معرفی Crystal Reports 

SAP Crystal Reports یک ابزار هوش تجاری است که برای تولید گزارشات از منابع داده SAP و غیر SAP استفاده می شود. Crystal Reports کاربران نهایی را قادر می سازد تا گزارش هایی را تهیه کنند که شامل مصورسازی های استثنایی و پیاده سازی الزامات تجاری جدید در گزارش ها برای کاهش وابستگی برای توسعه دهندگان IT و گزارش است.

SAP Crystal Reports می تواند به هر منبع داده ای که شامل پایگاه داده های رابطه ای مانند اوراکل و سیستم های منبع داده OLAP مانند BW یا همچنین با داده های XML است، متصل شود. شما می توانید یک گزارش ساده ایجاد کنید یا همچنین می توانید از ابزار پیچیده یا تخصصی Crystal Reports برای ایجاد گزارش های پیشرفته برای کاربران نهایی استفاده کنید. Crystal Reports بیشتر برای گزارش کامل پیکسل برای مدیرعاملان و مدیران استفاده می شود.

Crystal Reports چیست؟

Crystal Reports یک نویسنده محبوب گزارش مبتنی بر ویندوز(برنامه تولید گزارش) است که به برنامه نویس اجازه می دهد تا گزارش های مختلفی از منابع داده را با حداقل کد نوشته شده ایجاد کند.

از آنجایی که Crystal Reports با Seagate Software توسعه یافته است، می تواند از پایگاه داده های بیشتر استفاده شده به داده ها دسترسی داشته باشد و می تواند داده ها را از چندین پایگاه داده در یک گزارش با استفاده از (Open Database Connectivity (ODBC ادغام کنند.

Crystal Reports از یک کنترل ActiveX به نام CrystalReport برای برقراری ارتباط با یک برنامه دیگر استفاده می کند. برنامه نویس می تواند ویژگی های کنترل CrystalReport را در زمان طراحی یا زمان اجرا تعیین کند.

برنامه نویس می تواند از ابزارهای اتوماسیون به نام Experts استفاده کند که از طریق تسک های رایج مانند linking و embedding reports هدایت می شود.

Crystal Reports تمام متن ها، گرافیک ها وپایگه داده ها را به عنوان یک شی ارائه می دهد تا برنامه نویس بتواند عمل جایگذاری، تنظیم و فرمت را بر روی فرم ها انجام دهد.این برنامه همچنین یک شی پرونده و کد مورد نیاز برای انجام تسک های برنامه نویسی مانند حلقه یا محاسبات ریاضی را تولید می کند.

Crystal Reports می تواند یک گزارش در fly از متغیرهای تعریف شده توسط کاربر ایجاد کند و می تواند آن را به HTMLتبدیل کند و آن را به صورت خودکار به وب منتشر کند.

مزایای Crystal Reports

گزارش انعطاف پذیر و سفارشی -شما می توانید به سرعت گزارش کامل با فرمت، پیکسل کامل با استفاده از SAP Crystal Reports با رابط طراحی سطح بالا و گردش کارهای کارآمد ایجاد کنید.

آپشن های قدرتمند ارسال گزارش -شما می توانید گزارش های شخصی سازی شده را به کاربران نهایی کسب و کار خود در زبان و فرمت مورد نظر ارسال کنید.

اتصال به منبع داده -شما می توانید به منابع اطلاعاتی به طور مستقیم متصل شوید. منابع داده شامل: نیتیو، ODBC، OLE DB، و اتصال JDBC به ارتباطات، OLAP، خدمات وب، XML، منابع داده های سازمانی، و salesforce.com.

پشتیبانی گسترده از اکسل - شما می توانید از تمام مزایای فرمت فایل اکسل با استفاده از اکسپورت داده های بیشتر از یک worksheet، بهره مند شوید.

سازگاری با سیستم عامل ویندوز و موبایل

ادغامSAP Crystal Reports ،Adobe Flash  و  HTML 5-توسعه دهندگان گزارشات SAP Crystal Reports را قادر می سازد تا "اطلاعات اضافی" قدرتمند را از داده های مختلف از منابع مختلف تولید کنند.

رقبا - SAP Crystal Reports با چندین محصول در بازار مایکروسافت مانند SSRS، XtraReports، ActiveReports و List & Label رقابت می کند.

نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود