آموزش اوت لوک

آنچه در این صفحه می خوانید:

اوت لوک (Outlook) چیست؟

Microsoft Outlook یک مدیر اطلاعات شخصی مایکروسافت است که به عنوان بخشی از مجموعه مایکروسافت آفیس موجود است. در درجه اول یک برنامه ایمیل، که آن نیز شامل تقویم، مدیر وظیفه، مدیر تماس، یادداشت برداری، ژورنال و مرور وب می باشد. همچنین می تواند به عنوان یک برنامه مستقل مورد استفاده قرار گیرد یا می تواند با Microsoft Exchange Server و Microsoft SharePoint Server برای چندین کاربر در یک سازمان، مانند صندوق های پستی و تقویم های مشترک، پوشه های عمومی Exchange، لیست های شیرپوینت و برنامه های نشست کار کند. مایکروسافت همچنین برنامه های تلفن همراه را برای اکثر سیستم عامل های موبایل از جمله iOS و اندروید منتشر کرده است. توسعه دهندگان همچنین می توانند با استفاده از مایکروسافت ویژوال استودیو، نرم افزارهای سفارشی خود را که با Outlook و کامپوننت های آفیس کار می کند، بسازند. علاوه بر این، دستگاه های ویندوز فون می توانند تقریباً تمام داده های Outlook را با Outlook Mobile همگام سازی کنند.

با Outlook در رایانه شخصی، Mac یا دستگاه تلفن همراه خود، می توانید:

  • نامه الکترونیکی را سازماندهی کنید تا به شما امکان تمرکز روی پیام هایی که بیشترین اهمیت را دارند.
  • تقویم خود را مدیریت و به اشتراک بگذارید تا جلسات را با سهولت انجام دهید.
  • پرونده ها را از cloud به اشتراک بگذارید تا گیرندگان همیشه آخرین نسخه را داشته باشند.
  • در هر کجا که هستید متصل و سازنده باشید.

اوت لوک (Outlook) چگونه کار می کند؟

رندر HTML

Outlook 2007 اولین Outlook بود که از موتور ارائه دهنده Internet Explorer به مایکروسافت ورد 2007 تغییر یافت. این بدان معناست که موارد HTML و CSS که توسط Word اداره نمی شوند دیگر پشتیبانی نمی شوند. از طرف دیگر، پیام های HTML که در Word تشکیل شده اند به نظر می رسد که برای نویسنده ظاهر می شود. این امر بر انتشار خبرنامه ها و گزارش ها تأثیر می گذارد، زیرا آنها اغلب برای ایجاد طرح خود از HTML و CSS پیچیده استفاده می کنند. به عنوان مثال، فرم ها دیگر نمی توانند در ایمیل تعبیه شوند.

پشتیبانی از خصوصیات CSS و ویژگی های HTML

اوت لوک در مقایسه با سایر سرویس های ایمیل دیگر از پشتیبانی CSS بسیار محدود برخوردار است. ویژگی های CSS1 و CSS2 به طور کامل اجرا نشده اند و بسیاری از خصوصیات CSS فقط برای عناصر HTML خاص برای اثر مورد نظر قابل استفاده هستند. برخی از ویژگی های HTML به دستیابی مناسب به ایمیل های موجود در Outlook کمک می کنند، اما بیشتر این ویژگی ها در مشخصات HTML 4.0 کاهش یافته اند. برای دستیابی به بهترین سازگاری با Outlook، بیشتر ایمیل های HTML با استفاده از چندین جدول جعبه ایجاد می شوند، زیرا عنصر جدول و زیر عناصر آن از ویژگی و عرض و ارتفاع در Outlook پشتیبانی می کنند. از زمان انتشار Outlook 2007 تاکنون هیچ پیشرفتی نسبت به مشتری ایمیل سازگار با استانداردها صورت نگرفته است.

انتقال فرمت خنثی کپسوله سازی

سرور Outlook و Exchange به صورت داخلی پیام ها، قرار ملاقات ها و موارد را به عنوان اشیاء در یک مدل داده که از سیستم اختصاصی Microsoft Mail، فرمت Rich Format از Microsoft Word و مدل داده های عمومی OLE پیچیده گرفته شده است، استفاده می کنند. وقتی این برنامه ها با پروتکل های دیگری مانند پروتکل های مختلف اینترنت و X.400 ارتباط برقرار می کنند، سعی می کنند این مدل داخلی را بر روی آن پروتکل ها به گونه ای ترسیم کنند که اگر گیرنده نهایی نیز در حال اجرا Outlook یا Exchange باشد، معکوس شود.

این تمرکز روی احتمال اینکه ایمیل ها و موارد دیگر در نهایت به فرمت Microsoft Mail تبدیل شوند، بسیار شدید است که اگر Outlook / Exchange نتواند راهی برای رمزگذاری داده های کامل در قالب استاندارد پیدا کند، به سادگی کل پیام / مورد را رمزگذاری می کند. در یک قالب باینری اختصاصی به نام TNEF ارسال می شود و این را به عنوان یک فایل ضمیمه (معمولاً با نام "winmail.dat") برای ارسال نامناسب یا ناقص نامه / نامه ارسال می کند. اگر گیرنده Outlook / Exchange باشد به سادگی می تواند پیام خارجی ناقص را دور بیندازد و از داده های محصور شده به طور مستقیم استفاده کند، اما اگر گیرنده برنامه دیگری باشد، پیام دریافتی ناقص خواهد بود زیرا داده های موجود در پیوست TNEF بدون استفاده نرم افزار مایکروسافت که برای آن ایجاد شده است. به عنوان راه حل، ابزارهای بی شماری برای رمزگشایی جزئی از پرونده های TNEF وجود دارد.

سازگاری تقویم

Outlook از داده ها و مشخصات همگام سازی برای تقویم و مخاطبین، مانند iCalendar ،CalDAV ،SyncML و vCard 3.0 به طور کامل پشتیبانی نمی کند. Outlook 2007 ادعا می کند که کاملاً سازگار با iCalendar است. با این وجود، از همه اشیاء اصلی مانند VTODO یا VJOURNAL پشتیبانی نمی کند. همچنین، Outlook از کارت ویزیت 2.1 پشتیبانی می کند و از چندین مخاطب در قالب کارت ویزیت به عنوان یک فایل واحد پشتیبانی نمی کند.

ویژگی های اوت لوک (Outlook)

اوت لوک

Microsoft Outlook یک برنامه نرم افزاری کامپیوتری است. Outlook چندین سرویس مانند مدیریت ایمیل، کتاب آدرس، نوت بوک، مرورگر وب و تقویم ارائه می دهد که در آن جلسات آینده را ترتیب می دهید و برنامه خود را برنامه ریزی می کنید. این برنامه در مجموعه برنامه های Microsoft Office به همراه Microsoft Word ،Excel و PowerPoint قرار گرفته است.

جستجو

Microsoft Outlook با یک عملکرد جستجوی یکپارچه ارائه شده است که به شما امکان می دهد به سرعت هر آنچه را که به دنبال آن هستید، پیدا کنید. با استفاده از کلمات کلیدی برای یافتن ایمیل، مخاطبین و تاریخ ها جستجو کنید. این ویژگی را می توان در هر یک از برنامه های Outlook از جمله تقویم، مدیر وظیفه و مدیر تماس با ما استفاده کرد.

ویژگی های امنیتی

Microsoft Outlook دارای چندین ویژگی امنیتی پیشرفته برای محافظت از حساب ایمیل شما در مقابل شکارچیان است. این همچنین شامل محافظت در برابر ایمیل وب سایت های ناخواسته و فیشینگ است. اسکنر پست الکترونیکی داخلی هنگامی که چیزی را از یک فرستنده غیر قابل اعتماد برای شما ارسال می کند به شما هشدار می دهد. می توانید لینک های زنده را غیرفعال کنید و فرستنده ها را از طریق ویژگی های امنیتی مسدود کنید.

اشتراک گذاری

Microsoft Outlook یک برنامه نرم افزاری کامپیوتری است. Outlook چندین سرویس مانند مدیریت ایمیل، کتاب آدرس، نوت بوک، مرورگر وب و تقویم ارائه می دهد که در آن جلسات آینده را ترتیب می دهید و برنامه خود را برنامه ریزی می کنید. این برنامه در مجموعه برنامه های Microsoft Office به همراه Microsoft Word ،Excel و PowerPoint قرار گرفته است.

سازمان دهی آسان

از آنجا که Outlook یک برنامه مدیریت ایمیل است، فقط به شما امکان ارسال ایمیل و ایمیل را نمی دهد. این امکان را به شما می دهد تا ایمیل خود را مستقیماً در تقویم یا لیست مخاطبین خود همگام کنید. شما می توانید با اضافه کردن تاریخ به طور مستقیم از طریق ایمیل خود برنامه های آینده را تهیه کنید. یا می توانید با ارسال یادداشت در OneNote، برنامه یادداشت برداری Outlook، به یک ایمیل یا پیامک برای شخصی ارسال کنید.

با دیگران به راحتی ارتباط برقرار کنید.

تقویم اوت لوک مایکروسافت به شما امکان می دهد تقویم خود را با هر کسی که انتخاب می کنید به اشتراک بگذارید. شما می توانید یک تقویم آنلاین را برای هر یک از مشتری های مهم خود ایجاد و ویرایش و مدیریت کنید تا بتواند به راحتی از آنها استفاده کند. همچنین می توانید اشتراک ها و اطلاعات تماس را به اشتراک بگذارید. با کلیک فقط یک دکمه، شما می توانید برای هر کسی که در لیست مخاطبین شماست، یک پیام متنی را مستقیماً به تلفن خود ارسال کنید. یا برای آنها کارت ویزیت سفارشی ارسال کنید.

اتصال پیشرفته

Microsoft Outlook چیزی بیش از برنامه ای برای رایانه شخصی شما نیست. با اتصال آن به تلفن همراه خود آن را از طریق موبایل همراه داشته باشید. بدون اینکه در نزدیکی رایانه خود باشید می توانید ایمیل بخوانید و ارسال کنید، تقویم خود را ویرایش کنید و یادداشت برداری کنید. حساب Outlook خود را با تلفن خود همگام سازی کنید و می توانید تقویم تلفن خود را به یک برنامه ریز قابل حمل تبدیل کنید. در هنگام قرار ملاقات های خارج از دفتر، هشدار دریافت کنید.

نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود