آموزش ورزش و رژیم غذایی

تعهد به ورزش منظم شروع فوق العاده ای برای تناسب اندام است. با این حال، بدون راهنمایی صحیح تغذیه، دستیابی به اهداف شما ممکن است غیرممکن باشد. تمرینات سخت نیاز به نوع سوخت مناسب دارند - و این سوخت از غذاها و نوشیدنی هایی که مصرف می کنید به دست می آید. در یک مطالعه اخیر در مورد 90000 نفر، محققان دریافتند که تقریباً 57.9 درصد از کالری روزانه شرکت کنندگان از غذاهای بسیار تصفیه شده و فرآوری شده تامین می شود. اینها به اصطلاح «غذاهای راحت» هستند که قفسه‌های سوپرمارکت محلی را پر می‌کنند: سوپ‌های کنسرو شده، غذاهای یخ‌زده، مخلفات جعبه‌ای، نوشابه‌ها و غذاهای میان‌وعده و غیره.

تنها از حدود 29.6 درصد از شرکت کنندگان در این مطالعه، غذاهایی را خوردند که متخصصان تغذیه آن را «حداقل» غذاهای فرآوری شده می خوانند. اینها غذاهایی هستند که اجداد ما آنها را به عنوان غذا می شناختند: میوه از درخت، سبزیجات بیرون کشیده شده از گیاه یا زمین، گوشت واقعی، مرغ، غذاهای دریایی و تخم مرغ. اگر در مورد تمرینات وزنه برداری شخصی و تناسب اندام جدی هستید، باید در مورد رژیم غذایی خود نیز جدی باشید. بدن شما هم از تمریناتی که انجام می دهید و هم از غذاهایی که می خورید ساخته می شود. غذاهایی که می خورید مواد مغذی کلان - پروتئین، کربوهیدرات ها و چربی ها - را فراهم می کنند که به شما انرژی می دهد تا در طول تمرین شما را حفظ کنید و عضلات قوی تری بسازید. ویتامین‌ها، مواد معدنی، آنتی‌اکسیدان‌ها و فیبر موجود در غذاهای واقعی و مفید، تمام سلول‌های بدن شما را تغذیه می‌کند و بهترین سوخت را برای تمرینات شما فراهم می‌کند. بدن خود را مانند یک ماشین در نظر بگیرید. می‌توانید ارزان‌ترین بنزین را در یک ماشین اسپورت شیک بریزید و همچنان کار کند، اما به مرور زمان ممکن است موتور از ناخالصی‌ها خارج شود یا ماشین سریع‌تر فرسوده شود. با ریختن تنها باکیفیت ترین مواد غذایی در بدن خود، بدنه ای به زیبایی شیک ترین خودروی اسپورت می سازید. می‌تواند سریع‌تر و طولانی‌تر بدود، وزنه‌های سنگین‌تر بلند کند و بر رقابت مسلط شود. تغذیه مناسب برای تناسب اندام با درک آنچه باید بخورید، چه زمانی بخورید، و چگونه عادات غذایی خود را برای مدت طولانی حفظ کنید آغاز می‌شود.

چه بخواهید تناسب اندام داشته باشید، وزن کم کنید یا عضله بسازید، تغذیه نقش مهمی در رسیدن به هدف شما دارد. یک رژیم غذایی سالم فقط به کاهش وزن شما کمک نمی کند، بلکه بدن شما را برای ورزش و سایر فعالیت های روزانه شما در بهترین حالت نگه می دارد.

بنابراین، چگونه متوجه می شوید که رژیم غذایی شما سالم است یا خیر و اگر سالم نیست چگونه آن را تغییر دهید؟ همچنین با انواع ورزش ها و رژیم های غذایی مختلف آشنا شوید.

نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود