معرفی SignalR

SignalR یک API جدید توسعه دهنده است که برای برنامه های کاربردی وب ASP.NET ارائه شده است و برای اضافه کردن قابلیت "زمان واقعی" به برنامه های ASP.NET استفاده می شود. قابلیت وب "زمان واقعی" توانایی داشتن کد سرور برای فشار دادن محتوی به مشتریان متصل دارد.

SignalR از قابلیت "server push" یا "broadcasting" پشتیبانی می کند و مدیریت ارتباطات را به طور خودکار اداره می کند. در اتصالات HTTP کلاسی برای سرویس ارتباطی مشتری-سرور برای هر درخواست مجددا برقرار می شود، اما SignalR ارتباط پایدار بین سرویس گیرنده و سرور برقرار می کند. در SignalR، کد سرور، در کد کلاینت در مرورگر با استفاده از (Remote Procedure Calls (RPC فراخوانی می شود.

SignalR یک API منبع باز است و از طریق GitHub قابل دسترسی است.

کاربرد SignalR

  • برنامه های کاربردی chat room
  • برنامه های نظارت بر زمان واقعی
  • به روز رسانی پیشرفت های شغلی
  • فرم های زمان واقعی

SignalR دو مدل برای برقراری ارتباط فراهم می کند:

اتصالات مداوم

API اتصال مداوم به برنامه توسعه دهنده دسترسی مستقیم به پروتکل ارتباطات سطح پایینی که در معرض SignalR قرار دارند را فراهم می کند. این API از فرمت پیام واقعی ارسال شده که نیاز به مشخص شدن دارد استفاده می کند و اگر توسعه دهنده ترجیح می دهد تا با ارسال پیام و ارسال مدل به جای یک فراخوانی از راه دور کار کند.

هاب ها

این API سطح بالا نوشته شده در طول PersistentConnection است. این API اجازه می دهد تا مشتری و سرور به طور مستقیم با روش ها بر روی یکدیگر فراخوانی کنند.

نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود