بلاک چین

آنچه در این صفحه می خوانید؟

بلاک چین چیست؟

بلاک چین یک لیست در حال رشد از سوابق به نام بلوک است که با استفاده از رمزنگاری به یکدیگر پیوند می دهند. هر بلوک حاوی یک هش رمزنگاری از بلوک قبلی، یک جدول زمانی و داده های معامله (که عموماً به عنوان یک درخت مرکل نشان داده می شود) است. با این طراحی، بلاک چین در برابر تغییر داده ها مقاوم است. این "یک دفترکل باز و توزیع شده است که می تواند معاملات بین دو طرف را به طور موثر و به روشی قابل اثبات و دائم ثبت کند". برای استفاده به عنوان یک دفترکل توزیع شده، یک بلاک چین معمولاً توسط یک شبکه peer-to-peer مدیریت می شود که بصورت جمعی به پروتکل برای ارتباطات بین گره و اعتبارسنجی بلوک های جدید پایبند هستند. پس از ثبت، داده ها در هر بلوک معین، بدون تغییر کلیه بلوک های بعدی، که نیاز به اجماع اکثریت شبکه دارد، نمی توانند به صورت برگشتی تغییر کنند. اگرچه سوابق بلاک چین تغییر ناپذیر است، ممکن است بلاک چین با طراحی ایمن در نظر گرفته شود و یک سیستم محاسباتی توزیع شده با تلرانس بالا را مثال بزند. بنابراین اجماع غیر متمرکز با بلاک چین ادعا شده است.

بلاک چین توسط شخص (یا گروهی از افراد) با استفاده از نام Satoshi Nakamoto در سال 2008 اختراع شد تا به عنوان دفتر معاملات عمومی بیت کوین cryptocurrency فعالیت کند. هویت Satoshi Nakamoto ناشناخته است. اختراع بلاک چین برای بیت کوین، آن را به اولین ارز دیجیتال تبدیل کرد که بدون نیاز به یک منبع معتبر یا سرور مرکزی، مشکل دو برابر کردن را برطرف کرد. طراحی بیت کوین از برنامه های دیگر الهام گرفته است و بلاک چین هایی که برای عموم قابل خواندن هستند، توسط cryptocurrencies به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند. بلاک چین نوعی راه آهن پرداخت محسوب می شود. بلاک چین های خصوصی برای استفاده در تجارت پیشنهاد شده اند.

تکنولوژی های بلاک چین

در حال حاضر، حداقل چهار نوع شبکه های بلاک چین وجود دارد:بلاک چین های عمومی، بلاک چین های خصوصی، بلاک چین های کنسرسیوم و بلاک چین های ترکیبی.

بلاک چین عمومی

یک بلاک چین عمومی محدودیت دسترسی ندارد. هرکسی که دارای اتصال به اینترنت باشد می تواند برای آن معاملات ارسال کند و همچنین به عنوان معتبر تبدیل شود. برخی از الگوریتم های اثبات از سهام یا اثبات کار. برخی از بزرگترین و شناخته شده ترین بلاک چین های عمومی عبارتند از بلاک چین bitcoin و بلاک چین Ethereum.

بلاک چین خصوصی

یک بلاک چین خصوصی مجاز است. کسی نمی تواند به آن بپیوندد مگر اینکه از طرف سرپرست شبکه دعوت شود. دسترسی شرکت کننده و اعتبار سنج محدود شده است.

بلاک چین ترکیبی

یک بلاک چین ترکیبی که به سادگی توضیح داده شده است، ترکیبی از خصوصیات مختلف هر دو بلاک چین های عمومی و خصوصی است. این امکان را به کاربران API های بلاک چین می دهد تا تعیین کنند که چه اطلاعاتی خصوصی باقی می ماند و چه اطلاعاتی به صورت عمومی منتشر می شود. عدم تمرکز بیشتر در رابطه با بلاک چین خصوصی که در درجه اول متمرکز هستند، می توانند به روشهای مختلفی حاصل شوند به عنوان مثال، به جای نگه داشتن تراکنش ها در شبکه ای از گره های اجتماعی یا عمومی، هش (با یا بدون بار) می تواند روی کلکسیون های کاملاً غیرمتمرکز مانند بیت کوین ارسال شود. این می تواند به صورت خودکار یا شروع شود، بنابراین یک معامله تاریخی با استفاده از هش امضا شده ارائه می شود. به کاربران امکان می دهد تا روی بلاک چین های مختلف کار کنند، جایی که می توانند داده ها یا منطق تجارت را به صورت انتخابی به اشتراک بگذارند. سایر بلاکچین ها مانند Wanchain از مکانیسم های قابلیت همکاری مانند پل ها استفاده می کنند. با ارسال هش یک معامله (با یا بدون منطق حساس کسب و کار) در صفحه های عمومی مانند بیت کوین یا Ethereum، برخی از نگرانی های مربوط به حریم خصوصی و بلاک چین برطرف می شود، زیرا هیچگونه اطلاعات شخصی شناسایی شده در یک بلاکچین عمومی ذخیره نمی شود. بسته به نوع ساختار ترکیبی معماری آن، راه حل های چند ابر امکان ذخیره داده ها را مطابق با مقررات حفاظت از داده های عمومی و سایر محدودیت های جغرافیایی فراهم می کند و در عین حال از قدرت هش جهانی بیت کوین برای غیرمتمرکز کردن معاملات نیز بهره می برد.

کیف پول بلاک چین

ارز رمزپایه با افزایش ارزش خود باعث ایجاد آشفتگی می شوند. با این کار تقاضا برای کیف پول بلاک چین نیز در حال افزایش است. تا پایان سال 2017، بیش از 21 میلیون کاربر گزارش شده بودند که برای انجام معاملات ارزهای دیجیتالی خود از کیف پول استفاده می کنند. در حالی که این کیف پول ها در یک رابط بصری برای کاربران پیچیده شده اند، اما در باطن عملکردی پیچیده دارند. این امر باعث می شود بسیاری از افراد در مورد چگونگی کار این کیف پول های بلاک چین، چگونگی اطمینان معاملات با این کیف پولها، چگونگی و ذخیره ارزهای دیجیتالی و غیره، کنجکاو شوند. بخش زیر بینش هایی درباره کیف پول بلاک چین و جنبه های مرتبط با آن (انواع، امنیت، توسعه و غیره) به اشتراک می گذارد.

کیف پول بلاک چین یا cryptocurrency یک برنامه نرم افزاری است که به کاربران امکان می دهد تعادل ارز دیجیتال (یا دارایی) خود را خریداری ، فروش و نظارت کنند. اگر درگیر مبادله بیت کوین، اتریوم یا سایر ارزهای رمزنگاری شده هستید، باید از هر نوع کیف پول بلاک چین استفاده کنید. برخلاف کیف پولهای جیبی سنتی، کیف پولهای بلاک چین پول رمزنگاری را ذخیره نمی کنند. آنها سوابق کلیه معاملات (فروش، خرید، تبادل) مربوط به ارز را نگه می دارند و آنها را در بلاک چین ذخیره می کنند.

چگونه کیف پول های بلاک چین کار می کنند؟

کیف پول cryptocurrency کلیدهای خصوصی و عمومی را برای انجام معامله ذخیره می کند. کیف پول برای تأیید اعتبار معامله با چندین بلاک چین در تعامل است و به کاربران امکان می دهد یک یا چندین ارز رمزپایه را خریداری یا بفروشند. اما، دقیقاً چه اتفاقی در پس زمینه می افتد که یک معامله امن و رمزنگاری را ممکن می کند؟ بیایید آن را با یک مثال این موضوع را درک کنیم.

قبل از اینکه به نحوه کارکرد کیف پولهای رمزنگاری بپردازیم، مفهوم کلیدهای عمومی و خصوصی را که در بلاک چین برای یک معامله ذخیره شده اند، درک خواهیم کرد. این کلیدها جفت های غیر یکسان از تعداد زیادی هستند، که در آن می توان یک کلید را با همه به اشتراک گذاشت (کلید عمومی) و دیگری مخفی (کلید خصوصی). این کلیدها بسیار شبیه به مفهوم قفل و کلید- قفل (کلید خصوصی) و کلیدها (کلید عمومی) هستند. مهم نیست که چه تعداد از افراد دارای کلید باشند، تنها در صورت استفاده از آن برای باز کردن قفل مناسب، یعنی کلید خصوصی به درستی با کلید عمومی قابل استفاده است.پس از قفل، می توانید ببینید که چه چیزی در آن ذخیره شده است. به طور مشابه، هنگامی که کلیدهای عمومی و خصوصی مورد استفاده در یک معامله مطابقت دارند، کاربران می توانند ارزش دارایی های دیجیتالی خود (Bitcoin، نشان های ICO و غیره) را در کیف پول خود مشاهده کنند.

مثال: بگویید شخصی بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری برای شما ارسال می کند. هنگام انجام این کار، فرستنده مالکیت آن ارز را به آدرس کیف پول بلاک چین شما اختصاص می دهد. حال برای اینکه بتوانید آن ها را خرج کنید، کلید خصوصی در کیف پول شما باید با کلید عمومی که ارز به آن اختصاص یافته است مطابقت داشته باشد. هنگامی که هر دو کلید مطابقت دارند، تعادل کیف پول شما افزایش می یابد. در این فرایند، هیچ مبادله ای صورت نمی گیرد بلکه معامله ای انجام می شود، روی بلاک چین ضبط می شود و سپس تغییرات در کیف پول منعکس می شوند.

انواع کیف پول های بلاک چین

سه نوع کیف پول cryptocurrency برای ذخیره و بازتاب معاملات در بلاک چین در دسترس است.

کیف پول نرم افزاری: برنامه های نرم افزاری هستند که در یک دستگاه (دسکتاپ یا موبایل) دانلود می شوند یا به صورت آنلاین قابل دسترسی هستند. بسته به نوع وسیله ای که برای آنها در نظر گرفته شده است، کیف پول های نرم افزاری نیز به شرح زیر طبقه بندی می شوند:

  • دسکتاپ: این کیف پول ها را می توان در رایانه شخصی یا لپ تاپ دانلود کرد و فقط از سیستم نصب شده روی آنها قابل دسترسی است. اگر دسترسی به هرجای دیگر چیزی نیست که شما انتظار آن را دارید، کیف پول نرم افزار خوب است. کیف پول های رومیزی هر چند گزینه ای مطمئن هستند، اما اطمینان حاصل کنید که سیستم شما در برابر حملات ویروس محافظت می شود زیرا یک آسیب پذیری ممکن است باعث شود که بودجه خود را از دست بدهید.
  • آنلاین: از آنجا که این کیف پولها روی ابر اجرا می شوند، شما این مزیت را دارید که از طریق یک مرورگر وب به هر وسیله ای (تلفن همراه، تبلت ، دسکتاپ) دسترسی پیدا کنید. کلیدهای خصوصی برای معامله (در کیف پول های آنلاین) بصورت آنلاین ذخیره می شوند و توسط شخص ثالث کنترل می شوند، که باعث می شود آنها گزینه کمی ناامن برای انجام آن داشته باشند.
  • همراه: این کیف پولها به عنوان یک برنامه تلفن همراه در دسترس هستند و بنابراین در هر زمان و در هر مکان در دسترس هستند. در کنار این، امکان اسکن کدهای QR انتقال آسانتر و سریعتر بودجه را فراهم می کند. با توجه به مزایایی که برنامه های تلفن همراه ارائه می دهند، توسعه کیف پول موبایل در بین سه دسته کیف پول نرم افزار محبوب است.

در حالی که هیچ سیستمی وجود ندارد که 100٪ امن باشد. در صورت انتخاب هر یک از سه کیف پول نرم افزاری، تمام آنچه شما نیاز دارید، اتخاذ تدابیر امنیتی کافی در پایان است.

کیف پول های سخت افزاری: کیف پول های سخت افزاری کلیدهای خصوصی کاربران را در دستگاه سخت افزاری مانند USB ذخیره می کنند. این کیف پول ها با رابط های مختلف وب سازگاریدارند و از چندین ارز رمزپایه پشتیبانی می کنند. برای استفاده از این کیف پول ها، باید آنها را به هر وسیله مجهز به اینترنت وصل کنید، پین را وارد کنید و تأیید کنید. از آنجا که همه ارزها بصورت آفلاین ذخیره می شوند، کیف پول های سخت افزاری امن ترین گزینه های کیف پول موجود هستند.

کیف پول کاغذی: برای کیف پول های کاغذی، جفت کلید (عمومی و خصوصی) با استفاده از یک نرم افزار نرم افزار تولید می شوند و سپس چاپ می شوند تا بتوانند معامله را انجام دهند. کیف پول های کاغذی برای خرید و فروش وجوه به طور کلی با کیف پولهای نرم افزاری کار می کنند. ارز از کیف پول نرم افزار به آدرس عمومی روی کاغذ منتقل می شود. و برای باز کردن وجوه، ارزها از کیف پول کاغذ به کیف پول نرم افزار منتقل می شوند. این فرایند فراگیر نام دارد که شامل اسکن کد QR یا اضافه کردن کلیدها به صورت دستی است.

کیف پول تک یا چند ارزی: در حالی که بیت کوین هنوز بزرگترین شبکه بلاک چین را در اختیار دارد Ripple ،Ethereum ،Litecoin ،Carnado و سایر altcoin ها مورد توجه کاربران قرار گرفته اند. اگر شما یا مشتریانتان برای دریافت یا انتقال وجه نیاز به معامله با چندین ارز دارید، دیگر نیازی به داشتن کیف پول جداگانه برای هر ارز نیست. شما یا می توانید یک کیف پول داشته باشید که از یک ارز واحد پشتیبانی می کند یا یکی از آنها که از چندین ارز رمزپایه پشتیبانی می کند. داشتن کیف پول چند ارز در واقع انتخابی بهتر و انعطاف پذیر است.

معماری بلاک چین

یک بلاک چین یک دفترکل دیجیتالی غیر متمرکز، توزیع و عمومی است که برای ضبط معاملات در بسیاری از رایانه ها استفاده می شود، به طوری که بدون ثبت همه ی بلوک های بعدی، هیچ سابقه درگیر قابل بازگشت نیست. این به کاربران امکان می دهد معاملات مستقلی و نسبتاً ارزان را بررسی و حسابرسی کنند. یک بانک اطلاعاتی بلاک چین با استفاده از یک شبکه نظیر به نظیر و یک سرور زمان سنج توزیع شده به صورت مستقل اداره می شود. آنها با همکاری جمعی که توسط منافع جمعی تأمین می شود، تأیید می شوند. چنین طرحی باعث ایجاد جریان کار قوی می شود که عدم اطمینان شرکت کنندگان در مورد امنیت داده ها حاشیه است. استفاده از بلاک چین ویژگی تجدیدپذیری نامتناهی را از یک دارایی دیجیتال حذف می کند. تأیید می کند که هر واحد ارزش فقط یک بار منتقل شده و مشکل طولانی مدت هزینه های مضاعف را حل می کند. یک بلاک چین به عنوان یک پروتکل مبادله ارزش توصیف شده است. یک بلاک چین می تواند حقوق عنوان را حفظ کند زیرا، هنگامی که به درستی برای تفاهم نامه توافق نامه مبادله تنظیم شود، سابقه ای را ارائه می دهد که پیشنهاد و پذیرش را وادار می کند.

بلوک

بلاک ها دسته ای از معاملات معتبر را که در یک درخت مرکل علامت گذاری شده و رمزگذاری شده اند، نگه می دارند. هر بلوک شامل هش رمزنگاری بلوک قبلی در بلاک چین است و این دو را به هم پیوند می دهد. بلوک های مرتبط یک زنجیره تشکیل می دهند. این فرایند تکرار شونده، انسجام بلوک قبلی را تأیید می کند، تمام راه بازگشت به بلوک پیدایش اصلی. گاهی اوقات بلوک های جداگانه می توانند همزمان تولید شوند و یک انشعاب موقتی ایجاد می کنند. علاوه بر یک سابقه مبتنی بر هش، هر بلاک چین دارای الگوریتم مشخصی برای به ثمر رساندن نسخه های مختلف تاریخ است به گونه ای که یکی از آنها با نمره بالاتر می تواند نسبت به سایرین انتخاب شود. بلوک هایی که برای ورود به زنجیره انتخاب نشده اند بلوک های یتیم نامیده می شوند. همتای پشتیبانی کننده از پایگاه داده، نسخه های مختلفی از تاریخ را هر از گاهی دارند. آنها فقط بالاترین امتیاز را از بانک اطلاعاتی دارند که برای آنها شناخته شده است. هر زمان که یک فرد همکار نسخه بالاتری را کسب کرد (معمولاً نسخه قدیمی با یک بلاک جدید اضافه شده است)، پایگاه داده خود را گسترش داده یا رونویسی می کنند و بهبود را به همتای خود ارسال می کنند. هیچگاه تضمین مطلق وجود ندارد که هرگونه ورود ویژه در بهترین نسخه تاریخ برای همیشه باقی بماند. بلاکچین ها به طور معمول برای افزودن امتیاز بلوک های جدید بر روی بلوک های قدیمی ساخته شده اند و به جای بازنویسی بلوک های قدیمی انگیزه هایی برای گسترش با بلوک های جدید دارند. بنابراین، احتمال تبدیل شدن به ورودی بصورت نمایی کاهش می یابد زیرا بلوک های بیشتری در بالای آن ساخته می شوند و در نهایت بسیار کم می شوند. به عنوان مثال، بیت کوین از یک سیستم اثبات کار استفاده می کند، جایی که زنجیره ای که دارای اثبات تجمعی ترین کار است، توسط شبکه معتبر در نظر گرفته می شود. تعدادی روش وجود دارد که می تواند برای نشان دادن سطح کافی از محاسبه استفاده شود. در یک بلاک چین، محاسبات به جای استفاده از روش سنتی و موازی انجام می شود.

زمان بلوک

زمان بلوک میانگین زمان لازم برای تولید شبکه است که یک بلوک اضافی در بلاک چین ایجاد کند. بعضی از بلاک چین ها هر پنج ثانیه یک بلوک جدید ایجاد می کنند. تا زمان تکمیل بلوک، داده های موجود قابل تأیید می شوند. درcryptocurrency، این عملاً وقتی معامله صورت می گیرد، بنابراین زمان بلوک کوتاه تر به معنی سریع تر معاملات است. مدت زمان بلوک Ethereum بین 14 تا 15 ثانیه تنظیم شده است، در حالی که برای بیت کوین 10 دقیقه است.

Hard forks

Hard forks یک تغییر قانون است به گونه ای که نرم افزاری که طبق قوانین قدیمی اعتبار می یابد، بلوک های تولید شده طبق قوانین جدید را معتبر نمی داند. در صورت وجود Hard forks، تمام گره هایی که طبق قوانین جدید کار می کنند نیاز به به روزرسانی نرم افزار خود دارند. اگر یک گروه از گره ها همچنان به استفاده از نرم افزار قدیمی بپردازند در حالی که گره های دیگر از نرم افزار جدید استفاده می کنند، ممکن است شکاف رخ دهد. برای مثال، اتریوم سخت تلاش کرده است تا سرمایه گذاران DAO را "كامل" كند، كه با سوء استفاده از آسیب پذیری در كد آن هك شده بودند. در این حالت، fork منجر به شکاف ایجاد زنجیرهای اتریوم و اتریوم کلاسیک شد. در سال 2014 از جامعه Nxt خواسته شد كه Hard forks را در نظر بگیرند كه منجر به بازگشت سوابق بلاک چین برای كاهش تأثیر سرقت 50 میلیون NXT از مبادله اصلی رمزنگاری شود. پیشنهاد انشعاب سخت رد شد و برخی از وجوه پس از مذاکره و پرداخت باج بازیافت شد. از طرف دیگر، برای جلوگیری از شکاف دائمی، اکثر گره ها با استفاده از نرم افزار جدید ممکن است به قوانین قدیمی بازگردند، همانطور که مورد تقسیم بیت کوین در 12 مارس 2013 بود.

عدم تمرکز

با ذخیره سازی سراسر داده ها بوسیله شبکه peer-to-peer، بلاک چین تعدادی از خطرات ناشی از نگهداری داده ها را به صورت مرکزی از بین می برد. بلاک چین غیرمتمرکز ممکن است از پیام ad-hoc (شبکه تبلیغاتی) عبور و توزیع کند. شبکه های بلاک چین peer-to-peer فاقد نقاط متمرکز آسیب پذیری هستند که کرک رایانه می تواند از آن سوءاستفاده کند. به همین ترتیب، هیچ نقطه مرکزی از شکست نیست. روشهای امنیتی بلاک چین شامل استفاده از رمزنگاری کلید عمومی است. ارزش های ارسال شده به شبکه به عنوان متعلق به آن آدرس ثبت می شوند. یک کلید خصوصی مانند گذرواژه ای است که به صاحب آن امکان دسترسی به دارایی های دیجیتالی یا وسیله ای برای ارتباط متقابل با قابلیت های مختلفی که اکنون از بلاک چین پشتیبانی می کند، می دهد. داده های ذخیره شده در بلاک چین به طور کلی غیرقابل فسخ تلقی می شوند.

باز بودن

بلاکچین های باز نسبت به برخی از سوابق مالکیت سنتی کاربر پسند تر هستند، که در عین حال برای عموم آزاد است، اما هنوز هم نیاز به دسترسی فیزیکی برای مشاهده دارد. از آنجا که همه بلاکچین های اولیه مجاز نبودند، بحث و گفتگو در مورد تعریف بلاک چین به وجود آمده است. موضوعی که در این بحث در حال انجام است این است که آیا یک سیستم خصوصی با تأیید کننده هایی که توسط یک مرجع مرکزی وظیفه و مجوز (مجاز) گرفته شده است باید در نظر گرفته شود. طرفداران زنجیره های مجاز یا خصوصی استدلال می کنند که اصطلاح "بلاک چین" ممکن است برای هر ساختار داده ای که داده ها را در بلوک های مهر زده شده بسته می کند، اعمال شود. این بلاکچین ها به عنوان یک نسخه توزیع شده از کنترل همزمان همگرایی (MVCC) در پایگاه های داده خدمت می کنند. درست همانطور که MVCC مانع از تغییر همزمان دو معامله یک شی واحد در یک پایگاه داده می شود، بلاک چین مانع از دو تراکنش می شود که یک خروجی واحد را در یک بلاک چین صرف کنند. مخالفان می گویند که سیستم های مجاز شبیه پایگاه داده های شرکت های بزرگ سنتی هستند و از تأیید صحت داده های غیر متمرکز پشتیبانی نمی کنند و چنین سیستم هایی در برابر دستکاری و تجدید نظر اپراتور سخت نمی شوند. نیکولای همپتون از Computerworld اظهار داشت: "بسیاری از راه حلهای داخلی بلاک چین چیزی بیش از بانکهای اطلاعاتی دست و پا گیر نخواهد بود" و "بدون داشتن یک مدل امنیتی روشن، باید به بلاک چین های اختصاصی با ظن نگاه کنید."

بدون اجازه

مزیت بزرگ برای شبکه های بزرگ بلاک چین باز، مجاز یا عمومی این است که محافظت از بازیگران بد لازم نیست و نیازی به کنترل دسترسی نیست. این بدان معناست که با استفاده از بلاک چین به عنوان لایه حمل و نقل می توانید برنامه ها را بدون تأیید یا اعتماد دیگران به شبکه اضافه کنید. بیت کوین و سایر ارزهای رمزپردازی در حال حاضر با نیاز به مدخل های جدید، به اثبات اثبات کار، بلاک چین خود را تضمین می کنند. برای طولانی تر ساختن بلاک چین، بیت کوین از معماهای Hashcash استفاده می کند. در حالی که هاشکش در سال 1997 توسط آدام بک طراحی شد، ایده اصلی برای اولین بار توسط سینتیا داکار و مونی ناور و الی پونیاتوفسکی در مقاله 1992 "قیمت گذاری از طریق پردازش یا مبارزه با نامه های ناخواسته" در سال 1992 ارائه شد.در سال 2016، سرمایه گذاری سرمایه گذاری برای پروژه های مرتبط با بلاک چین در ایالات متحده تضعیف شد اما در چین افزایش یافت. بیت کوین و بسیاری ارزهای رمزنگاری دیگر از بلاک چین های باز (عمومی) استفاده می کنند. از آوریل 2018، بیت کوین بالاترین سرمایه بازار را به خود اختصاص داده است.

تجزیه و تحلیل بلاک چین

تجزیه و تحلیل بلاک چین های عمومی با محبوبیت بیت کوین، Ethereum ، litecoin و سایر ارزهای رمزنگاری شده اهمیت بیشتری پیدا کرده است. یک بلاک چین اگر عمومی باشد ، به هر کسی که می خواهد دسترسی داشته باشد داده های زنجیره ای را مشاهده و تجزیه و تحلیل می کند، با توجه به اینکه دانش فنی دارد. روند درک و دستیابی به جریان کریپتو برای بسیاری از ارزهای رمزنگاری، تبادل ارزهای رمزنگاری و بانکها موضوعی بوده است. دلیل این امر اتهامات مربوط به بلاک چین است که باعث می شود ارزهای رمزنگاری شده باعث تجارت غیرقانونی تجارت تاریک مواد مخدر، اسلحه، پولشویی و غیره شود. یک باور رایج این بوده است که cryptocurrency خصوصی و غیرقابل ردیابی است، بنابراین بسیاری از بازیگران را به سمت استفاده از آن برای مقاصد غیرقانونی سوق می دهد. این در حال تغییر است و هم اکنون شرکت های متخصص فناوری، خدمات ردیابی بلاک چین را ارائه می دهند، مبادلات رمزپایه، نیروی انتظامی و بانک ها را از آنچه اتفاق می افتد با وجوه رمزنگاری و مبادلات رمزنگاری فیات می گذرد، آگاه تر می کنند. برخی معتقدند که این پیشرفت باعث شده است تا مجرمان در استفاده از رمزپایه های جدید مانند مونرو اولویت بندی کنند. سوال در مورد دسترسی عمومی به داده های بلاک چین و حریم شخصی همان داده های مشابه است. این یک بحث اصلی در رمزنگاری و در نهایت در بلاک چین است.

تفاوت بلاک چین با بیت کوین

یکی از تفاوتهای اساسی بین بیت کوین و بلاکچین سازگاری است. بیت کوین رمزنگاری است که برای کاهش هزینه های معامله و زمان معامله معاملات مرزی استفاده می شود. بلاک چین یک دفترکل توزیع شده است که معامله نظیر به نظیر را در یکی از امن ترین محیط ها امکان پذیر می کند. هر زمان که در مورد بیت کوین و بلاکچین صحبت می کنیم، مردم به طور کلی فکر می کنند که یکسان هستند زیرا بیت کوین اولین برنامه بلاک چین بود. معمولاً مردم بیت کوین و بلاک چین را اشتباه می گیرند. از آن زمان بلاک چین دستخوش تحولات عظیمی در فن آوری شده است و اکنون بلاک چین حتی به سایر صنایع نیز خوراک می دهد. بیت کوین یک ارز دیجیتال است که می توان آن را به عنوان ارز رمزپایه نیز نامید. این عمدتاً برای سرعت بخشیدن به معاملات مرزی، كاهش كنترل دولت بر این معامله و ساده كردن كل مراحل بدون داشتن واسطه های شخص ثالث ایجاد شده است. بیت کوین یک مبلغ پرداختی است که رسماً پذیرفته نیست اما مردم در سراسر جهان از آن برای انواع معاملات استفاده می کنند. از آنجا که از نظر جسمی موجود نیست، بسیار ایمن است و بلاک چین بهترین روش برای انجام این معاملات است.

بلاک چین نوعی دفترکل است که کلیه معاملات را ثبت می کند و به معاملات همتا و همکار کمک می کند. این باز، مطمئن و به راحتی در دسترس همه است. بدین ترتیب بلاک چین به عنوان رهبر بیت کوین عمل می کند و از تمام معاملات بیت کوین مراقبت می کند. از آن زمان به بعد بلاک چین از قدرت به قدرت دیگر در حال افزایش است و اکنون در حال تهیه غذا برای تجارت حتی در صنایع مختلف است. بلاکچین باعث شده است که این فناوری برای تطبیق با مناطق و صنایع مختلف به گونه ای باشد که این فناوری طبق استاندارد باکیفیتی که هر شرکت نیاز دارد قابل تغییر است.

نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود