آموزش Keynote

آنچه در این صفحه می خوانید:

معرفی Keynote

Keynote یک نرم افزار ارائه است که به عنوان بخشی از مجموعه iWork توسط .Apple Inc در آوریل 2019 منتشر شد. اپل نسخه جدیدی از Keynote را برای iPad با رابط لمسی کاملاً جدید اعلام کرد. Keynote با داشتن ابزارهای قدرتمند و جلوه های خیره کننده، ایجاد نمایش های خیره کننده و به یادماندنی را آسان می کند. شما حتی می توانید از Apple Pencil در iPad خود استفاده کنید تا نمودارها یا تصویرهایی ایجاد کنید که اسلایدهای شما را زنده می کند و با همکاری real-time، تیم شما می تواند با هم کار کنند، خواه در Mac ، iPad یا iPhone یا با استفاده از رایانه شخصی باشد.

از همان ابتدا، Keynote نمایش خوبی را ارائه می دهد. یک رابط تمیز و بصری ابزارهای مهم را در جلو و مرکز قرار می دهد، بنابراین هر کس در تیم شما می تواند به راحتی نمودارهای چشمگیر را اضافه کند، عکس ها را ویرایش کرده و جلوه های ویژه را بگنجاند. حالت Rehearse Mode برای iPhone یا iPad به شما امکان می دهد تا با استفاده از اسلایدها، یادداشت ها و ساعت فعلی یا بعدی، همه در یک نمای حرکت کنید.

تاریخچه Keynote

Keynote به عنوان یک برنامه رایانه ای برای استیو جابز، مدیر عامل شرکت اپل شروع به کار کرد تا از آن در ارائه سخنرانی های کنفرانس Macworld و Expo و سایر رویدادهای مهم Apple استفاده کند. قبل از استفاده از Keynote، جابز از Concurrence، از Lighthouse Design، محصول مشابهی استفاده کرده بود که روی سیستم عامل های NeXTSTEP و OpenStep اجرا می شد. این برنامه برای اولین بار به عنوان Keynote 1.0 در سال 2003 به طور عمومی فروخته شد، با نرم افزار ارائه موجود، که مهمترین آنها مایکروسافت پاورپوینت است، رقابت می کرد.

در سال 2005، اپل در بسته نرم افزاری به نام iWork اقدام به فروش Keynote 2.0 به همراه صفحات، برنامه جدید پردازش کلمه و طرح بندی صفحه نمود. در کنفرانس Macworld & Expo 2006، اپل iWork '06 را با نسخه های به روز شده Keynote 3.0 و صفحات 2.0 منتشر کرد. علاوه بر سازگاری رسمی HD، Keynote 3 ویژگی های جدیدی از جمله مقیاس بندی گروهی، نمودارهای سه بعدی، جعبه متن چند ستونی، گلوله های اتوماتیک در هر زمینه متن، تنظیمات تصویر و ابزارهای رایگان Form masking را اضافه کرد. علاوه بر این، Keynote از انتقال سه بعدی مانند یک مکعب دوار یا یک تلنگر ساده از اسلایدها بهره می برد.

در پاییز سال 2007، اپل Keynote 4.0 را در iWork '08 به همراه صفحات 3.0 و برنامه صفحه گسترده شماره ها منتشر کرد. در 23 اکتبر 2013، اپل Keynote را با نسخه 6.0 مجدداً طراحی مجدد کرد و آن را برای هر کس که دارای دستگاه جدید آی او اس (iOS) یا مک (Mac) است که اخیراً خریداری شده است، رایگان کرد.

ویژگی های Keynote

ویژگی های Keynote

  • Themes که به کاربر امکان می دهد در طول ارائه، از جمله نمودار، نمودار و جداول، قوام را در رنگ ها و قلم ها حفظ کند.
  • اسلایدهای سه بعدی مجهز به اوپن جی ال (OpenGL) و ساخت هایی را ایجاد می کند که شبیه به مکعب های در حال چرخش یا صفحات در حال چرخش است، یا حل شدن گذارهایی که یک اسلاید را به حالت بعدی محو می شود.
  • پشتیبانی از مانیتور دوگانه: ارائه دهنده می تواند ارائه را بر روی صفحه نمایش نشان دهد و هنوز هم دسکتاپ یا یادداشت ها را از لپتاپ یا صفحه ارائه دهنده خود مشاهده کند.
  • اکسپورت به PDF ، QuickTime، JPEG، TIFF، PNG، اچ تی ام ال (HTML) (با تصاویر JPEG) و پاورپوینت. Keynote همچنین از بسته های key. (فایل های ارائه) و kth. (فایل های تم) بر اساس اکس ام ال (XML) استفاده می کند.
  • پشتیبانی از تمام فرمت های ویدیویی QuickTime (از جمله MPEG-2 و DV) در نمایش اسلاید.
  • نسخه 3 اکسپورت به iDVD را با قابلیت کلیک امکان پذیر می کند.
  • سازگاری با Remote Apple و برنامه Remote Keynote برای iPhone، iPad و iPod touch.
  • می توانید اسناد Keynote را به عنوان فایل های PowerPoint ذخیره کنید. یا اسناد پاورپوینت را مستقیماً در Keynote وارد و ویرایش کنید. از محبوب ترین ویژگی های PowerPoint نیز پشتیبانی می شود. اکنون مشکلی برای کار روی همان پروژه نیست. حتی اگر از برنامه های مختلف استفاده می کنید.

کاربرد Keynote

از نرم افزار Keynote استفاده کنید زیرا این وسیله با ابزار طراحی ویژوال بسته شده است و برای دستگاه های Mac شما ساخته شده است. همچنین، از Keynote استفاده کنید زیرا کار با آن آسان تر است تا به سرعت یک ارائه با کیفیت ایجاد کنید. ارائه خود را تنظیم کنید. یک موضوع را انتخاب کنید، اسلایدها را اضافه کنید، و سپس ظاهر و نمای ارائه Keynote خود را تغییر دهید.

نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود