آموزش ساب استنس دیزاینر

آنچه در این صفحه می خوانید:

معرفی Substance Designer

Substance Designer ابزار مرجع تولید و پردازش مبتنی بر اسکن در صنعت است. Substance Designer برنامه ای است که برای ایجاد تکسچر های دو بعدی، مواد و جلوه ها در یک رابط مبتنی بر گره، با تمرکز سنگین بر رویه، پارامتر سازی و گردش کار غیر مخرب در نظر گرفته شده است. بیش از 95٪ پروژه های بازی AAA که در حال حاضر در حال توسعه است از Substance و همچنین معتبرترین جلوه های دیداری و استودیوی انیمیشن استفاده می کنند.

مجموعه های کامل تکسچر را در real-time با گردش کار مبتنی بر گره Substance Designer ویرایش کرده و مواد کاشی وار و مواد MDL را تولید کنید که به طور مستقیم با رندر یا موتور بازی شما سازگار باشد. می توانید تعداد زیادی از فیلترها و ابزارهای از پیش تعیین شده را برای گردش های کاری ترکیب کنید.

در هسته اکوسیستم Substance Designer قدرت ایجاد ماده را برای منبع ماده تأمین می کند، و ویژگی ها و قابلیت های جدید را فراهم می کند. Substance Designer ابزاری است که بر روی آن بهترین هنرمندان تکسچر در صنعت، خود را در مسابقه ای از نبوغ و مهارت، به همراه جامعه آنلاین در حال رشد و دوستانه، رقیب می کنند.

به طور خلاصه، Substance Designer به عنوان فنی ترین و پیشرفته ترین کاربرد تکسچر در دسترس دیده می شود. این امکان را به شما می دهد تا تقریباً برای هر مورد یا سناریوی کاربردی، مطالب را تألیف کنید. این بدان معناست که شما فقط به یک نوع خروجی محدود نمی شوید (مانند یک ماده / مجموعه ای از تکسچر های منحصر به فرد برای یک مشبک UV) بلکه می توانید محتوا را برای استفاده های گسترده تر ایجاد کنید. به عنوان مثال، اکثر مطالب رویه ای، هوشمندانه در Painter و Alchemist از دیزاینر نویسنده و صادر شده اند. مواردی مانند برس، ژنراتورها، فیلترها و مواد پایه می توانند در دیزاینر نویسنده شوند.

لیست موتورها و ابزارهای بازی با پشتیبانی مستقیم از فرمت Substance Designer (Substance Designer نیاز به یک رندر سازگار ندارد و همچنین در صورت نیاز می تواند تکسچر های قدیمی خوبی را صادر کند):

معرفی Substance Painter

Substance Painter یک نرم افزار نقاشی سه بعدی است که به شما امکان می دهد مش های سه بعدی خود را بسازید و ارائه دهید. این مستندات به شما کمک می کند تا یاد بگیرید که چگونه از Substance Painter، از تکنیک های اساسی تا پیشرفته استفاده کنید.

Substance Painter یک ابزار نقاشی سه بعدی فوق العاده قدرتمند است. می توان آن را به نسخه سه بعدی فتوشاپ برای کارهای نقاشی دیجیتال تشبیه کرد. هدف اصلی Substance Painter مدل های بافتی است. ابزارهای پیشرفته نقاب سازی و بافت این امکان را به شما می دهد تا در برنامه های صرفاً دو بعدی مانند فتوشاپ، بافت هایی تهیه کنید که دستیابی به آن بسیار سخت تر است.

شما می توانید گزینه هایی را برای نقاشی هر دو در نقشه های 2D و همچنین مستقیم در مدل سه بعدی در نمای سه بعدی داشته باشید. این بدان معناست که می توانید ویرایش ها را در real-time مشاهده کنید، بنابراین می دانید دقیقاً چگونه بافت شما معلوم می شود. Substance Painter تمام بافت ها را با فرمت PBR نمایش داده و صادر می کند، بنابراین با همان نتیجه مستقیم وارد موتور بازی می شوند.

ویژگی های Substance Designer

ایجاد رویه

قدرت ماده را برای ایجاد مواد پارامتری منحصر به فرد و همه کاره مهار کنید.

حالت رندر آرت

این ویژگی، بازدید در real-time با Iray NVIDIA همراه با پیش نمایش ها و ارائه های شگفت انگیز را به شما می دهد.

کتابخانه گره در حال رشد

به طور پیش فرض به بیش از 400 گره دسترسی داشته باشید و صدها نفر دیگر در اشتراک گذاری مواد مشارکت می کنند.

صد ها نویز رویه ای

هر سطحی را با صداها و الگوهای منحصر به فرد و تصادفی ایجاد کنید.

ایجاد روشنایی HDR

با استفاده از چراغ های رویه ای یا 360 فریم، مراحل روشنایی پویا را ایجاد کنید.

اتوماسیون پایپ لاین

نمودارها و ابزارها را برای شارژ بیشتر پایپ لاین خود ایجاد کنید.

برنامه نویسی API

افزونه های قدرتمند را با رابط برنامه نویسی یکپارچه پایتون ساخته و به اشتراک بگذارید.

کاربرد Substance Designer

استاندارد صنعت برای ایجاد مواد سفارشی، Substance Designer به شما امکان کنترل کامل نوشتن را می دهد. تکسچر ها و الگوهای قابل کاشی طراحی کنید و مجموعه های کامل تکسچر را ویرایش کنید. در این محیط غیر مخرب و مبتنی بر گره، از منابع از پیش ساخته استفاده کنید یا از ابتدا مواد را ایجاد کنید و از قابلیت های برنامه نویسی روزافزون دیزاینر استفاده کنید. Substance Designer ابزاری بسیار مهم در صنعت CG است، برای همه چیز از بازی ها، فیلم ها و تجسم معماری استفاده می شود.

ساخت بازی

این که آیا شما نیاز دارید که نمونه اولیه سریع را در کنار هم قرار دهید، به پروژه Indie شیرجه بزنید یا تولید گسترده AAA را قدرت دهید، Substance ابزار مرجع 3D است.

فیلم

مجموعه ابزارهای Substance در راه رسیدن به بخشی جدایی ناپذیر در هر ساخت فیلم است. از تبلیغات تا فیلم های سینمایی و نمایش های تلویزیونی، ابزارها و مواد در دو برنده جایزه آکادمی برای بهترین جلوه های ویژه استفاده شده اند.

دیزاین

تجسم محصول خود را به سطح جدیدی از رئالیسم برسانید. آیا به ابزارها و محتویات سریع، تکراری، الهام بخش یا موتورهای تولید انبوه نیاز دارید، ماده اصلی ابزار پیشرو در مواد سه بعدی است.

حمل و نقل

از آنجا که طراحی در real-time، از جمله واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR)، روشی همه جانبه جدید برای ارائه پروژه ها است، تعداد بیشتری از هنرمندان در حال اتخاذ Substance Designer هستند.

معماری

از آنجا که تجسم معماری در real-time به روشی همه جانبه جدید برای ارائه پروژه ها تبدیل می شود، بیشتر و بیشتر معماران و طراحان در حال اتخاذ Substance Designer هستند.

نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود