس های محتوای اصلی می نامد. این دسترسی کاربر را به قابلیت نسخه و Check-in / Checkout ارائه می دهد. سپس WSS می تواند با استفاده از اپلت ها افزوده شود تا عملکردهای مشترک دیگری مانند هشدارهای ایمیل، تقویم های مشترک و غیره اضافه شود.

Microsoft Office SharePoint Server در بالای WSS قرار دارد و ویژگی های دیگری را نیز به لایه زیرین WSS و همچنین راه های اضافی برای تعامل کاربر نهایی با مخزن اضافه می کند. داده ها در یک پایگاه داده SQL قرار دارند. سپس با استفاده از قطعات وب می توانید این اطلاعات را با استفاده از طیف گسترده ای از ماژول های مختلف و برای تعامل در حالات مختلف تجاری در اختیار کاربر قرار دهید. اینها شامل برنامه های متنوعی مانند همکاری، مدیریت اسناد، مدیریت سوابق، گردش کار، شخصی سازی، مدل های فوق داده پیچیده تر و همچنین وبلاگ ها و ویکی ها از طرف وب است.

سرانجام، سرور جستجوی مایکروسافت، موتور جستجوگرهای Enterprise وجود دارد که قابلیت جستجوی پیشرفته در فهرست بندی و جستجو را دارد که می تواند در یک رابط مبتنی بر وب MOSS ادغام شود. مایکروسافت خود شیرپوینت را به عنوان همکاری، پورتال، جستجو، مدیریت محتوای سازمانی (ECM)، مدیریت فرایندهای تجاری (BPM) و هوش تجاری (BI) توصیف می کند، بنابراین مجدداً گزینه های زیادی را می توانید انتخاب کنید. تحقیقات نشان داده است که حتی امروزه بسیاری از افراد پروژه های بزرگ مدیریت اطلاعات خود را بدون یک برنامه مشخص، یا بدون برنامه در کل، یا با قاطعیت نادیده گرفته شده از آنچه که دارند شروع می کنند. برای محصولی که جنبه های بسیاری دارد به عنوان یک نصب شیرپوینت به طور بالقوه می تواند این گزینه را انتخاب کند که قبل از انتخاب آن نیاز دارید.

ویژگی های شیرپوینت

SharePoint در 17 سال گذشته در افزایش کارآیی کار در 500 شرکت به عنوان یک بستر Intranet که از تمام بخشهای تجاری عبور می کند، بطور یکپارچه بوده است. بسیاری از ویژگی های این پلتفرم کار مشترک را در پروژه های موقت و ایجاد فرآیندهای تجاری استاندارد برای به اشتراک گذاری اطلاعات، انتشار اسناد و ضبط داده ها برای افراد بسیار آسان تر می کند.

امکاناتی مانند کنترل های امنیتی، هماهنگی، نسخه سازی و ادغام با Exchange (برنامه های کاربردی ایمیل Outlook) به کاربران مشاغل این امکان را می دهد که در زمان کمتری کار بیشتری انجام دهند و صداقت کارهایی را که انجام می دهند حفظ کنند. شیرپوینت شامل توانایی:

 • قبل از قابل مشاهده شدن، بر روی اسناد تأیید کنید.
 • برای جلوگیری از سایر نویسندگان یا ویرایش های آنها اسناد را بررسی کنید.
 • هنگام آپلود اسناد یا ایجاد تغییرات، اعلان ها را دریافت کنید.
 • گردش خودکار را با استفاده از منطق if / then برای خودکارسازی اقدامات مانند انتقال یا ارسال اسناد به ایمیل و ضبط اطلاعات انجام دهید.

همه این ویژگی ها باعث افزایش بهره وری از کاربران تجاری می شود، اما کاری که SharePoint در مقایسه با سیستم های همکاری قبلی با اسناد قبلی بهتر انجام می دهد، نمایش اطلاعات در مورد ذخیره اطلاعات یا اسناد است. در شیرپوینت بسیار آسان است که به "داده های فوق" یا اطلاعات مربوط به داده ها (مانند زمانی که اصلاح شده، ایجاد شده توسط چه کسی و غیره، بلکه "برچسب ها" را بر روی اسناد یا موارد سفارشی) دسترسی داشته باشند تا کارمندان بتوانند بهتر درک کنند که چرا ممکن است یک سند وجود داشته باشد و چرا مهم است که شیرپوینت حتی بدون باز کردن آن به کاربران این امکان را می دهد که پایگاه های داده های سفارشی را با فرمی با کاربرد آسان ایجاد کنند و هزاران قطعه از اطلاعات را که می توانند در جریان کار قبلی یا سایر فرایندهای تجاری ادغام شوند، ضبط کنند.

کاربرد شیرپوینت

 • پورتال داخلی و شبکه اجتماعی
 • مدیریت مستندات و محتوای سازمانی
 • سایت های اکسترانت
 • سایت های اینترنتی
 • تنظیمات سفارشی تحت وب
 • سفارشی‌سازی داده های لیست ها، کتابخانه ها، صفحات و سایت ها
 • یکپارچه سازی و مدل های توسعه
 • خدمات میزبانی فایل

شیرپوینت آنلاین

شیرپوینت آنلاین

مایکروسافت میزبان شیرپوینت به طور معمول در اشتراک های آفیس 365 همراه است اما می تواند به طور کامل خریداری شود. شیرپوینت آنلاین این مزیت را دارد که نیازی به حفظ سرور شخصی خود ندارد، اما در نتیجه فاقد گزینه های شخصی سازی نصب میزبان شیرپوینت است. این محدود به یک مجموعه اصلی همکاری، میزبانی پرونده و سناریوهای مدیریت اسناد و محتوا است و به صورت مکرر به روز می شود، اما به طور معمول با شرکت SharePoint قابل مقایسه است. در حال حاضر، قابلیت های اضافی شامل موارد زیر است:

 • پشتیبانی از برنامه های افزودنی چارچوب چارچوب
 • جدید "مدرن" (پاسخگو) SharePoint UX (جزئی در سال 2016 گنجانده شده است)
 • گروه های ادغام و آفیس 365 Yammer
 • ادغام با برنامه وب Outlook
 • نسخه های جدیدتر ابزارهای ویرایشگر اسناد رسمی آنلاین
 • حذف محدودیت های اندازه / شماره پرونده های مختلف
 • مفهوم برنامه ها

قابلیت های گمشده شامل موارد زیر است:

 • برخی از برنامه های سفارشی جستجو و رابط کاربر
 • بسیاری از قابلیت های انتشار وب
 • گزینه های مدیریت برنامه های سرویس
 •  بسیاری از انواع سفارشی سازی / راه حل اجرا نمی شوند.
 • امکان خواندن لاگ مربوط به خطا (ULS) وجود ندارد.

مایکروسافت تغییراتی را در SharePoint آنلاین در نقشه راه آفیس خود ذکر کرده است.

شیرپوینت سرور

شیرپوینت سرور به سازمانهایی ارائه می شود که به دنبال کنترل بیشتری بر رفتار یا طراحی شیرپوینت هستند. این محصول بر روی زیرساخت های فناوری اطلاعات مشتریان نصب شده است. این تعداد به روزرسانی مکرر کمتری را دریافت می کند اما به مجموعه گسترده تری از ویژگی ها و قابلیت های سفارشی سازی دسترسی دارد. سه سرور SharePoint Server وجود دارد: Standard ،Enterprise و Foundation (رایگان) که در سال 2016 قطع شد. این سرورها ممکن است به عنوان سرورهای مجازی / ابری معمولی یا به عنوان خدمات میزبانی شده ارائه شوند.

سازمان ها می توانند با استفاده از آخرین ویژگی ها، سرور SharePoint را در محل یا با اشتراک Office 365 Enterprise مستقر و مدیریت کنند. این شامل تمام ویژگی های بنیاد شیرپوینت است. و این ویژگی ها و قابلیت های اضافی، مانند صفحات سایت های مدرن، قسمت های وب مدرن و نویسندگی، لیست ها و کتابخانه های مدرن، جستجوی مدرن، ادغام با PowerApps ،Power BI و MS Flow و صفحه اصلی SharePoint را ارائه می دهد.

معماری شیرپوینت سرور

شیرپوینت سرور را می توان برای کار با تمام دستگاه های توسعه دهنده کوچک کرد یا اینکه در صدها دستگاه مدیریت شود، مقیاس بندی می شود.

Farms: شیرپوینت Farm یک گروه بندی منطقی از سرورهای شیرپوینت است که منابع مشترکی را به اشتراک می گذارند. یک farm به طور معمول مستقل عمل می کند، اما می تواند در یک farm دیگر نیز عضو شود یا عملکردی را برای farm دیگری فراهم کند. هر farm دارای پایگاه داده تنظیمات مرکزی خود است که از طریق رابط PowerShell یا یک وب سایت مدیریت مرکزی (که تا حدودی به زیرساخت های PowerShell وابسته است) مدیریت می شود. هر سرور در farm قادر است به طور مستقیم با بانک اطلاعات مرکزی پیکربندی ارتباط برقرار کند. سرورها از این کار برای پیکربندی سرویس ها (به عنوان مثال IIS، ویژگی های ویندوز، اتصالات بانک اطلاعاتی) برای مطابقت با الزامات farm و گزارش مشکلات بهداشتی سرورها، مسائل مربوط به تخصیص منابع و غیره استفاده می کنند.

Web applications: برنامه های وب (WA) ظروف سطح بالایی برای محتوا در یک farm شیرپوینت هستند. یک برنامه وب در درجه اول با پیکربندی IIS همراه است. یک برنامه وب شامل مجموعه ای از نگاشتهای دسترسی یا URL های تعریف شده در کنسول مدیریت مرکزی SharePoint است که توسط SharePoint در همه موارد IIS (به عنوان مثال سرورهای برنامه وب) که در farm تنظیم شده اند، تکثیر می شوند.

Site collections: مجموعه سایت ها یک گروه سلسله مراتبی از "سایت های شیرپوینت" است. هر برنامه وب حداقل باید یک مجموعه سایت داشته باشد. مجموعه های سایت دارای ویژگی های مشترک برنامه های سرویس و می توانند با نام های میزبان منحصر به فرد پیکربندی شوند. یک مجموعه سایت ممکن است دارای یک پایگاه داده محتوای مجزا باشد یا ممکن است یک پایگاه داده محتوا را با سایر مجموعه های سایت در همان برنامه وب به اشتراک بگذارد.

Service applications: برنامه های کاربردی سرویس بخش های گرانولی از قابلیت SharePoint را برای سایر برنامه های وب و سرویس در farm فراهم می کنند. نمونه هایی از برنامه های سرویس شامل سرویس همگام سازی پروفایل کاربر و سرویس جستجوی نمایه سازی است. یک سرویس می تواند خاموش باشد، در یک سرور وجود داشته باشد، یا در بسیاری از سرورهای یک farm دارای تعادل بار باشد. برنامه های کاربردی سرویس به گونه ای طراحی شده اند که دارای عملکرد مستقل و دامنه امنیتی مستقل باشند.

آیا این نوشته را دوست داشتید؟
pluralsight-sharepoint-conference-19-sharepoint-framework-deep-dive

کنفرانس SharePoint '19: درک عمیق SharePoint Framework


در این دوره، جدیدترین قابلیت های SharePoint Framework را کشف خواهید کرد. همچنین آخرین قابلیت های موجود در SharePoint Framework که می توان از آنها برای...

1400/02/14 282 بازدید
pluralsight-sharepoint-conference-19-sharepoint-architecture-behind-the-scenes

کنفرانس SharePoint '19: پشت صحنه معماری شیرپوینت


هر آنچه درباره نحوه استفاده از SharePoint و OneDrive در کسب و کار که برای ایمن سازی و دسترس پذیری اطلاعات طراحی شده است را بیاموزید. نگاهی هم به پشت ص...

1400/02/14 253 بازدید
pluralsight-sharepoint-conference-19-teamwork-governance-securely-share-manage-and-protect-content-and-collaboration

کنفرانس SharePoint '19: حاکمیت کار تیمی: اشتراک ایمن، مدیریت، و محافظت از محتوا و همکاری


همکاری کارمندان با همکاران داخل و خارج از سازمان عنوان بازی است. کشف تعادل بین اشتراک گذاری آسان فایل ها و محافظت از دارایی های شرکت امری حیاتی است. ن...

1400/02/14 238 بازدید
pluralsight-sharepoint-conference-19-securing-your-sharepoint-and-onedrive-content-with-access-policies-and-labels

کنفرانس SharePoint '19: ایمن سازی محتوای SharePoint و OneDrive با لیبل ها و سیاست های دسترسی


با رشد چشمگیر محتوای دیجیتال در سازمان ها، به روش های ساده و پایداری برای طبقه بندی محتوای دیجیتال در SharePoint و Microsoft OneDrive نیاز دارید. برای...

1400/02/14 246 بازدید
pluralsight-sharepoint-2016-architecture-and-design

آشنایی با معماری و طراحی SharePoint 2016


در پس این دوره، دانش کاملی از نحوه کار طراحی تا معماری در محیط شیرپوینت نهفته است. در این دوره، شما نحوه کار با یک کلاینت برای ایجاد یک طراحی و معماری...

1400/01/31 368 بازدید
pluralsight-sharepoint-conference-19-securing-sharepoint-for-financial-services

کنفرانس SharePoint '19: ایمن سازی شیرپوینت برای سرویس های مالی


این که SharePoint Online و OneDrive for Business چگونه می توانند در رفع چالش نیازهای نظارتی و امنیتی در سازمان های سرویس های مالی به شما کمک کنند را ی...

1400/01/29 230 بازدید
pluralsight-sharepoint-conference-19-securing-governing-and-protecting-your-office-365-investments

کنفرانس SharePoint '19: ایمن سازی، حاکمیت و محافظت از سرمایه های Office 365


مایکروسافت همچنان به سرمایه گذاری در سرویس ها و قابلیت ها برای کمک به شما در محافظت، شناسایی، و پاسخگویی به نیازهای نوظهور امنیتی و انطباق در Office 3...

1400/01/29 214 بازدید
pluralsight-sharepoint-conference-19-rolling-out-microsoft-365-with-yammer

کنفرانس SharePoint '19: توسعه Microsoft 365 با Yammer


در این کنفرانس، مدرس نحوه استفاده از Yammer برای همسطح سازی روان اپلیکیشن ها و اتخاذ آسان حجم کارهای مختلف را بررسی خواهد کرد. او نشان خواهد داد که چگ...

1400/01/29 215 بازدید
pluralsight-sharepoint-conference-19-rethinking-reliability-health-for-sync

کنفرانس SharePoint '19: بازنگری در Reliability و سلامت برای همگام سازی


در یک سال گذشته، ما تفکر خود پیرامون اطمینان پذیری و سرمایه گذاری ها در زمینه های اساسی را تغییر داده ایم. به این کنفرانس بپیوندید تا با روش های جدید ...

1400/01/29 221 بازدید
pluralsight-sharepoint-conference-19-reach-large-audiences-with-immersive-video-and-interactive-discussion-using-microsoft-365-live-events

کنفرانس SharePoint '19: جذب مخاطبان انبوه با ویدئوی جذاب و بحث تعاملی با استفاده از Microsoft 365 Live Events


پخش زنده را به راحتی با اشتراک گذاری صفحه، یک وب کم، یا اتصال به تجهیزات استودیویی برای رویدادهای اجرایی، ارائه دهید. در این کنفرانس، نحوه استفاده از ...

1400/01/25 217 بازدید
pluralsight-sharepoint-conference-19-practical-use-cases-for-microsoft-teams

کنفرانس SharePoint '19: نمونه کاربردهای عملی برای Microsoft Teams


این کنفرانس چند نمونه کاربرد را بررسی می کند که در ابتدا با یک پروژه که تیمی از افراد روی آن کار می کنند شروع می شود و نحوه مدیریت فروشندگانی که از Mi...

1400/01/25 253 بازدید
pluralsight-sharepoint-conference-19-introduction-to-microsoft-stream-engage-and-inform-your-organization-with-intelligent-video

کنفرانس SharePoint '19: آشنایی با Microsoft Stream: مشارکت و اطلاع رسانی سازمانی با ویدئوی هوشمند


ویدئو بر نحوه ارتباط سازمان ها، اشتراک گذاری اطلاعات و رشد تعامل در سراسر یک پایگاه توزیعی کارمندان تأثیرگذار است. اگر می خواهید بدانید Microsoft Stre...

1400/01/25 208 بازدید
pluralsight-sharepoint-conference-19-it-pros-get-relevant-upskilling-for-today-s-cloud

کنفرانس SharePoint '19: دوره IT Pros، نکته را دریاب! ارتقاء مهارت ها برای ابر امروزی


بیش از یک دهه، ابزارهایی مانند SharePoint Management ،Shell AutoSPInstaller، و STS Admin برای متخصصان IT داخلی بسیار مفید بوده اند، اما امروزه چشم اند...

1400/01/25 170 بازدید
pluralsight-sharepoint-conference-19-keynote-the-intelligent-workplace

کنفرانس SharePoint '19: نکات مهم: محیط کار هوشمند


به بزرگترین رویداد جهانی برای جامعه SharePoint و Microsoft 365 که با حضور کاربران و رهبران کسب و کار، متخصصان IT، و توسعه دهندگان از سراسر جهان برگزار...

1400/01/22 200 بازدید
pluralsight-sharepoint-conference-19-kick-start-your-development-with-sharepoint-developer-community-pnp-open-source-projects-and-assets

کنفرانس SharePoint '19: شروع توسعه با دارایی ها و پروژه های متن باز (SharePoint Developer Community (PnP


شیرپوینت دارای یک جامعه توسعه دهنده بسیار فعال است و همراه با مهندسی شیرپوینت تعداد زیادی کنترل و کامپوننت قابل استفاده مجدد و ارزشمند را منتشر کرده ا...

1400/01/22 161 بازدید
pluralsight-sharepoint-conference-19-make-your-content-smarter-sharepoint-azure

کنفرانس SharePoint '19: محتوای خود را هوشمندتر کنید: SharePoint + Azure


محتوای خود را در Microsoft 365 با سرویس های هوشمند Azure Cognitive Services و Azure Search تقویت کنید. در این کنفرانس، نگاهی بر نحوه تجمیع بهترین پلتف...

1400/01/22 244 بازدید
pluralsight-sharepoint-conference-19-integrate-onedrive-and-sharepoint-files-collaboration-and-sharing-using-microsoft-graph

کنفرانس SharePoint '19: ادغام فایل های SharePoint و OneDrive، همکاری، و اشتراک گذاری با استفاده از Microsoft Graph


هر اپلیکیشن به نوبه خود با فایل ها کار و آنها را ذخیره سازی می کند. نحوه خواندن، نوشتن، و توسعه فایل ها در OneDrive و SharePoint، از جمله آخرین پیشرفت...

1400/01/22 205 بازدید
pluralsight-sharepoint-conference-19-live-on-stage-build-an-employee-engagement-experience-with-yammer-sharepoint-stream

کنفرانس SharePoint '19: زنده روی استیج: ساخت یک Employee Engagement Experience با Yammer، شیرپوینت و Stream


در این کنفرانس، نحوه همکاری SharePoint ،Yammer، و Stream با یکدیگر برای قدرت بخشیدن به رهبران در ارتباط با سازمان های خود، همسوسازی افراد با اهداف مشت...

1400/01/22 184 بازدید
pluralsight-sharepoint-conference-19-best-practices-and-what-s-new-for-managing-office-365-groups

کنفرانس SharePoint '19: بهترین شیوه ها و جدیدترین ها در مدیریت Office 365 Groups


Office 365 Groups سرویس عضویتی است که کار گروهی در سرتاسر مایکروسافت 365 را به پیش می برد. در این کنفرانس، ما نوآوری های اخیر در اپلیکیشن های ساخته شد...

1400/01/20 200 بازدید
linkedin-configure-and-manage-sharepoint-on-premises

پیکربندی و مدیریت SharePoint On-Premises


این دوره، علاوه بر استفاده از برخی از بهترین ویژگی های SharePoint Online، نحوه پیکربندی و مدیریت SharePoint را در داخل On-Premises نشان می دهد. مدرس د...

1400/01/19 263 بازدید زیرنویس دارد