آموزش آناکوندا (Anaconda)

آنچه در این صفحه می خوانید:

آناکوندا (Anaconda) چیست؟

آناکوندا یک توزیع رایگان و اوپن سورس از زبان های برنامه نویسی پایتون و R برای محاسبات علمی مانند علوم داده، برنامه های یادگیری ماشین، پردازش داده در مقیاس بزرگ، تجزیه و تحلیل پیشگویانه و غیره است که هدف آن ساده سازی مدیریت بسته و استقرار است. توزیع آناکوندا توسط بیش از 15 میلیون کاربر استفاده می شود و شامل بیش از 1500 بسته اطلاعات علمی مشهور مناسب برای ویندوز، لینوکس و MacOS است.

مردم شروع به درک لزوم تحلیلی در داده های پتابایتی که با پتانسیل های زیادی تولید می شود، کرده اند و برای حرکت به دنیای فردا مفید می دانند و این نشانگر لازمه تولید چندین بسته علمی داده است که می توانند این فرآیند را با ساخت هرچه بیشتر و فشرده تر آنالیز داده ها انجام دهند. اگرچه بسته های علوم داده بسیاری توسعه یافته اند، اما بسیاری از کاربران یکی از بهترین بسته های علوم داده را یعنی آناکوندا را ترجیح می دهند. آناکوندا یک بسته علمی کامل است. در هفدهم ژوئیه 2012 به عنوان تلاش برای ایجاد مجموعه ای کامل از بسته های مورد استفاده برای Data Science راه اندازی شد. دانلود و نصب این بسته بسیار آسان است و در لینوکس و ویندوز و macOS بسیار پشتیبانی می شود. Anaconda علاوه بر پایتون، شامل پکیج های برنامه نویسی R و اسکالا نیز می باشد.

کاربرد آناکوندا (Anaconda)

وقی یک زبان برنامه نویسی بر روی سیستم نصب می شود و در روی آن می توانید IDE ها و بسته های مختلفی را نصب کنید. پایتون به خودی خود خیلی مفید نخواهد بود مگر اینکه IDE نصب شود. اینجاست که آناکوندا در تصویر قرار می گیرد. آناکوندا IDE ها و چندین بسته مهم مانند NumPy ،Pandas و غیره را نصب می کند. یکی از مهمترین عاملی که محبوبیت آناکوندا در بین مبتدیان بسیار مشهور است، فرآیند پیاده سازی آسان با یک مجموعه بسیار جامع از حداکثر 1000 بسته به همراه یک بسته بسیار مفید Conda و یک مدیر محیط مجازی است که باعث می شود کار نصب هر یک از آن ها کاهش یابد. بسته های علوم داده ای که ممکن است ما به تجزیه و تحلیل آن بخش های بزرگ از داده ها نیاز داشته باشیم.

جدا از این، مهمترین دلیل عدم وجود بسته علمی آناکوندا از چنین استحکام قوی جامعه، در دسترس بودن بسته برای پرکاربردترین زبان های برنامه نویسی اسکریپتی یعنی Python & R است. با ظهور Data Analytics به عنوان شغلی در دنیای امروز، یک تغییر پارادایم در استفاده از پایتون، R و غیره و معرفی "آناکوندا" رخ داده است که یک مجموعه بسته علمی داده برای نجات مردم در صنعت تجزیه و تحلیل داده ها است. بسته های داده اوپن سورس را می توان بصورت جداگانه از یک مخزن بزرگ آناکوندا با استفاده از خط فرمان یا با استفاده از دستور pip install که با آناکوندا نصب می شود، نصب کرد. بسته های pip بسیاری از ویژگی های بسته های کاندایی را ارائه می دهند و در بیشتر موارد، آنها می توانند همزمان با هم کار کنند.

دنیایی را تصور کنید که دانشمندان داده بتوانند به طور مرتب پروژه های یادگیری هوش مصنوعی و ماشین را در مقیاس بزرگ تولید کنند و به سرعت بینش را در اختیار تصمیم گیرندگان قرار دهند. این امر چه تاثیری بر تجارت شما خواهد گذاشت؟ Anaconda Enterprise بدون توجه به اندازه از سازمان شما پشتیبانی می کند و به راحتی از یک کاربر واحد در یک لپتاپ به هزاران دستگاه می رسد.

آناکوندا برای دانشمندان داده

دانشمندان داده می توانند به طور مستقیم از بسترهای نرم افزاری و بدون دخالت DevOps، مدل های یادگیری هوش مصنوعی و دستگاه را به سرعت وارد و تولید کنند. آناکوندا ابزارهای مورد نیاز را به راحتی ارائه می دهد:

  • جمع آوری داده ها از فایل ها، پایگاه داده ها و مخازن داده
  • محیط هایی را با Conda مدیریت کنید (تمام وابستگی های بسته در زمان دانلود از آن ها مراقبت می شود)
  • به اشتراک گذاری، همکاری در تولید مثل پروژه ها
  • با یک کلیک یک دکمه، پروژه ها را به مرحله تولید بکشید.

دانشمندان داده هایی که در مخازن فعالیت می کنند و می توانند به ارزش سازمانشان بیفزایند را تحلیل می کنند. به همین دلیل آناکوندا تجربه داده یکپارچه و نهایی داده را خلق کرد.

رهبران مشاغل

قدرت علم داده، یادگیری ماشین و هوش مصنوعی را با سرعت مورد نیاز تعامل های دیجیتالی امروز مهار کنید.

متخصصان IT

با خیال راحت و مستقر در لپتاپ های جداگانه به تیم های مشترک، از یک سرور منفرد گرفته تا هزاران گره متصل شوید.

ویژگی های آناکوندا (Anaconda)

توزیع اوپن سورس آناکوندا ساده ترین راه برای انجام دانش داده های Python / R و یادگیری ماشین در لینوکس، ویندوز و Mac OS X است. با بیش از 15 میلیون کاربر در سراسر جهان، استاندارد صنعت برای توسعه، آزمایش و آموزش در یک دستگاه واحد، دانشمندان داده های فردی را قادر می سازد که:

  • می توانید بیش از 1500 تا از بسته‌های علوم داده Python / R را دانلود کنید.
  • کتابخانه ها، وابستگی ها و محیط هایی را با Conda مدیریت کنید.
  • مدل های یادگیری ماشینی و یادگیری عمیق را با sci-kit-Learn TensorFlow و Theano توسعه و آموزش دهید
  • تجزیه و تحلیل داده ها با مقیاس پذیری و عملکرد با Dask NumPy ،Pandas و Numba
  • با Matplotlib ،Bokeh ،Datashader و Holoviews نتایج را ویژوال سازی کنید.

Anaconda Navigator

Anaconda Navigator یک رابط کاربری گرافیکی دسکتاپ (GUI) است که در توزیع آناکوندا قرار دارد و به کاربران امکان می دهد برنامه هایی را اجرا کنند و بسته های conda، محیط و کانال را بدون استفاده از دستورات خط فرمان مدیریت کنند. Navigator می تواند بسته های موجود در Anaconda Cloud یا یک مخزن محلی آناکوندا را جستجو کند، آنها را در یک محیط نصب کند، بسته ها را اجرا کند و آنها را به روز کند. این نرم افزار برای ویندوز، macOS و Linux موجود است.

آناکوندا navigator

برنامه های زیر به طور پیش فرض در Navigator در دسترس هستند:

نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود