آموزش Exchange Server

دسته بندی: آموزش شبکه

معرفی Exchange Server

مایکروسافت اکسچنج سرور (MXS) یک برنامه کاربردی سازمانی است که توسط مایکروسافت طراحی شده است تا در سرورهای ویندوز اجرا شود. MXS پشتیبانی می کند از:

  • پست الکترونیک یا ایمیل
  • تماس ها و وظایف
  • تقویم
  • دسترسی به اطلاعات مبتنی بر وب و تلفن همراه
  • ذخیره سازی داده ها

در دهه 1990، ایمیل به یک برنامه کاربردی حیاتی تبدیل شد و منجر به توسعه راه حل های سازمانی کاربر پسند با ویژگی های پیشرفته و قابلیت اتصال شد.

ویژگی های Exchange Serve

Outlook Web App: دسترسی کاربران به پیام صوتی، ایمیل، متون SMS، پیام های فوری (IM) و موارد دیگر را از طریق مرورگرهای استاندارد فراهم می کند.

Exchange ActiveSync: دسترسی کاربران تلفن همراه به صندوق پستی جهانی را با پیام صوتی، ایمیل، پیام های فوری و پیام های گوشی هوشمند فراهم می کند.

حفظ، کشف و آرشیو ایمیل: کمک به کاهش هزینه ها و ساده نگه داشتن فرایندهای ارتباطات تجاری.

Backup and Disaster Recovery: یک راه حل یکپارچه برای Disaster Recovery و تهیه نسخه Backup را با ارائه یک بازیابی اتوماتیک و سریع از سرور، پایگاه داده و خرابی شبکه فراهم می کند.

انعطاف پذیری استقرار: می توان در کلود، به صورت پیش فرض یا هر دو، مستقر شود.

نظارت بر محتوای حساس: می تواند برای ردیابی محتوای حساس ایمیل و جلوگیری از توزیع محتوای غیر قانونی استفاده شود.

پست صوتی: دسترسی کاربران با صندوق ورودی به ایمیل و پست صوتی را فراهم می کند، که هر دو از یک پلتفرم می توانند مدیریت شوند.

حفاظت پیشرفته: بکار گرفتن رمزگذاری یکپارچه و تکنولوژی ضد اسپم و راه حل های پیشرفته آنتی ویروس را فراهم می کند.

مرکز مدیریت Exchange: اجازه می دهد مدیران مجوز دسترسی و دسترسی به سرور را بر اساس عملکرد شغلی بدون دادن دسترسی کامل به رابط مدیریت داشته باشند.

آیا این نوشته را دوست داشتید؟