آموزش آژور (Azure)

دسته بندی: آموزش شبکه (Computer network)

آموزش azure

در این صفحه می خوانید:

معرفی آژور (Azure)

Microsoft Azure که قبلا Windows Azure نامیده می شد یک سرویس محاسباتی ابری است که توسط مایکروسافت از طریق مراکز داده مدیریت شده برای ساخت، تست، توسعه و مدیریت برنامه ها و سرویس ها ایجاد شده است. مایکروسافت، Azure را به عنوان یک سیستم جهانی مبتنی بر ابر ساخته است که در ادغام سرویس های مختلف مانند پلتفرم به عنوان سرویس (PaaS)، زیرساخت به عنوان یک سرویس (IaaS) و نرم افزار به عنوان سرویس (SaaS) پیشرفت چشم گیری داشته است. این سرویس ها بسیار انعطاف پذیر هستند و همچنین از بسیاری از زبان های برنامه نویسی مختلف، ابزارها و فریمورک ها، از جمله نرم افزار و سیستم های خاص و شخص ثالث پشتیبانی می کند.

محاسبات ابری زمانی است که شما دسترسی به سرویس محاسباتی مانند سرور، ذخیره سازی، شبکه، نرم افزار، اینترنت و مهمتر از همه "ابر" از ارائه دهنده ای مانند Azure داشته باشید. به عنوان مثال، به جای ذخیره سازی اسناد و عکس ها بر روی هارد دیسک کامپیوتر شخصی، اکثر کاربران آنها را آنلاین ذخیره می کنند، این رایانش ابری است. سیستم های رایانش ابری، مانند Azure، ارزان تر و ایمن تر، قابل اعتماد و انعطاف پذیرتر از سرورهای محلی هستند. با ابر، خرابی تجهیزات به دلیل تعمیر و نگهداری، سرقت و یا آسیب تقریبا وجود ندارد. هنگامی که نیازهای شما تغییر می کند شما می توانید محاسبات و ذخیره سازی منابع خود را در مقیاس بالا و یا پایین تقریبا بلافاصله در Azure تغییر دهید. همچنین شما معمولا فقط برای خدماتی که استفاده می کنید هزینه پرداخت می کنیدکه باعث کنترل هزینه ها می شود.

با Azure مجموعه گسترده ای از سرویس محاسباتی ابری را خواهید داشت که به سازمان شما کمک می کند تا چالش های کسب و کار خود را برآورده سازد. همچنین کسب و کار و یا سازمان شما دارای آزادی برای ساخت، مدیریت و اعمال برنامه ها در یک شبکه گسترده جهانی، با استفاده از ابزار و فریم های مورد نظر خود است.

رایانش ابری (Cloud Computing) چیست؟

به بیان ساده، محاسبات ابری ارائه سرویس محاسباتی از جمله سرور، ذخیره سازی، پایگاه داده، شبکه، نرم افزار، تجزیه و تحلیل و هوش مصنوعی از طریق اینترنت ("کلود") است تا نوآوری سریع تر، منابع انعطاف پذیر و اقتصاد مقیاس را ارائه دهد. شما معمولاً فقط برای سرویس های ابری که استفاده می کنید هزینه می کنید، به شما کمک می کند تا هزینه های عملیاتی خود را کاهش دهید، زیرساخت های خود را با کارآمدتر اجرا کنید و با تغییر نیازهای تجاری خود مقیاس بگیرید.

سرویس های آژور (Azure)

سرویس های آژور

مایکروسافت لیستی با بیش از 600 سرویس Azure را منتشر کرده است که بعضی از آنها در زیر ذکر شده است:

Compute

 • ماشین های مجازی، زیرساخت ها به عنوان سرویس (IaaS) مجوز راه اندازی ماشین های مجازی مایکروسافت ویندوز و لینوکس، و همچنین تصاویر ماشین از پیش تنظیم شده برای بسته های نرم افزاری محبوب را برای کاربران فراهم می کند.
 • App services، پلتفرم به عنوان یک سرویس (PaaS) محیطی را برای توسعه دهندگان فراهم می کند که به راحتی وب سایت ها را منتشر و مدیریت کنند.
 • Websites، این ویژگی به وب سایت ها اجازه می دهد میزبانی وب با تراکم بالا را داشته باشند تا برنامه نویسان وب با استفاده از پی اچ پی (PHP)، ای اس پی دات نت (ASP.NET)، نود جی اس (Node.js) یا پایتون (Python) ایجاد کنند یا از چندین برنامه اوپن سورس موجود در گالری برای استقرار استفاده کنند. همچنین می توانند با استفاده از FTP ،گیت (Git) ،Mercurial ،Team Foundation Server یا از طریق پورتال کاربر آپلود کنند. این ویژگی در ژوئن 2012 در رویداد Meet Microsoft Azure در قالب پیش نمایش اعلام شد.
 • WebJobs، برنامه های کابردی می توانند در محیط App Service برای اجرای پردازش در پس زمینه اعمال شوند و همچنین می توانند براساس برنامه، بر اساس تقاضا یا به طور مداوم اجرا شوند. سرویس Blob ،Table و Queue می تواند برای برقراری ارتباط بین WebApps و WebJobs و ارائه حالت باشد.

Mobile services

 • مشارکت تلفن همراه تجزیه و تحلیل را بلادرنگ جمع آوری و رفتار کاربران را برجسته می کند. این مشارکت همچنین push notifications برای دستگاه های تلفن همراه فراهم می کند.
 • HockeyApp می تواند برای توسعه، توزیع و بتا تست برنامه های تلفن همراه مورد استفاده قرار گیرد.

Storage services

 • سرویس ذخیره سازی API های REST و SDK را برای ذخیره و دسترسی به داده ها در ابر را فراهم می کند.
 • Table Service اجازه می دهد تا برنامه ها متن ساختار یافته را در مجموعه های تقسیم شده از اشخاصی که به کلید پارتیشن و کلید اولیه دسترسی دارند، ذخیره کنند. این یک پایگاه داده غیر رابطه ای NoSQL است.
 • Blob Service اجازه می دهد تا برنامه ها برای ذخیره متن بدون ساختار و داده های باینری به عنوان حباب هایی که می توانند توسط یک مسیرHTTP (S) قابل دسترسی باشند. همچنین مکانیسم های امنیتی را برای کنترل دسترسی به داده ها فراهم می کند.
 • Queue Service اجازه می دهد برنامه ها به صورت ناهمگام با پیام برای استفاده از صف ارتباط برقرار کنند.
 • File Service اجازه ذخیره و دسترسی به داده ها در ابر را با استفاده از API های REST یا پروتکل SMB می دهد.

Data management

 • Azure Search جستجو متن و زیر مجموعه ای از فیلتر ساختار داده ها را با استفاده از رست (REST API) یا SDK فراهم می کند.
 • Cosmos DB یک سرویس پایگاه داده NoSQL است که زیر مجموعه ای از دستور SQL SELECT را در اسناد جی سان (JSON) اجرا می کند.
 • Redis Cache یک پیاده سازی مدیریت شده از ردیس است.
 • StorSimple مدیریت وظایف ذخیره سازی بین دستگاه های داخلی و ذخیره سازی ابر را مدیریت می کند.
 • SQL Database، که قبلا به عنوان پایگاه داده SQL Azure شناخته می شد، برای ایجاد، مقیاس و گسترش برنامه ها در ابر با استفاده از تکنولوژی اس کیوال سرور (SQL Server) کار می کند. همچنین با اکتیو دایرکتوری (Active Directory) و Microsoft System Center و هدوپ (Hadoop) ادغام شده است.
 • Azure SQL Data Warehouse انبار داده های ابر کاملا مدیریت شده برای شرکت ها در هر اندازه ای است که عملکرد پرس و جوی سریع را با امنیت داده های پیشرو در صنعت ترکیب می کند.
 • Azure Data Factory یک سرویس یکپارچه سازی داده است که اجازه می دهد تا گردش کارهای داده محور در ابر برای هماهنگ سازی و خودکار سازی حریم داده ها و تبدیل داده ها ایجاد شود.
 • Azure Data Lake یک سرویس ذخیره سازی داده ها و تجزیه و تحلیل مقیاس پذیر برای ظرفیت کار تجزیه و تحلیل داده های بزرگ است که نیاز به توسعه دهندگان برای اجرای پرس و جو وسیع موازی دارد.
 • Azure HDInsight یک سرویس مرتبط با داده های بزرگ است که Hortonworks Hadoop را در مایکروسافت آژور گسترش می دهد و از ایجاد کلاستر های Hadoop با استفاده از لینوکس با اوبونتو پشتیبانی می کند.
 • تجزیه و تحلیل Azure Stream یک موتور پردازش رویداد مقیاس پذیر بدون سرور است که کاربران را قادر می سازد تا تجزیه و تحلیل های بلادرنگ را در جریان چندین داده از منابع مختلف مانند دستگاه ها، سنسورها، وب سایت ها، رسانه های اجتماعی و برنامه های کاربردی دیگر بسازند.

Messaging Service Bus

مایکروسافت Azure اجازه می دهد تا برنامه های کاربردی در محل Azure یا دستگاه های خارج از محل برای ارتباط با Azure به اجرا در بیایند. این سرویس کمک می کند تا برنامه های مقیاس پذیر و مطمئن را در یک معماری سرویس گرا (SOA) ایجاد کنیم. Azure Service Bus از چهار نوع مختلف مکانیسم ارتباطی پشتیبانی می کند:

 • Event Hubs که رویداد و دور سنجی را به ابر در مقیاس وسیع، با تاخیر کم و قابلیت اطمینان بالا فراهم می کند. برای مثال، یک مرکز رویداد می تواند برای ردیابی داده ها از تلفن های همراه مانند مختصات مکان GPS به صورت بلادرنگ استفاده شود.
 • Queues که اجازه ارتباط یک طرفه را می دهد. یک برنامه فرستنده پیام را به صف service bus ارسال می کند و یک گیرنده از صف می خواند. اگرچه چندین خواننده برای صف وجود دارد، فقط یک پیام واحد را پردازش می کند.
 • Topics که ارتباطات یک جهته را با استفاده از یک الگوی مشترک ایجاد می کند. این مکانیسم شبیه به صف است و با این حال، هر یک از مشترکین یک کپی از پیام ارسال شده به Topics دریافت خواهند کرد. در صورت تمایل مشترکین می توانند پیام ها را براساس معیارهای مشخص تعریف شده توسط آنها فیلتر کنند.
 • Relays که ارتباطات دو طرفه را فراهم می کند. بر خلاف Queues و Topics، رله پیام ها را در حافظه خود ذخیره نمی کند و در عوض، فقط آنها را به برنامه مقصد منتقل می کنند.

Media services

 • ارائه PaaS که می تواند برای رمزگذاری، حفاظت از محتوا، جریان، یا تجزیه و تحلیل استفاده می شود.

CDN

یک شبکه تحویل محتوای جهانی (CDN) برای صدا، ویدئو، برنامه ها، تصاویر و سایر فایل های استاتیک است. این می تواند برای محتوای کش استاتیک وب سایت هایی که از لحاظ جغرافیایی نزدیک به کاربران هستند برای افزایش عملکرد مورد استفاده قرار گیرد. شبکه را می توان با یک API HTTP مبتنی بر REST مدیریت کرد. Azure دارای 54 نقطه موجود در 140 کشور حضور در سراسر جهان (همچنین به عنوان مکان های Edge شناخته شده) تا اوت 2018 است.

توسعه دهنده (Developer)

 • بینش کاربردی آژور دواپس (DevOps) تحویل سریعتر نوآوری با ابزار ساده و قابل اطمینان برای تحویل مداوم Management Automation Azure، راه را برای کاربران فراهم می کند تا کار های دستی، کارهای طولانی مدت و کارهای تکراری و مستعد خطا که معمولا در محیط ابر و محیط سازمانی انجام می شود را خودکار سازی کند. این سرویس موجب صرفه جویی در وقت و افزایش قابلیت اطمینان از کارهای اداری منظم و حتی در فواصل منظم برنامه ریزی آنها را به طور خودکار انجام می شود. شما می توانید فرآیندهای خود را با استفاده از کتابهای اجرایی و یا مدیریت پیکربندی خودکار با استفاده از حالت پیکربندی مورد نظر، خودکار کنید.
 • Microsoft SMA، یک جزء نرم افزاری از مایکروسافت آژور است که به کاربران اجازه می دهد تا پایگاه داده های آموزش اس کیوال (SQL) را در سرورها از طریق یک برنامه کاربردی لینوکس مدیریت کنند.

یادگیری ماشین (Machine learning)

 • سرویس Microsoft Azure Machine Learning (Azure ML) بخشی از Cortana Intelligence Suite است که تجزیه و تحلیل پیش بینی و تعامل با داده ها را با استفاده از زبان طبیعی و گفتار از طریق Cortana را امکان پذیر می سازد.
 • Cognitive Services (قبلا پروژه آکسفورد) مجموعه ای از API ها، SDK ها و سرویس های موجود برای توسعه دهندگان است تا برنامه های خود را هوشمند تر، جذاب تر و قابل کشف کنند.

Azure Blockchain Workbench

 • مایکروسافت با استفاده از Azure Blockchain Workbench، زیرساخت های لازم را برای ایجاد یک شبکه کنسرسیومی در چندین توپولوژی با استفاده از انواع مختلف مکانیسم اجماع فراهم می کند. مایکروسافت یکپارچگی از این پلتفرم های بلاک چین را به سایر سرویس های مایکروسافت جهت ساده سازی توسعه برنامه های توزیع شده فراهم می کند. مایکروسافت از چندین بلاک چین همه منظوره از جمله Ethereum و Hyperledger Fabric و بلاک چین های هدفمند ساخته شده از قبیل Corda پشتیبانی می کند.

Functions

 • Azure functions در معماری های کامپیوتری serverless که در آن مشترکین می توانند کد را به عنوان یک تابع به عنوان یک سرویس (FaaS) بدون مدیریت منابع سرور پایه ای اجرا کنند استفاده می شود.

اینترنت اشیاء (IOT)

 • Azure IoT Hub اجازه می دهد تا به میلیاردها دارایی اینترنت اشیا را در ارتباط، نظارت و مدیریت باشید. در تاریخ 4 فوریه سال 2016، مایکروسافت اعلام کرد دسترسی عمومی به سرویس Hub Azure IoT فراهم شده است.
 • Azure IoT Edge یک سرویس به طور کامل مدیریت شده در IoT Hub است که اجازه می دهد تا اطلاعات ابر به صورت محلی در دستگاه های IoT edge توسعه داده شود.
 • Azure IoT Central یک برنامه SaaS کاملا مدیریت شده است که باعث می شود ارتباطات، نظارت و مدیریت دارایی های IoT را در مقیاس وسیع آسان کند. مایکروسافت در تاریخ 5 دسامبر 2017 پیشنمایش عمومی Azure IoT Central را عرضه کرد. این سرویس Azure IoT SaaS است.

مزایای استفاده از آژور (Azure)

مواردی از مزایای استفاده از Azure در کسب و کار را مورد بررسی قرار دادیم که در زیر به شرح آن می پردازیم.

 • مایکروسافت آژور در سراسر پنل سریع است. سرعت برای همه نوع کسب و کار حیاتی است و یک نشان کلیدی از مزیت رقابتی است. در چهارچوب این مزیت آزور، سرعت در سه حوزه کلیدی پیش بینی شده است: سرعت استقرار، سرعت عمل، سرعت مقیاس پذیری چابکی کسب و کار خود را با آژور افزایش دهید.
 • شرکت هایی که از آژور استفاده می کنند چرخه های توسعه سریع تر را دارد که راه حل های محلی است. این بدان معنی است که زمانی که آنها در حال توسعه برنامه های خود هستند، می توانند بازخورد پاسخگویی بیشتری کسب کنند و تکراری تر شوند.
 • آژور می تواند رضایت شما را برآورده کند. Azure دارای مزایای انطباق پویا مطابق با الزامات عملکرد و استفاده است. این مزیت نیاز به یک تیم مهندسی برای نظارت بر رفتار را کاهش می دهد و آنها را قادر می کند بر اهداف تمرکز کنند. از منظر کاربر، به طور مساوی، همیشه یک تجربه عالی دریافت می کنند و وابسته به مکان نیستند.
 • علاوه بر موارد فوق، آژور مزایای داشتن محیط توسعه مجتمع آژور و محیط توسعه پیشرو در جهان را دارد که به طور مستقیم در ویژوال استودیو اجرا می شود. این مزیت یک بازیگر واقعی است. بدین ترتیب، یادگیری معمولی مرتبط با یک پلت فرم جدید به طور چشمگیری کاهش می یابد.
 • Azure یک تحویل کاملا یکپارچه Pipeline دارد. با توجه به اهمیت محیط توسعه، اهمیت بعدی یکی از راه حل های کامل برای راه حل end-to-end است.
 • مشکل ریکاوری با آژور حل می شود. در RedPixie اغلب با سازمانهایی که دارای رد پای جهانی هستند کار می کنیم و به همین دلیل نیاز به یک راه حل که نیاز آنها را برای انتقال جهانی داده ها مطابقت دهد داریم. خوشبختانه، آژور حذفیات را در سطل زباله قرار می دهد.
 • با مایکروسافت آژور امن شوید. یکی از تاثیر گذارترین بخش های مختلف گزاره امنیتی Azure، تسهیل امن و بدون درز ورود کاربران است. با استفاده از Azure Single Sign-On کاربران به راحتی می توانند تمام سیستم عامل های مربوطه خود را بدون نیاز به یادآوری رمز عبور پیچیده دسترسی پیدا کنند. در انجام این کار، توانایی هک کردن را برای انتخاب حساب ها و کنترل های بیشتری مانند مکان و دستگاه خاص را کنترل کنید.

جغرافیای آژور (Azure)

مناطق

یک منطقه یا Region مجموعه ای از مرکز داده ها است که در یک محیط تعریف شده تاخیری مستقر شده است و از طریق یک شبکه اختصاص داده شده به شبکه محلی با اختصاص زمان محلی متصل شده است.

جغرافیا

جغرافیا یک بازار گسسته است که معمولا دو یا چند منطقه را شامل می شود، که مهاجرت داده ها و مرزهای انطباق را حفظ می کند. جغرافیایی به مشتریان اجازه می دهد که اطلاعات مربوط به اقامت دائمی و انطباق را داشته باشند تا داده ها و برنامه های خود را نزدیک نگه دارند. جغرافیا به دلیل اتصال آن ها به زیرساخت های شبکه اختصاصی با ظرفیت بالا، تلورانس خطا را از بین می برد.

ناحیه دسترسی

ناحیه دسترسی یا Availability Zone از مکان های جداگانه فیزیکی در یک منطقه آژور هستند. هر ناحیه دسترسی شامل یک یا چند مرکز داده مجهز به برق مستقل، خنک کننده و شبکه است. ناحیه دسترسی به مشتریان اجازه می دهد تا برنامه های کاربردی حیاتی را با قابلیت دسترسی بالا و تکرار با تاخیر کم اجرا کنند. Azure به طور کلی در 54 منطقه در سراسر جهان در دسترس است. مایکروسافت اولین ارائه دهنده ابر در مقیاس بزرگ است که متعهد به ایجاد امکانات در قاره آفریقا با دو منطقه واقع شده در آفریقای جنوبی است. جغرافیای آژور شامل چندین منطقه مانند شمال اروپا (دوبلین، ایرلند)، اروپای غربی (آمستردام، هلند) است. جایی که یک مکان نشان دهنده شهر یا منطقه آژور است. هر منطقه آژور با یک منطقه دیگر در همان جغرافیا جفت شده است و باعث می شود تا آنها یک جفت منطقه ای باشند. در این مثال، آمستردام و دوبلین مکان هایی هستند که جفت منطقه ای را تشکیل می دهند.

منطقه آژور

جفت منطقه و ناحیه دسترسی در همان مرز اقامت اطلاعات برای دسترسی بالا، بازیابی و پشتیبان گیری استفاده می شود. مایکروسافت دارای همکاران طلایی در سراسر جهان برای فروش محصولات خود است. در اوت 2018، شرکت تویوتا برای ایجاد ابزارهای پرورش ماهی با استفاده از مجموعه نرم افزار Microsoft Azure برای فناوری های IoT که مربوط به مدیریت آب می باشد مشارکت با مایکروسافت را آغاز کرد. مکانیسم پمپ آب به طور جزئی توسط محققان از دانشگاه کیندای توسعه یافته است.

مکانیسم های پمپ آب از هوش مصنوعی استفاده می کند تا تعداد ماهی ها را در یک تسمه نقاله شمارش کند، تعداد ماهی را تجزیه و تحلیل کند و اثربخشی جریان آب را از داده های ماهی ارائه می دهد. برنامه های کامپیوتری خاصی که در این فرآیند مورد استفاده قرار می گیرند تحت آموزش Azure Machine Learning و سیستم عامل های Hub Azure IoT قرار می گیرند.

آیا این نوشته را دوست داشتید؟
pluralsight-securing-microsoft-azure-subscriptions

ایمن سازی Microsoft Azure Subscriptions


در این دوره، شما نحوه محافظت از Azure AD tenants و اشتراکاتی که مورد اعتماد هستند را یاد خواهید گرفت. در ابتدا نحوه پیاده سازی کنترل دسترسی نقش-محور ب...

1399/08/02 136 بازدید
pluralsight-securing-microsoft-azure-networks

ایمن سازی شبکه های مایکروسافت آژور


در دوره ایمن سازی شبکه های مایکروسافت آژور؛ شما سرویس ها و ویژگی هایی که می توانید در ساخت یک پلان برای بهبود بیشتر پروفایل امنیتی خود در آژور بکار بگ...

1399/08/01 185 بازدید
pluralsight-operating-azure-stack

آموزش مدیریت Azure Stack


شما در این دوره، یاد خواهید گرفت که چگونه یک سیستم Azure Stack را مدیریت کنید و مسئولیت هایی را که یک نقش اپراتور بر عهده دارد، درک کنید. ابتدا، نحوه ...

1399/07/29 210 بازدید
pluralsight-monitoring-microsoft-azure-data-storage

نظارت بر ذخیره سازی داده مایکروسافت آژور


شما در این دوره، دانش بنیادی نظارت بر این سرویس ها را در Azure خواهید آموخت. ابتدا مهارت های اصلی را در Azure Monitor فرا خواهید گرفت. سپس، جنبه های خ...

1399/07/22 257 بازدید
pluralsight-kubernetes-for-developers-moving-to-the-cloud

آموزش Kubernetes برای توسعه دهندگان: حرکت به سمت ابر


شما در این دوره، این توانایی را به دست خواهید آورد که یک اپلیکیشن ساده Kubernetes را روی یک خوشه Kubernetes مدیریت شده در ابر مستقر کنید. ابتدا یاد خو...

1399/07/21 534 بازدید
pluralsight-design-identity-management-in-microsoft-azure-2

آموزش طراحی مدیریت هویت در مایکروسافت آژور


شما در این دوره، دانش بنیادی لازم برای استفاده از Azure AD برای فعال سازی هویتی کاملاً ایمن که می تواند در سرویس های سازمان شما و برنامه هایی که از خا...

1399/07/19 286 بازدید زیرنویس دارد
pluralsight-incident-response-and-remediation-in-microsoft-azure

پاسخ به حادثه و بازسازی در مایکروسافت آژور


در این دوره، شما شیوه های افزایش اعلان امنیت خود در ابر و حفاظت از حجم کار در برابر تهدیدات را یاد خواهید گرفت. در ابتدا، شما نحوه تضمین مشاهده پذیری ...

1399/07/15 301 بازدید زیرنویس دارد
pluralsight-implementing-microsoft-azure-subscription-security

پیاده سازی Microsoft Azure Subscription Security


در این دوره آموزشی آژور، شما بکارگیری آن دسته از کنترل ها و ویژگی های الزامی برای مدیریت افرادی که قادر به استقرار همین منابع هستند، آنچه مستقر می کنن...

1399/07/10 259 بازدید
pluralsight-developing-ai-models-in-microsoft-azure

آموزش توسعه مدل های هوش مصنوعی در مایکروسافت آژور


شما در این دوره، زیر و بم Azure Machine Learning Service را یاد می گیرید. دوره را با مبانی شروع خواهید کرد و یاد می گیرید که چگونه با یک دمو در حین هر...

1399/07/06 369 بازدید
pluralsight-exploring-data-in-microsoft-azure-using-kusto-query-language-and-azure-data-explorer

اکتشاف داده ها در مایکروسافت آژور با استفاده از Kusto Query Language و Azure Data Explorer


شما در این دوره، از Azure Data Explorer برای اجرای سرویس های اکتشاف داده استفاده خواهید کرد. ابتدا با سرویس اکتشاف داده در آژور آشنا خواهید شد. سپس یا...

1399/07/05 240 بازدید زیرنویس دارد
pluralsight-designing-an-intelligent-edge-in-microsoft-azure

طراحی یک Intelligent Edge در مایکروسافت آژور


شما در این دوره، دانش بنیادی محاسبات edge، تقاطع آن با هوش مصنوعی و نحوه استفاده از هر دو مورد را با Microsoft Azure خواهید آموخت. ابتدا مفاهیم محاسبا...

1399/06/31 279 بازدید زیرنویس دارد
pluralsight-developing-microsoft-azure-intelligent-edge-solutions

آموزش راهکارهای Intelligent Edge در مایکروسافت آژور


شما در این دوره، دانش بنیادی مربوط به رایانش edge، نحوه تعامل آن با سیستم های داده و پیام رسانی و نحوه استفاده هر دو با Microsoft Azure را فرا خواهید ...

1399/06/27 259 بازدید زیرنویس دارد
pluralsight-deploying-microsoft-azure-sql-data-warehouse-and-azure-sql-database

آموزش استقرار Microsoft Azure SQL Data Warehouse و Azure SQL Database


شما در این دوره، دانش بنیادی مورد نیاز برای ایجاد و استقرار پایگاه داده به عنوان بخشی از فرآیند CI / CD فرا خواهید گرفت. ابتدا، ایجاد Azure SQL Databa...

1399/06/25 419 بازدید زیرنویس دارد
pluralsight-deploying-and-managing-models-in-microsoft-azure

آموزش استقرار و مدیریت مدل ها در مایکروسافت آژور


شما در این دوره، دانش بنیادی درباره یادگیری ماشینی آژور را کسب خواهید کرد. ابتدا، نحوه ایجاد و استفاده از یادگیری ماشینی آژور را کشف خواهید کرد. سپس ن...

1399/06/22 370 بازدید زیرنویس دارد
pluralsight-experimental-design-for-data-analysis

طراحی آزمایشی برای تحلیل داده


ابتدا یاد خواهید گرفت که چگونه آمار استنباطی و تست فرضیه ها اساس مدل سازی داده ها و یادگیری ماشینی را شکل می دهند. سپس، خواهید فهمید که فرآیند ساخت مد...

1399/06/21 527 بازدید
pluralsight-deploying-sql-server-containers-in-microsoft-azure

آموزش استقرار کانتینرهای SQL Server در مایکروسافت آژور


شما در این دوره، توانایی طراحی و توسعه یک استقرار SQL Server مبتنی بر کانتینر در آژور را به دست می آورید. ابتدا مهارت های اصلی کانتینرها و Kubernetes ...

1399/06/20 519 بازدید زیرنویس دارد
linkedin-azure-for-developers-implementing-vms-and-batch-jobs

آژور برای توسعه دهندگان: پیاده سازی ماشین های مجازی و Batch Job


نحوه استقرار ماشین های مجازی در Azure و پیاده سازی Batch jobs با استفاده از سرویس های Azure Batch را کشف کنید. در این دوره، مدرس Tiberiu Covaci عناصر ...

1399/06/10 324 بازدید زیرنویس دارد
linkedin-exam-prep-microsoft-azure-fundamentals-az-900

آمادگی آزمون گواهینامه: اصول AZ-900) Microsoft Azure)


در این دوره، Sharon Bennett لجستیک های آزمون AZ-900 را پوشش می دهد: این آزمون برای چه کسی است، مجریان آزمون بر روی چه اهدافی را باید تمرکز کنند و از ک...

1399/06/02 866 بازدید زیرنویس دارد
linkedin-azure-administration-manage-subscriptions-and-resources-2

مدیریت Azure: مدیریت اشتراکات و منابع


در این دوره، مدرس Sharon Bennett مهارت های فنی مورد نیاز برای مدیریت موفقیت آمیز Azure subscription، تحلیل میزان مصرف و بکارگیری منابع، و مدیریت گروه ...

1399/05/29 354 بازدید
linkedin-azure-for-developers-implementing-and-developing-functions

آموزش Azure برای توسعه دهندگان: پیاده سازی و توسعه توابع


Azure Functions یک پلتفرم محاسباتی فاقد سرور رویداد-محور است که امکان تولید کد مورد تقاضا را فراهم می کند. به مدرس Tiago Costa بپیوندید چون او یک بررس...

1399/05/26 385 بازدید زیرنویس دارد