آموزش آفیس 365

دسته بندی: آموزش آفیس (Microsoft office)

آفیس 365

آنچه در این صفحه می خوانید :

آفیس 365 چیست؟

Office 365 یک خط از سرویس های اشتراک است که توسط مایکروسافت به عنوان بخشی از خط تولید مایکروسافت آفیس ارائه می شود. این برند شامل برنامه هایی است که امکان استفاده از مجموعه نرم افزار Microsoft Office را در طول عمر اشتراک و همچنین نرم افزار مبتنی بر ابر به عنوان محصول خدماتی برای محیط های تجاری از جمله میزبان Exchange Server ،Skype برای Business Server و SharePoint فراهم می کند. تمام برنامه های Office 365 شامل بروزرسانی های خودکار در نرم افزار مربوطه بدون هزینه اضافی است، برخلاف لایسنس های معمولی برای این برنامه ها، در نسخه های جدید نیاز به خرید یک لایسنس جدید دارید.

پس از آزمایش نسخه بتا که از اکتبر 2010 آغاز شد، در ژوئن 2011 مایکروسافت، Office 365 را به عنوان جانشین مجموعه آنلاین بهره وری کسب و کار مایکروسافت راه اندازی کرد، که در ابتدا با هدف کاربران شرکتی انجام شد. با انتشار مایکروسافت آفیس 2013، مایکروسافت Office 365 را گسترش داد تا برنامه های جدیدی را با هدف انواع مختلف مشاغل به همراه برنامه های جدید با هدف مصرف کنندگان عمومی از جمله مزایای متناسب با خدمات مصرف کننده مایکروسافت مانند OneDrive (که ادغام آن با Office مهم بود) گسترش دهد.

در سه ماهه چهارم سال مالی 2017، درآمد Office 365 برای اولین بار از فروش مجوزهای متداول نرم افزار Microsoft Office پیشی گرفت.

ویژگی های آفیس 365

Office 365 شامل تعدادی از محصولات و سرویس ها است. همه اجزای Office 365 را می توان از طریق پورتال آنلاین مدیریت و پیکربندی کرد. کاربران می توانند به صورت دستی یا از یک فایل CSV اضافه شوند یا Office 365 را می توان برای ورود به سیستم با یک فهرست فعال محلی با استفاده از سرویس فدراسیون اکتیو دایرکتوری تنظیم کرد. تنظیمات پیشرفته تر و ویژگی های دیگر نیاز به استفاده از اسکریپت های PowerShell دارد.

سرویس های میزبانی(Hosted services)

برنامه های شغلی و سازمانی برای Office 365 امکان دسترسی به نسخه های میزبان ابری سیستم عامل های سرور Office را بر روی یک نرم افزار به عنوان سرویس پایه، از جمله شیرپوینت، Exchange ،Skype for Business و مجموعه برنامه های وب مبتنی بر مرورگر فراهم می کند. با استفاده از قابلیت OnePrive for Business SharePoint، هر کاربر 1 ترابایت از فضای ذخیره آنلاین نیز دریافت می کند. برخی از برنامه ها همچنین شامل فضای نامحدود ذخیره سازی شخصی برای هر کاربر است. نسخه های Home برای آفیس 365 شامل پیشرفت های برتر برای سرویس های آنلاین در سطح مصرف کننده مایکروسافت از جمله 1 ترابایت ذخیره سازی OneDrive برای هر کاربر و همچنین 60 دقیقه مکالمه تلفنی در هر ماه در سرویس Skype VoIP است.

Outlook

سرویس ایمیل، مدیریت کار، برنامه تقویم و مدیریت تماس همراه با اشتراک Business و Enterprise Office 365 تحت عنوان Outlook در نام تجاری وب قرار دارد. این شامل Outlook Mail ،Calendar Outlook ،People Outlook و Tasks Outlook است. مایکروسافت یک ویژگی ایمیل به نام Clutter with Office 365 را معرفی کرد. Clutter با توجه به اهمیت و اهمیت ایمیل ها، اولویت های کاربر را به یادآوری میکند. این الگوی رفتار کاربر را در مورد مباحث ایمیل مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد، اگر کاربر ایمیل های خود را درباره یک موضوع خاص نادیده بگیرد، Clutter آن ایمیل ها را به پوشه ای با همین نام در Outlook منتقل می کند. کاربران می توانند با ورود به پرتال Office 365 این ویژگی را فعال و غیرفعال کنند.

برنامه های آفیس(Office applications)

رابط کاربری برنامه های اصلی Office، از سپتامبر سال 2018 در دسترس قرار گرفته است. توجه داشته باشید که این رابط کاربری در نسخه دائمی Office 2019 در دسترس نیست. برخی از برنامه های Office 365 همچنین شامل دسترسی به نسخه های فعلی برنامه های دسکتاپ Office برای هر دو ویندوز macOS برای دوره اشتراک است. در مورد Office 2016 در ویندوز، آن را با استفاده از یک سیستم "click-to-run" نصب می کنید که به کاربران امکان می دهد فوراً در حالی که پرونده ها در پس زمینه اجرا می شوند، از برنامه ها استفاده کنند. بروزرسانی های نرم افزار بطور خودکار نصب می شوند که هم نسخه های امنیتی و هم نسخه های جدید Office را پوشش می دهد. اگر اشتراک Office 365 به پایان برسد، برنامه ها وارد یک حالت فقط خواندنی می شوند که قابلیت ویرایش غیرفعال است. هنگامی که یک اشتراک جدید خریداری و فعال شد، عملکرد کامل بازیابی می شود. Publisher، Access و InfoPath فقط در ویندوز موجود است و برای نصب در سیستم عامل های Mac در دسترس نیست.

دسترسی به برنامه های Office Mobile برای دستگاه های اندروید و آی او اس، از جمله تلفن های هوشمند و تبلت ها در ابتدا به مشترکان Office 365 محدود بود اما ویرایش اولیه و ایجاد اسناد از آن زمان به بعد برای استفاده شخصی ساخته شده است. با این حال، Office 365 هنوز هم برای باز کردن برخی از ویژگی های ویرایش پیشرفته، استفاده از برنامه ها در دستگاه هایی با صفحه های بزرگتر از 10.1 اینچ یا استفاده از برنامه های کاربردی برای استفاده تجاری مورد نیاز است. Outlook Groups همچنین به عنوان یک برنامه در ویندوز 10 موبایل ساخته شد.

ابزار های همکاری(Collaboration tools)

Office 365 شامل چندین برنامه بهره وری است که برای پوشش نیازهای همکاری در سطح سازمانی، اداری و تیمی طراحی شده است. در حال حاضر، لیست ابزارهای همکاری شامل بورد های OneDrive for Business ،SharePoint Online Microsoft Teams ،Yammer ،Skype for Business ،Outlook Online و Delve است. انتخاب گسترده ابزارها منشأ بحث های مداوم در مورد هدف هر ابزار و کاربرد بهینه آنها در زندگی تجاری واقعی است. رویکردهای مختلفی برای تعیین نقش ابزارهای همکاری Office 365 در یک سازمان وجود دارد. جنبه های اصلی تأثیرگذار بر انتخاب یک ابزار خاص، نیازهای ارتباطی خاص، اندازه تیم، مشخصات پروژه و همچنین ترجیحات کارمندان است. مطابق رویکرد مورد استفاده، هر ابزار همکاری متناسب با یک سناریوی همکاری خاص است. SharePoint Online اغلب به عنوان بستری برای اینترانت شرکت ها و پورتال ها به همان روشی که SharePoint On-Premises انجام می دهد، عمل می کند. در عین حال، شیرپوینت آنلاین نه تنها با سایت های تیمی بلکه با سایت های ارتباطی  و سایتهای هاب همراه می شود. تیم های مایکروسافت کانال های همکاری را برای ارتباطات عمومی یا خصوصی و همایش های صوتی و تصویری فعال می کنند. Outlook Online میزبان همکاری مبتنی بر ایمیل است. Yammer برای ارتباط با کاربران مشاغل خارج از سازمان خدمت می کند و ارتباطات سازمانی و تیمی مانند انجمن را قادر می سازد. Skype for Business از پیام رسانی لحظه ای، VoIP، صدا، فیلم و کنفرانس وب پشتیبانی می کند.

در مورد بورد های Delve، آنها به ایجاد بورد هایی اجازه می دهند که در کنار یکدیگر گروه بندی شده و اسناد مرتبط را به اشتراک بگذارند. علاوه بر این، گروه های Office 365 وجود دارند که نشان دهنده توانایی تکنولوژیکی در مجموعه هستند تا یک ابزار جدا از هم. گروه های Office 365 امکان ایجاد فضاهای همکاری جداگانه در سایر ابزار Office 365 را فراهم می کنند. یک گروه Office 365 می تواند در Outlook ،SharePoint Online ،Yammer ،Microsoft Teams و سایر ابزارهای همکاری برای متنوع سازی قابلیت های همکاری بومی این برنامه ها سازماندهی شود. به عنوان مثال، اگر تیمی با گروهی در یامر همکاری کند، اعضای آن به طور خودکار یک تقویم تیم، یک صندوق ورودی اشتراکی Outlook، یک کتابخانه SharePoint، یک سایت تیمی SharePoint، یک OneNote مشترک نوت بوک و Planner دریافت می کنند.

مزایای استفاده از آفیس 365

  • بهره مندی از تمامی برنامه های مجموعه آفیس
  • استفاده از آخرین نسخه برنامه ها به صورت رایگان
  • قابل نصب بر روی تمامی دستگاه ها و بدون در نظر گرفتن پلتفرم، سیستم عامل و نسخه آن
  • دارای فضای ابری وان درایو یک ترابایتی برای هر کاربر
  • تماس اسکایپ با خطوط ثابت بیش از 60 کشور دنیا
  • امکان دسترسی به فایل ها و اسناد در همه وقت و همه جا و حفاظت از آنها
  • از نظر اقتصادی به صرفه است

آفیس 365 تجاری

برای رایانه های شخصی و تا پنج کامپیوتر برای هر کاربر، بدون سرویس های آنلاین Exchange ،SharePoint و Lync Online برنامه های دسکتاپ ارائه می دهد. برای مشاغل کوچک، سه برنامه Office 365 حداکثر 300 کاربر را پشتیبانی می کند.

Office Business 365 Essentials: فقط سرویس های آنلاین، از جمله Exchange Online و OneDrive for Business، بدون دسترسی به برنامه های دسکتاپ Office را شامل می شود. این طرح برای سازمان هایی مناسب است که می خواهند ایمیل و فضای ابری را مدیریت کنند اما یک سرمایه گذاری موجود در برنامه های دسکتاپ Office داشته باشند.

Office 365 Business: بسیاری از سرویس های آنلاین را رها می کند و فقط برنامه های دسکتاپ Office و OneDrive for Business را شامل می شود. این یک انتخاب خوب برای مشاغل کوچک است که دسترسی آسان به برنامه های Office و فضای ذخیره سازی ابری را دارند اما نمی خواهند ایمیل خود را به سرورهای مایکروسافت تغییر دهند.

Office 365 Premium Busines: شامل کلیه سرویس های آنلاین و برنامه های دسکتاپ است.

برای سازمانهای بزرگتر، مایکروسافت چهار برنامه Office 365 Enterprise را ارائه می دهد که تعداد نامحدودی از کاربران را پشتیبانی می کند.

Office 365 ProPlus: فقط برنامه های دسکتاپ به همراه OneDrive for Business cloud را ذخیره می کند. این شامل Exchange Email یا سایر سرویس های آنلاین نیست.

Office 365 Enterprise E1: سرویس های آنلاین و نسخه های آنلاین برنامه های Office را ارائه می دهد، اما برنامه های دسکتاپ را شامل نمی شود. سازمان هایی که می خواهند در حین انتقال ایمیل و فضای ذخیره به سرورهای مایکروسافت با نسخه های خاص Office چسبیده باشند، این طرح را مناسب می یابند.

Office 365 Enterprise E3: مجموعه کاملی از سرویس های آنلاین و برنامه های دسکتاپ را ترکیب کرده و محبوب ترین برنامه برای شرکت های بزرگتر است. این شامل ویژگی های پیشرفته کشف و نگه داشتن ایمیل برای مقابله با مسائل دادرسی است.

Office 365 Enterprise E5: شامل برخی از ویژگی های پیشرفته eDiscovery است اما قیمت بالاتر آن را با ویژگی های امنیتی در سطح سازمان توجیه می کند. به عنوان مثال، هر اشتراک Office 365 Enterprise E5 به طور خودکار یک نقطه پایانی برای Office 365 Threat Intelligence است و می تواند با Windows Defender Advanced Threat Protection یکپارچه شود. علاوه بر این برنامه های از پیش تنظیم شده، سرویس های شخصی Office 365 به صورت la-carte نیز در دسترس هستند. برنامه های اضافی برای سازمان های غیرانتفاعی، سازمان های دولتی و مؤسسات آموزشی در دسترس است.

برنامه های Office 365 نیز به عنوان بخشی از بسته نرم افزاری نسبتاً جدید به نام مایکروسافت 365 موجود است که شامل ویندوز 10 و بستر مدیریتی Enterprise Mobility + Security است.

آفیس 365 خانگی

که قبلا با نام Home Premium شناخته می شد با هدف مصرف کنندگان اصلی و خانواده ها؛ مانند نسخه Personal، اما برای استفاده در حداکثر شش دستگاه توسط شش کاربر ارئه می شود. اگر تجارت شما به معنای واقعی کلمه یک فروشگاه یک نفره است، گزینه ارزان قیمت Office 365 Home را انتخاب کنید. ممکن است شما وسوسه شوید اشتراک یکی از نسخه های گران قیمت Office 365 را انتخاب کنید. حتی اگر شرایط شما به اندازه کافی متوسط باشد، این تصمیم معقول می باشد.با این وجود، هیچ محدودیتی در مجوز برای جلوگیری از استفاده شما از Office 365 Home در یک مکان تجاری وجود ندارد.

هر اشتراک Office 365 Home به یک حساب کاربری مایکروسافت گره خورده و به شما امکان دسترسی به مجموعه کامل برنامه های دسکتاپ Office را می دهد مثل: Outlook، ورد ،اکسل، پاورپوینت و وان نوت با Publisher و دسترسی فقط در رایانه های شخصی ویندوز. همچنین این برنامه فضای ذخیره‌سازی ابری OneDrive را که با حساب Microsoft شما در دسترس است به 1TB ارتقا داده و حساب Outlook.com رایگان خود را به یک صندوق پستی بدون آگهی 50 گیگابایتی ارتقا می دهد.

شما می توانید این اشتراک را با حداکثر پنج حساب مختلف مایکروسافت به اشتراک بگذارید، که هر یک می توانند برنامه های دسکتاپ Office را نصب کنند و صندوق پستی اختصاصی یک ترابایت OneDrive و بروز شده خود را داشته باشند.

آیا این نوشته را دوست داشتید؟
linkedin-microsoft-365-security-administration-ms-500-cert-prep-3-implement-and-manage-threat-protection

آمادگی Microsoft 365 Security Administration (MS-500) Cert بخش 3: پیاده سازی و مدیریت حفاظت از تهدید


این دوره، سومین بخش از این دوره، به آزمون Microsoft 365 Security Security می پردازد و دانشجویان را برای برتری در حوزه پیاده سازی و مدیریت حفاظت اطلاعا...

1400/02/01 383 بازدید
linkedin-office-365-new-features-microsoft-365

ویژگی های جدید (Microsoft 365) Office 365


در این دوره، مدرس David Rivers آخرین ویژگی های اضافه شده به Microsoft Office 365 از جمله Word ،Excel ،Outlook و PowerPoint و برنامه های جدید اضافه شده...

1400/01/15 389 بازدید زیرنویس دارد
linkedin-microsoft-365-implement-security-and-threat-management

آموزش Microsoft 365: پیاده سازی مدیریت تهدید و امنیت


این دوره با تشریح ابزارها و تکنیک های توصیه شده برای اطمینان از مدیریت و کنترل صحیح حساب های کاربر، این اهداف را پوشش می دهد. با نحوه پیاده سازی و مدی...

1399/12/30 412 بازدید زیرنویس دارد
linkedin-office-365-for-administrators-troubleshooting-issues-for-users-office-365-microsoft-365

آموزش Office 365 برای مدیران: مسائل عیب یابی برای کاربران (Office 365 / Microsoft 365)


این دوره مروری بر درخواست های عیب یابی کاربر نهایی مربوط به Office 365 به مدیران سطح 1 IT می دهد. بیاموزید که چگونه مشکلات قالب بندی Word را برطرف کنی...

1399/12/27 459 بازدید زیرنویس دارد
pluralsight-sharepoint-conference-19-what-s-new-in-security-compliance-in-sharepoint-onedrive-labels-and-more

کنفرانس SharePoint '19: جدیدترین ها برای امنیت و انطباق در برچسب های SharePoint و OneDrive


ابعاد اصلی امنیت پلتفرم، دسترسی و اشتراک گذاری ایمن، آگاهی و بینش، حاکمیت اطلاعات، و انطباق و اعتماد به OneDrive ،SharePoint، و Microsoft 365 را کشف و...

1399/11/24 363 بازدید
pluralsight-sharepoint-conference-19-flowverload-the-world-s-greatest-intro-to-microsoft-flow

کنفرانس Flowverload :SharePoint '19: جامع ترین دوره معرفی Microsoft Flow در دنیا


در این دوره، آشنایی با Microsoft Flow که شامل 100 مرحله و همراه با دموهای فراوان است، از سادگی ساخت راه حل های مفیدی که می توانید در عرض چند دقیقه برا...

1399/11/24 311 بازدید
pluralsight-sharepoint-conference-19-finding-your-collaboration-sweet-spot-how-good-strategy-can-make-your-migration-to-sharepoint-teams-and-yammer-a-non-event

کنفرانس SharePoint '19: کشف نقطه لذت همکاری: چطور یک استراتژی خوب می تواند مهاجرت شما به Teams ،SharePoint، و Yammer را به یک رویداد غیرمنتظره بدل کند


این کنفرانس، مثال هایی واقعی از برنامه ریزی پروژه، تعلیم، و آموزش آرتیفکت ها، و یک دموی زنده از نحوه همکاری Teams ،SharePoint، و Yammer به عنوان یک پل...

1399/11/24 337 بازدید
pluralsight-sharepoint-conference-19-using-microsoft-graph-to-integrate-data-and-services-to-your-business-applications

کنفرانس SharePoint '19: استفاده از Microsoft Graph در یکپارچه سازی سرویس ها و داده ها برای اپلیکیشن های تجاری


در این کنفرانس، Jeremy Thake یک بررسی اجمالی از سرویس های موجود برای استفاده شما در اپلیکیشن های تجاری ارائه می دهد. بعلاوه، پلتفرم های مختلفی که می ت...

1399/11/22 387 بازدید
pluralsight-sharepoint-conference-19-the-microsoft-365-platform-a-developer-s-tour

کنفرانس SharePoint '19: پلتفرم Microsoft 365: یک تور برای توسعه دهندگان


در این دوره، نحوه ایجاد تعامل اپلیکیشن و تحول بهره وری با توسعه اپلیکیشن به تجربیات در سرتاسر مایکروسافت 365 را کشف کنید. از ویندوز 10 گرفته، تا تجربی...

1399/11/22 330 بازدید
pluralsight-sharepoint-conference-19-what-s-new-for-you-and-driving-adoption-of-file-collaboration-with-office-onedrive-and-microsoft-teams

کنفرانس SharePoint '19: جدیدترین شیوه ها برای شما و ترغیب به پذیرش File Collaboration با آفیس، OneDrive، و Microsoft Teams


OneDrive یک تجربه منحصر به فرد در سراسر اپلیکیشن های آفیس فراهم می کند؛ خواه ویرایش فایل ها در محل، به اشتراک گذاری آنها از طریق چت یا یک ایمیل خارجی،...

1399/11/20 392 بازدید
pluralsight-sharepoint-conference-19-transform-how-your-organization-uses-video-with-microsoft-stream-live-events-mobile-and-integrations-across-o365

کنفرانس SharePoint '19: تغییر شیوه استفاده سازمان شما از ویدئو با Microsoft Stream Live Events، موبایل و یکپارچه سازی ها در سرتاسر O365


نحوه مدیریت بهتر ارتباطات، همکاری، و اشتراک دانش را یاد بگیرید. در این کنفرانس، نگاهی گام به گام به ارائه پخش رویدادهای زنده خواهیم انداخت، و نحوه یکپ...

1399/11/20 319 بازدید
pluralsight-sharepoint-conference-19-an-overview-of-microsoft-teams

کنفرانس SharePoint '19: بررسی اجمالی Microsoft Teams


در این کنفرانس، بهترین شیوه ها در استقرار و اتخاذ راه حل های قدرتمند در Microsoft Teams را از مدرس Karuana Gatimu یاد بگیرید. ابزارها و فریمورک جدیداً...

1399/11/20 338 بازدید
pluralsight-sharepoint-conference-19-building-engaging-business-solutions-for-microsoft-teams-and-sharepoint-using-sharepoint-framework-and-more

کنفرانس SharePoint '19: ساخت راه حل های جذاب تجاری برای Microsoft Teams و شیرپوینت با استفاده از SharePoint Framework و غیره


با کمک وب پارت ها و فریمورک SharePoint، اتوماسیون تجاری را در Microsoft Teams فعال سازی کنید. مشکلات کسب و کار در دنیای واقعی را حل و فصل کنید و بوم ت...

1399/11/16 368 بازدید
pluralsight-sharepoint-conference-19-defending-the-cloud-a-look-behind-the-scenes-on-how-we-secure-microsoft-onedrive-and-sharepoint

کنفرانس SharePoint '19: دفاع از Cloud: نگاهی به پشت صحنه ایمن سازی OneDrive و SharePoint


در این کنفرانس، یاد خواهید گرفت که چطور مهندسان ما با استفاده از تحلیل نموداری، تشخیص نفوذ رفتاری، و واکنش به وقایع در مقیاس ابری از SharePoint Online...

1399/11/16 273 بازدید
pluralsight-planning-and-designing-microsoft-365-identity-strategy

برنامه ریزی و طراحی استراتژی هویت Microsoft 365


در این دوره، اهمیت درک مدیریت هویت، انواع روش های احراز هویت موجود و نحوه کار همگام سازی را خواهید آموخت. ابتدا گزینه های هویت موجود، گزینه های تأیید ...

1399/10/18 792 بازدید زیرنویس دارد
pluralsight-microsoft-teams-2019

آموزش Microsoft Teams 2019


Microsoft Teams یک فضای کاری مبتنی بر چت در Office 365 است که افراد، مکالمات و محتوا را به همراه ابزار مورد نیاز تیم ها گرد هم می آورد تا آنها بتوانند...

1399/10/10 976 بازدید
pluralsight-office-365-forms

آموزش Office 365 Forms


در این دوره، نحوه کار با Office 365 Forms برای ایجاد فرم هایی با کاربرد آسان را یاد خواهید گرفت....

1399/10/08 608 بازدید
pluralsight-office-365-stream

آموزش Office 365 Stream


راه حل اشتراک گذاری ویدئویی مایکروسافت، شامل طیف وسیعی از ویژگی های فوق العاده است که شاید هنوز در مورد آنها نه شنیده باشید نه دیده باشید. با تماشای ا...

1399/10/05 569 بازدید
pluralsight-office-365-flow

آشنایی با Office 365 Flow


در این دوره، آشنایی با Office 365 Flow؛ شما نحوه استفاده از ابزارهای جدید Flow به منظور بهبود اتوماسیون را یاد خواهید گرفت....

1399/10/02 638 بازدید
pluralsight-managing-and-synchronizing-microsoft-365-azure-identities

مدیریت و همزمان سازی هویت های Microsoft 365 Azure


در این دوره، مدیریت و همگام سازی هویت های Microsoft 365 Azure ، شما می آموزید که چگونه Azure AD Connect را امتحان کنید. ابتدا یاد خواهید گرفت که با رو...

1399/09/28 772 بازدید زیرنویس دارد